Naručilac · Javni subjekt · Zdravstvo
JZU DOM ZDRAVLJA "TRNOVO"
TRNOVO (RS) · JIB 4400643380008
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 31 hilj. KM
- 11 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (1 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 31.354 KM | 11 | – | 0 |
| 2025 | 35.013 KM | 8 | – | 0 |
| 2024 | 1.536 KM | 1 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- NRMU "MILJEVINA" DOO11 hilj. KM · 19 %, 2 ugovora
- HIFA PETROL D.O.O. SARAJEVO9.274 KM · 17 %, 1 ugovora
- POWER DOO ROGATICA8.452 KM · 15 %, 1 ugovora
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)8.355 KM · 15 %, 3 ugovora
- ĐAKOVIĆ DOO7.437 KM · 13 %, 3 ugovora
- "NANE" DOO4.052 KM · 7 %, 3 ugovora
- BROMA BEL D.O.O. BANJA LUKA2.491 KM · 4 %, 1 ugovora
- MMSCODE D.O.O.1.800 KM · 3 %, 1 ugovora
- CIAK AUTO BH D.O.O.1.541 KM · 3 %, 1 ugovora
- SAEM COMPANY DOO1.500 KM · 3 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| NRMU "MILJEVINA" DOO | 2 | 10.800 KM | |
| HIFA PETROL D.O.O. SARAJEVO | 1 | 9.274 KM | |
| POWER DOO ROGATICA | 1 | 8.452 KM | |
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 3 | 8.355 KM | |
| ĐAKOVIĆ DOO | 3 | 7.437 KM | |
| "NANE" DOO | 3 | 4.052 KM | |
| BROMA BEL D.O.O. BANJA LUKA | 1 | 2.491 KM | |
| MMSCODE D.O.O. | 1 | 1.800 KM | |
| CIAK AUTO BH D.O.O. | 1 | 1.541 KM | |
| SAEM COMPANY DOO | 1 | 1.500 KM |
Zadnji ugovori
20 najnovijih, po datumu ugovora
septembar 2026.3 · 3.910 KM
avgust 2026.1 · 5.400 KM
juni 2026.1 · 5.400 KM
mart 2026.4 · 14 hilj. KM
- Nabavka goriva8.452 KMKonkurentski zahtjev · ponuda: 124. 03. 2026.
- Usluge popravka i održavanja medicinskih aparat1.500 KMDirektni sporazum09. 03. 2026.
- Nabavka usluga održavanja prprogramske podrške za informacionu tehnologiju1.800 KMDirektni sporazum05. 03. 2026.
- Laboratorijski reagensi2.491 KMDirektni sporazum04. 03. 2026.
februar 2026.2 · 2.400 KM
decembar 2025.1 · 1.500 KM
avgust 2025.1 · 5.400 KM
maj 2025.1 · 5.850 KM
mart 2025.4 · 17 hilj. KM
- Nabavka hrane i pića1.652 KMDirektni sporazum26. 03. 2025.
- Usluge popravka i održavanja medicinskih aparat1.500 KMDirektni sporazum13. 03. 2025.
- Ugovor o javnoj nabavci roba – goriva (Euro Dizela 5 i Premium bezolovni BMB 95)9.274 KMKonkurentski zahtjev · ponuda: 113. 03. 2025.
- Laboratorijski reagensi4.437 KMDirektni sporazum10. 03. 2025.
februar 2025.1 · 5.400 KM
decembar 2024.1 · 1.536 KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 58 hilj. KM
- 18 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 09. 02. 2026.
- budžet usvojen 16. 01. 2026.
Po vrsti
- Robe43 hilj. KM · 12 · 74 %
- Usluge15 hilj. KM · 6 · 26 %
Po planiranom postupku
- Direktni sporazum35 hilj. KM · 15 · 61 %
- Konkurentski zahtjev19 hilj. KM · 2 · 32 %
- Posebne usluge (NPS)4.000 KM · 1 · 7 %
Najveće planirane stavke
- APARAT ZA BIOHEMIJU10.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 01. 07. 2026. · 38434500-1 - Aparati za biohemijske analize
- GORIVO8.500 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 15. 03. 2026. · 09100000-0 - Goriva
- OGREV5.500 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 05. 2026. · 03410000-7 - Drvo
- UGALJ5.500 KM
Direktni sporazum · okvirno 05. 08. 2026. · 09111100-1 - Ugalj
- UGOSTITELJSKE I HOTELSKE USLUGE4.000 KM
Posebne usluge (NPS) · okvirno 10. 02. 2026. · 55300000-3 - Usluge restorana i usluge posluživanja hranom
- Usluge popravaka i održavanja vozila4.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 21. 04. 2026. · 50112000-3 - Usluge popravaka i održavanja vozila
- LABORATORIJSKI REAGENSI3.500 KM
Direktni sporazum · okvirno 16. 02. 2026. · 33696500-0 - Laboratorijski reagensi
- LABORATORIJSKI REAGENSI2.500 KM
Direktni sporazum · okvirno 16. 02. 2026. · 33696500-0 - Laboratorijski reagensi
- Nabavka usluga podrške i održavanja laboratorijskog sistema LIS2.400 KM
Direktni sporazum · okvirno 21. 09. 2026. · 72267000-4 - Usluge održavanja i popravaka programske podrške
- ODRŽAVANJE PROGRAMSKE PODRŠKE ZA INFORMACIONU TEHNOLOGIJI1.800 KM
Direktni sporazum · okvirno 16. 02. 2026. · 72267100-0 - Održavanje programske podrške za informacijsku tehnologiju
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 2 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 0
- odluke o poništenju, po lotu
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke