Naručilac · Institucija vlasti · Izvršna vlast
OKRUŽNO TUŽILAŠTVO U BIJELJINI
BIJELJINA · REPUBLIKA SRPSKA · JIB 4400434540006
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 34 hilj. KM
- 11 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (0 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 34.256 KM | 11 | – | 0 |
| 2025 | 98.285 KM | 26 | – | 0 |
| 2024 | 5.608 KM | 1 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- NESTRO PETROL A.D. BANJA LUKA24 hilj. KM · 24 %, 1 ugovora
- MONTERM D.O.O.14 hilj. KM · 14 %, 3 ugovora
- JKP "GRADSKO GROBLJE" D.O.O. BIJELJINA12 hilj. KM · 12 %, 2 ugovora
- DMM DOO,ROGATICA12 hilj. KM · 12 %, 2 ugovora
- COPITRADE D.O.O.12 hilj. KM · 12 %, 2 ugovora
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)8.370 KM · 8 %, 4 ugovora
- PRIMAPROM DOO5.914 KM · 6 %, 1 ugovora
- DOM ZDRAVLJA BIJELJINA4.588 KM · 5 %, 1 ugovora
- EN-MONT DOO4.300 KM · 4 %, 1 ugovora
- R&S D.O.O. SARAJEVO3.646 KM · 4 %, 2 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| NESTRO PETROL A.D. BANJA LUKA | 1 | 23.562 KM | |
| MONTERM D.O.O. | 3 | 14.372 KM | |
| JKP "GRADSKO GROBLJE" D.O.O. BIJELJINA | 2 | 12.000 KM | |
| DMM DOO,ROGATICA | 2 | 11.859 KM | |
| COPITRADE D.O.O. | 2 | 11.559 KM | |
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 4 | 8.370 KM | |
| PRIMAPROM DOO | 1 | 5.914 KM | |
| DOM ZDRAVLJA BIJELJINA | 1 | 4.588 KM | |
| EN-MONT DOO | 1 | 4.300 KM | |
| R&S D.O.O. SARAJEVO | 2 | 3.646 KM |
Zadnji ugovori
38 najnovijih, po datumu ugovora
juli 2026.1 · 1.992 KM
juni 2026.4 · 12 hilj. KM
maj 2026.2 · 5.906 KM
april 2026.2 · 7.198 KM
mart 2026.1 · 6.000 KM
februar 2026.1 · 1.000 KM
decembar 2025.2 · 3.762 KM
novembar 2025.5 · 19 hilj. KM
- Protivpožarno pumpno postrojenje za podizanje pritiska vode u hidrantskoj mreži5.900 KMDirektni sporazum19. 11. 2025.
- Usluge štampanja i povezane usluge5.914 KMDirektni sporazum16. 11. 2025.
- Nabavka kancelarijskog namještaja: stolice i vješalice1.668 KMDirektni sporazum13. 11. 2025.
- Nabavka polica3.491 KMDirektni sporazum11. 11. 2025.
- Nabavka usluga servisiranje i održavanje sistema tehničke zaštite2.000 KMDirektni sporazum04. 11. 2025.
oktobar 2025.3 · 27 hilj. KM
septembar 2025.1 · 653 KM
juli 2025.3 · 13 hilj. KM
- Rekonstrukcija cijevne mreže u kotlovnici za potrebe razdvajanja instalacije kotla na pelet od instalacije toplotne pumpe5.916 KMDirektni sporazum23. 07. 2025.
- Nabavka frekventno regulisane cirkulacione pumpe5.894 KMDirektni sporazum23. 07. 2025.
- Proizvodi za čišćenje - pribor i sredstva za održavanje higijene1.655 KMDirektni sporazum17. 07. 2025.
juni 2025.3 · 7.965 KM
maj 2025.1 · 70 KM
april 2025.4 · 9.177 KM
- Nabavka usluga servisiranja i održavanja službenih motornih vozila6.000 KMDirektni sporazum15. 04. 2025.
- Nabavka usluga osiguranja službenih motornih vozila1.058 KMDirektni sporazum15. 04. 2025.
- Nabavka poklona za potrebe reprezentacije1.649 KMDirektni sporazum15. 04. 2025.
- Nabavka klima uređaja470 KMDirektni sporazum01. 04. 2025.
mart 2025.1 · 6.000 KM
februar 2025.2 · 5.300 KM
januar 2025.1 · 6.000 KM
novembar 2024.1 · 5.608 KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 195 hilj. KM
- 41 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 28. 01. 2026.
- budžet usvojen 29. 12. 2025.
Po vrsti
- Robe98 hilj. KM · 15 · 50 %
- Usluge97 hilj. KM · 26 · 50 %
Po planiranom postupku
- Direktni sporazum82 hilj. KM · 35 · 42 %
- Konkurentski zahtjev59 hilj. KM · 3 · 30 %
- Posebne usluge (NPS)33 hilj. KM · 2 · 17 %
- Pregovarački bez objave22 hilj. KM · 1 · 11 %
Najveće planirane stavke
- Nabavka računarske opreme38.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 02. 02. 2026. · 30200000-1 - Kompjuterska oprema i potrepštine
- Nabavka električne energije22.000 KM
Pregovarački bez objave · okvirno 02. 02. 2026. · 09310000-5 - Električna energija
- Poštanske usluge20.000 KM
Posebne usluge (NPS) · okvirno 02. 02. 2026. · 64110000-0 - Poštanske usluge
- Usluga sistematskog pregleda zaposlenih13.000 KM
Posebne usluge (NPS) · okvirno 12. 10. 2026. · 85147000-1 - Zdravstvene usluge u preduzećima
- Oprema za sigurnu sobu12.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 02. 02. 2026. · 35121000-8 - Sigurnosna oprema
- Gorivo za službena vozila8.500 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 17. 09. 2026. · 09100000-0 - Goriva
- Servisiranje i održavanje službenih motornih vozila6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 02. 03. 2026. · 50100000-6 - Usluge popravaka, održavanja i srodne usluge za vozila i pripadajuću opremu
- Pelet za grijanje6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 20. 01. 2026. · 09110000-3 - Kruta goriva
- Servis i održavanje računarske opreme6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 11. 05. 2026. · 50000000-5 - Usluge popravaka i održavanja
- Štampanje i s tim povezane usluge6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 12. 10. 2026. · 79800000-2 - Štampanje i s tim povezane usluge
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 27. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 1 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 1
- odluke o poništenju, po lotu
Razlog poništenja
- Nijedna ponuda nije dostavljena u određenom krajnjem roku1 · 100 %
- Nabavka protivpožarnog pumpnog postrojenja za podizanje pritiska u hidrantskoj mreži sa pratećom opremom, montažom i povezivanjem na mrežu417-7-1-20/25 · zapis
Nijedna ponuda nije dostavljena u određenom krajnjem roku · 11. 11. 2025.
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke