Naručilac · Javni subjekt · Slobodno vrijeme, kultura i religija
JU KANTONALNA I UNIVERZITETSKA BIBLIOTEKA
BIHAĆ · UNSKO-SANSKI KANTON · JIB 4263177110006
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 15 hilj. KM
- 16 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (0 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 14.705 KM | 16 | – | 0 |
| 2025 | 36.627 KM | 10 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- ČAVKUNOVIĆ-BP DOO7.056 KM · 20 %, 2 ugovora
- CREATIVA WOOD D.O.O.5.967 KM · 17 %, 1 ugovora
- AD&ARHITEKT.D.O.O.5.800 KM · 16 %, 1 ugovora
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)3.842 KM · 11 %, 3 ugovora
- JP "VODOVOD" D.O.O. BIHAĆ3.495 KM · 10 %, 1 ugovora
- NACIONALNA I UNIVERZITETSKA BIBLIOTEKA BOSNE I HERCEGOVINE3.010 KM · 8 %, 1 ugovora
- NOVA DJEČIJA KNJIGA D.O.O.2.333 KM · 7 %, 1 ugovora
- INSTITUT ZA GRAĐEVINARSTVO "IG" BANJA LUKA1.950 KM · 5 %, 1 ugovora
- AGENCIJA BAKRAČ SECURITY DOO1.200 KM · 3 %, 1 ugovora
- ABBA DOO878 KM · 2 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| ČAVKUNOVIĆ-BP DOO | 2 | 7.056 KM | |
| CREATIVA WOOD D.O.O. | 1 | 5.967 KM | |
| AD&ARHITEKT.D.O.O. | 1 | 5.800 KM | |
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 3 | 3.842 KM | |
| JP "VODOVOD" D.O.O. BIHAĆ | 1 | 3.495 KM | |
| NACIONALNA I UNIVERZITETSKA BIBLIOTEKA BOSNE I HERCEGOVINE | 1 | 3.010 KM | |
| NOVA DJEČIJA KNJIGA D.O.O. | 1 | 2.333 KM | |
| INSTITUT ZA GRAĐEVINARSTVO "IG" BANJA LUKA | 1 | 1.950 KM | |
| AGENCIJA BAKRAČ SECURITY DOO | 1 | 1.200 KM | |
| ABBA DOO | 1 | 878 KM |
Zadnji ugovori
26 najnovijih, po datumu ugovora
oktobar 2026.2 · 804 KM
septembar 2026.1 · 697 KM
mart 2026.2 · 1.570 KM
februar 2026.11 · 12 hilj. KM
- Usluga izrade i ovjere završnog računa400 KMDirektni sporazum25. 02. 2026.
- Ugovor o pružanju usluga odvoza komunalnog otpada620 KMDirektni sporazum25. 02. 2026.
- Nabavka kvalificirane elektronske potvrde160 KMDirektni sporazum24. 02. 2026.
- Usluge prijema, prijenosa i uručenja pismonosnih pošiljki150 KMDirektni sporazum20. 02. 2026.
- Ugovor o pružanju usluga protuprovalnog obezbjeđenja i konekcije na D.I.C.1.200 KMDirektni sporazum18. 02. 2026.
- Nabavka usluga FIA70 KMDirektni sporazum17. 02. 2026.
- Nabavka lož ulja1.056 KMDirektni sporazum16. 02. 2026.
- Usluga korištenja sistema COBISS (članarina i licence)3.010 KMDirektni sporazum16. 02. 2026.
- Usluge periodičnog pregleda PP aparata, hidranata, vatro-dojave, elektro i gromobranske mreže878 KMDirektni sporazum12. 02. 2026.
- Ugovor o pružanju usluga fiksne telefonije596 KMDirektni sporazum11. 02. 2026.
- Ugovor o pružanju usluga vodosnabdijevanja3.495 KMDirektni sporazum11. 02. 2026.
decembar 2025.7 · 21 hilj. KM
- Nabavka i ugradnja trakastih zavjesa2.067 KMDirektni sporazum26. 12. 2025.
- Nabavka i ugradnja led rasvjete2.480 KMDirektni sporazum25. 12. 2025.
- Uređenje unutrašnjih zidova5.960 KMDirektni sporazum24. 12. 2025.
- Izrada detaljnog energetskog audita500 KMDirektni sporazum24. 12. 2025.
- Nabavka i ugradnja polica za knjige5.967 KMDirektni sporazum22. 12. 2025.
- Izrada stručnog mišljenja za sanaciju krovišta1.950 KMDirektni sporazum18. 12. 2025.
- Kupovina bibliotečkih knjiga2.333 KMDirektni sporazum05. 12. 2025.
novembar 2025.1 · 3.570 KM
septembar 2025.1 · 5.800 KM
maj 2025.1 · 6.000 KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 132 hilj. KM
- 34 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 27. 01. 2026.
- budžet usvojen 26. 12. 2025.
Po vrsti
- Radovi83 hilj. KM · 1 · 63 %
- Usluge28 hilj. KM · 26 · 21 %
- Robe22 hilj. KM · 7 · 16 %
Po planiranom postupku
- Otvoreni postupak83 hilj. KM · 1 · 63 %
- Direktni sporazum49 hilj. KM · 33 · 37 %
Najveće planirane stavke
- Sanacija krovišta objekta82.563 KM
Otvoreni postupak · okvirno 30. 06. 2026. · 45260000-7 - Radovi na krovu i drugi posebni građevinski zanatski radovi
- Nabavka lož ulja6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 07. 2026. · 09135000-4 - Lož ulja
- Nabavka bibliotečkih knjiga5.939 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 06. 2026. · 22110000-4 - Štampane knjige
- Nabavka nafte i naftnih derivata4.855 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 11. 2026. · 09130000-9 - Nafta i destilati
- Nabavka usluga sistema COBISS (licence i članarina)3.010 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 02. 2026. · 98100000-4 - Usluge članskih udruženja
- Nabavka usluga isporuke električne energije3.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 02. 2026. · 65310000-9 - Distribucija električne struje
- Nabavka bibliotečkih knjiga2.564 KM
Direktni sporazum · okvirno 15. 09. 2026. · 22110000-4 - Štampane knjige
- Usluge sistematskog pregleda zaposlenika2.560 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 03. 2026. · 85100000-0 - Usluge u području zdravstva
- Nabavke usluga Zavoda za prostorno uređenje2.300 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 02. 2026. · 65000000-3 - Komunalne usluge
- Nabavka ulsuga popravaka i održavanja zgrade i opreme2.100 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 02. 2026. · 50000000-5 - Usluge popravaka i održavanja
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke