Naručilac · Javni subjekt · Ostalo
JU "ANDRIĆEV INSTITUT" U VIŠEGRADU
VIŠEGRAD · REPUBLIKA SRPSKA · JIB 4403592730008
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 127 hilj. KM
- 39 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (3 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 126.826 KM | 39 | – | 0 |
| 2025 | 116.893 KM | 45 | – | 0 |
| 2024 | 7.489 KM | 7 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)133 hilj. KM · 62 %, 7 ugovora
- ANDRIĆGRAD, D.O.O.26 hilj. KM · 12 %, 1 ugovora
- MTEL A.D. BANJA LUKA17 hilj. KM · 8 %, 1 ugovora
- NESTRO PETROL A.D. BANJA LUKA9.078 KM · 4 %, 2 ugovora
- KOMUNALNO PREDUZEĆE "KOMUNALAC" A.D. VIŠEGRAD7.518 KM · 3 %, 2 ugovora
- WIENER OSIGURANJE VIG AD6.681 KM · 3 %, 2 ugovora
- PORSCHE INTER AUTO BH D.O.O. SARAJEVO5.693 KM · 3 %, 5 ugovora
- AROMA D.O.O.3.765 KM · 2 %, 2 ugovora
- MH "ELEKTROPRIVREDA RS" MATIČNO PREDUZEĆE A.D. TREBINJE3.507 KM · 2 %, 23 ugovora
- ARCHITEKTENGRUPPE S71 DOO SARAJEVO3.385 KM · 2 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 7 | 132.822 KM | |
| ANDRIĆGRAD, D.O.O. | 1 | 26.165 KM | |
| MTEL A.D. BANJA LUKA | 1 | 17.000 KM | |
| NESTRO PETROL A.D. BANJA LUKA | 2 | 9.078 KM | |
| KOMUNALNO PREDUZEĆE "KOMUNALAC" A.D. VIŠEGRAD | 2 | 7.518 KM | |
| WIENER OSIGURANJE VIG AD | 2 | 6.681 KM | |
| PORSCHE INTER AUTO BH D.O.O. SARAJEVO | 5 | 5.693 KM | |
| AROMA D.O.O. | 2 | 3.765 KM | |
| MH "ELEKTROPRIVREDA RS" MATIČNO PREDUZEĆE A.D. TREBINJE | 23 | 3.507 KM | |
| ARCHITEKTENGRUPPE S71 DOO SARAJEVO | 1 | 3.385 KM |
Zadnji ugovori
60 najnovijih, po datumu ugovora
oktobar 2026.2 · 49 hilj. KM
septembar 2026.8 · 23 hilj. KM
- Nabavka električne energije201 KMDirektni sporazum30. 09. 2026.
- Nabavka prevoza putnika sa vozačem2.224 KMDirektni sporazum28. 09. 2026.
- Usluge deratizacije službenih prostorija90 KMDirektni sporazum18. 09. 2026.
- Usluge oglašavanja u Službenom listu BiH84 KMDirektni sporazum15. 09. 2026.
- Usluge oglašavanja u Službenom listu BiH84 KMDirektni sporazum08. 09. 2026.
- Usluge prevoza roba sa vozačem500 KMDirektni sporazum08. 09. 2026.
- Usluga učešća na sajmu knjiga2.758 KMDirektni sporazum02. 09. 2026.
- Telekomunikacione usluge17.000 KMKonkurentski zahtjev · ponuda: 101. 09. 2026.
avgust 2026.2 · 217 KM
juli 2026.5 · 6.259 KM
- Nabavka električne energije159 KMDirektni sporazum31. 07. 2026.
- Usluge prevoza roba sa vozačem600 KMDirektni sporazum21. 07. 2026.
- Nabavka usluge osiguranja zaposlenih200 KMDirektni sporazum07. 07. 2026.
- Usluge prevoza robe sa vozačem1.541 KMDirektni sporazum06. 07. 2026.
- Usluge odvoza smeća3.759 KMDirektni sporazum01. 07. 2026.
juni 2026.5 · 5.211 KM
- Nabavka električne energije167 KMDirektni sporazum30. 06. 2026.
- Nabaka kancelarijskog materijala i tonera702 KMDirektni sporazum29. 06. 2026.
- Odvlaživači vazduha3.385 KMDirektni sporazum17. 06. 2026.
- Kancelarijske police658 KMDirektni sporazum16. 06. 2026.
- Poštanske usluge300 KMDirektni sporazum09. 06. 2026.
maj 2026.2 · 590 KM
april 2026.4 · 31 hilj. KM
- Nabavka električne energije98 KMDirektni sporazum30. 04. 2026.
- Računarska oprema i periferija4.974 KMDirektni sporazum29. 04. 2026.
- Usluge oglašavanja u Službenom listu BiH84 KMDirektni sporazum14. 04. 2026.
- Nabavka usluga grijanja, ventilacije i klimatizacije26.165 KMKonkurentski zahtjev · ponuda: 107. 04. 2026.
mart 2026.3 · 310 KM
februar 2026.6 · 6.376 KM
- Nabavka električne energije170 KMDirektni sporazum28. 02. 2026.
- Nabavka materijala za održavanje čistoće537 KMDirektni sporazum28. 02. 2026.
- Nabavka usluge tehničkog pregleda sluzbenog vozila47 KMDirektni sporazum19. 02. 2026.
- NABAVKA USLUGE OBAVEZNOG I KASKO OSIGURANJA VOZILA3.288 KMDirektni sporazum18. 02. 2026.
- Pre tplata - pravna baza Paragraf leks445 KMDirektni sporazum13. 02. 2026.
- usluge servisiranja i odrzavanja vozila1.889 KMDirektni sporazum05. 02. 2026.
januar 2026.2 · 4.113 KM
decembar 2025.2 · 820 KM
novembar 2025.4 · 1.193 KM
oktobar 2025.4 · 2.005 KM
septembar 2025.6 · 51 hilj. KM
- Nabavka električne energije142 KMDirektni sporazum30. 09. 2025.
- Nabavka usluge štampe i isporuke knjiga46.392 KMKonkurentski zahtjev · ponuda: 126. 09. 2025.
- Usluge dezinfekcije i deratizacije službenih prostorija90 KMDirektni sporazum19. 09. 2025.
- Nabavka radova za popravak limarije na krovu poslovne zgrade JU "Andrićev institut"1.348 KMDirektni sporazum15. 09. 2025.
- Usluge oglašavanja u Službenom listu BiH84 KMDirektni sporazum09. 09. 2025.
- Usluga učešća na sajmu knjiga2.923 KMDirektni sporazum04. 09. 2025.
avgust 2025.1 · 70 KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 220 hilj. KM
- 34 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 5
- stavki plana
- Plan objavljen
- 29. 04. 2026.
- budžet usvojen 29. 04. 2026.
Po vrsti
- Usluge193 hilj. KM · 23 · 88 %
- Robe27 hilj. KM · 11 · 12 %
Po planiranom postupku
- Konkurentski zahtjev94 hilj. KM · 3 · 43 %
- Posebne usluge (NPS)66 hilj. KM · 5 · 30 %
- Direktni sporazum61 hilj. KM · 26 · 28 %
Najveće planirane stavke
- Nabavka usluge štampe i isporuke knjiga49.999 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 02. 09. 2026. · 79823000-9 - Usluge štampanja i isporuke
- Nabavka ugostiteljskih usluga35.000 KM
Posebne usluge (NPS) · okvirno 13. 01. 2026. · 55300000-3 - Usluge restorana i usluge posluživanja hranom
- Nabavka usluga grijanja, ventilacije i klimatizacije27.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 22. 03. 2026. · 09300000-2 - Električna energija, grijanje, sunčeva i nuklearna energija
- Nabavka usluge hotelskog smještaja u zemlji i inostranstvu25.000 KM
Posebne usluge (NPS) · okvirno 13. 01. 2026. · 55110000-4 - Usluge hotelskog smještaja
- Nabavka telekomunikcionih usluga17.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 31. 07. 2026. · 64200000-8 - Telekomunikacijske usluge
- Usluge prevoza roba sa vozačemodustalo se6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 13. 03. 2026. · 60180000-3 - Najam vozila za prevoz robe s vozačem
- Usluge servisiranja i održavanja vozila6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 03. 03. 2026. · 50100000-6 - Usluge popravaka, održavanja i srodne usluge za vozila i pripadajuću opremu
- Usluge prevoza putnika sa vozačemodustalo se6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 13. 03. 2026. · 60170000-0 - Najam vozila za prevoz putnika s vozačem
- Usluge prevoza roba sa vozačem6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 21. 05. 2026. · 60180000-3 - Najam vozila za prevoz robe s vozačem
- Usluge prevoza putnika sa vozačem6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 28. 05. 2026. · 60170000-0 - Najam vozila za prevoz putnika s vozačem
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 27. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 5 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 0
- odluke o poništenju, po lotu
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke