Naručilac · Institucija vlasti · Izvršna vlast
MINISTARSTVO PRAVOSUĐA I UPRAVE ŽUPANIJE ZAPADNOHERCEGOVAČKE
ŠIROKI BRIJEG · ZAPADNOHERCEGOVAČKI KANTON · JIB 4272098230003
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 22 hilj. KM
- 11 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (0 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 22.310 KM | 11 | – | 0 |
| 2025 | 19.651 KM | 15 | – | 0 |
| 2024 | 12.814 KM | 6 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- ZAGREBINSPEKT D.O.O. MOSTAR11 hilj. KM · 24 %, 2 ugovora
- REMEDIJA D.O.O6.092 KM · 13 %, 3 ugovora
- HOLDINA DOO6.000 KM · 13 %, 1 ugovora
- LUKAS TP NAKIĆ D.O.O.6.000 KM · 13 %, 2 ugovora
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)3.501 KM · 7 %, 2 ugovora
- AXA-TEL D.O.O.3.500 KM · 7 %, 1 ugovora
- LOGOTIP D.O.O. ŠIROKI BRIJEG3.383 KM · 7 %, 2 ugovora
- SMT D.O.O.2.831 KM · 6 %, 6 ugovora
- DELUX DOO2.716 KM · 6 %, 1 ugovora
- VIBAR DOO ZA TRGOVINU1.959 KM · 4 %, 2 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| ZAGREBINSPEKT D.O.O. MOSTAR | 2 | 11.293 KM | |
| REMEDIJA D.O.O | 3 | 6.092 KM | |
| HOLDINA DOO | 1 | 6.000 KM | |
| LUKAS TP NAKIĆ D.O.O. | 2 | 6.000 KM | |
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 2 | 3.501 KM | |
| AXA-TEL D.O.O. | 1 | 3.500 KM | |
| LOGOTIP D.O.O. ŠIROKI BRIJEG | 2 | 3.383 KM | |
| SMT D.O.O. | 6 | 2.831 KM | |
| DELUX DOO | 1 | 2.716 KM | |
| VIBAR DOO ZA TRGOVINU | 2 | 1.959 KM |
Zadnji ugovori
32 najnovijih, po datumu ugovora
oktobar 2026.2 · 3.636 KM
septembar 2026.2 · 1.862 KM
avgust 2026.1 · 2.230 KM
juli 2026.1 · 657 KM
april 2026.1 · 3.712 KM
mart 2026.2 · 3.635 KM
februar 2026.2 · 6.578 KM
decembar 2025.6 · 13 hilj. KM
- IZRADA ENERGETSKOG AUDITA5.593 KMDirektni sporazum27. 12. 2025.
- javna nabava robe široke potrošnje371 KMDirektni sporazum17. 12. 2025.
- nabava hladnjaka649 KMDirektni sporazum09. 12. 2025.
- JAVNA NABAVA ROBE ŠIROKE POTROŠNJE454 KMDirektni sporazum04. 12. 2025.
- javna nabava usluge krečenja uredskih prostorija3.424 KMDirektni sporazum04. 12. 2025.
- javna nabava rolo zavjesa2.716 KMDirektni sporazum03. 12. 2025.
novembar 2025.1 · 256 KM
oktobar 2025.1 · 444 KM
septembar 2025.2 · 1.507 KM
avgust 2025.2 · 277 KM
maj 2025.1 · 348 KM
februar 2025.2 · 3.611 KM
decembar 2024.3 · 2.564 KM
novembar 2024.2 · 4.550 KM
oktobar 2024.1 · 5.700 KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 65 hilj. KM
- 14 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 30. 07. 2026.
- budžet usvojen 13. 01. 2026.
Po vrsti
- Usluge34 hilj. KM · 8 · 52 %
- Robe31 hilj. KM · 6 · 48 %
Po planiranom postupku
- Direktni sporazum48 hilj. KM · 11 · 74 %
- Posebne usluge (NPS)17 hilj. KM · 3 · 26 %
Najveće planirane stavke
- UGOSTITELJSKE USLUGE8.000 KM
Posebne usluge (NPS) · okvirno 01. 02. 2026. · 55300000-3 - Usluge restorana i usluge posluživanja hranom
- USLUGE STRUČNOG USAVRŠAVANJA I OBRAZOVANJA6.000 KM
Posebne usluge (NPS) · okvirno 01. 02. 2026. · 80500000-9 - Usluge obuke
- USLUGE ODRŽAVANJA RAČUNALNE OPREME I UREĐAJA6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 09. 2026. · 50300000-8 - Usluge popravaka, održavanja i srodne usluge za personalne kompjutere, kancelarijsku opremu, telekomunikacije i audiovizuelnu opremu
- ODRŽAVANJE SLUŽBENOG MOTORNOG GORIVA6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 06. 2026. · 50100000-6 - Usluge popravaka, održavanja i srodne usluge za vozila i pripadajuću opremu
- NABAVA MOTORNOG GORIVA6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 15. 09. 2026. · 09134220-5 - Dizelsko gorivo (EN 590)
- NABAVKA UREDSKOG MATERIJALA6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 08. 2026. · 30190000-7 - Razna kancelarijska oprema i potrepštine
- NABAVA UREDSKOG NAMJEŠTAJA6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 09. 2026. · 39100000-3 - Namještaj
- NABAVA RAČUNALA I RAČUNALNE OPREME6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 06. 2026. · 30200000-1 - Kompjuterska oprema i potrepštine
- NABAVA ROBE POTROŠNJE ŠIROKE4.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 04. 2026. · 15800000-6 - Razni prehrambeni proizvodi
- NABAVA USLUGE OBVEZNOG I FULL KASKO OSIGURANJA4.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 09. 2026. · 66514110-0 - Usluge osiguranja motornih vozila
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke