Naručilac · Institucija vlasti · Izvršna vlast
MINISTARSTVO PROSTORNOG UREĐENJA, GRAĐENJA, ZAŠTITE OKOLIŠA, POVRATKA I STAMBENIH POSLOVA
TRAVNIK · SREDNJOBOSANSKI KANTON · JIB 4236329000000
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 4.975 KM
- 3 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (0 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 4.975 KM | 3 | – | 0 |
| 2025 | 14.330 KM | 10 | – | 0 |
| 2024 | 262.974 KM | 7 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- EKO GRAD251 hilj. KM · 93 %, 1 ugovora
- KARADŽA-TRADE-KAŠMIR DOO4.574 KM · 2 %, 1 ugovora
- J.U. DOM ZDRAVLJA TRAVNIK4.218 KM · 2 %, 1 ugovora
- DIONIČARSKO DRUŠTVO BH TELECOM SARAJEVO4.000 KM · 1 %, 1 ugovora
- AC C.M.V. D.O.O.- VITEZ1.087 KM · 0 %, 1 ugovora
- STUDIO DIN D.O.O.1.024 KM · 0 %, 1 ugovora
- GS-PRINT DOO1.020 KM · 0 %, 2 ugovora
- UNITRADE DOO922 KM · 0 %, 1 ugovora
- AVAZ ROTO PRESS D.O.O.824 KM · 0 %, 1 ugovora
- JYSK D.O.O.538 KM · 0 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| EKO GRAD | 1 | 251.174 KM | |
| KARADŽA-TRADE-KAŠMIR DOO | 1 | 4.574 KM | |
| J.U. DOM ZDRAVLJA TRAVNIK | 1 | 4.218 KM | |
| DIONIČARSKO DRUŠTVO BH TELECOM SARAJEVO | 1 | 4.000 KM | |
| AC C.M.V. D.O.O.- VITEZ | 1 | 1.087 KM | |
| STUDIO DIN D.O.O. | 1 | 1.024 KM | |
| GS-PRINT DOO | 2 | 1.020 KM | |
| UNITRADE DOO | 1 | 922 KM | |
| AVAZ ROTO PRESS D.O.O. | 1 | 824 KM | |
| JYSK D.O.O. | 1 | 538 KM |
Zadnji ugovori
20 najnovijih, po datumu ugovora
oktobar 2026.1 · 538 KM
april 2026.1 · 3.350 KM
februar 2026.1 · 1.087 KM
juli 2025.1 · 1.068 KM
juni 2025.1 · 1.024 KM
maj 2025.2 · 8.448 KM
april 2025.4 · 1.666 KM
mart 2025.2 · 2.124 KM
decembar 2024.4 · 6.200 KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 314 hilj. KM
- 41 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 15. 01. 2026.
- budžet usvojen 17. 12. 2025.
Po vrsti
- Robe204 hilj. KM · 19 · 65 %
- Usluge110 hilj. KM · 22 · 35 %
Po planiranom postupku
- Otvoreni postupak150 hilj. KM · 2 · 48 %
- Konkurentski zahtjev81 hilj. KM · 2 · 26 %
- Direktni sporazum62 hilj. KM · 36 · 20 %
- Posebne usluge (NPS)21 hilj. KM · 1 · 7 %
Najveće planirane stavke
- Nabavka stalnih sredstava u obliku prava Web stranica Ministarstva - aplikacija85.470 KM
Otvoreni postupak · okvirno 04. 02. 2026. · 72421000-7 - Usluge razvoja korisničkih aplikacija za internet ili intranet
- Izrada strateške procjene utjecaja na okoliš za plan upravljanja otpadom65.000 KM
Otvoreni postupak · okvirno 25. 10. 2026. · 90711400-8 - Usluge procjene utjecaja na okoliš (PUO), osim za građenje
- Nabavka motornog vozila47.009 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 22. 09. 2026. · 34100000-8 - Motorna vozila
- Nabavka računara i tehničkih sredstava za uspostavu jedinstvenog geo-informacionog sistema GIS a34.188 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 16. 03. 2026. · 30213300-8 - Stoni kompjuter
- Usluge reprezentacije20.513 KM
Posebne usluge (NPS) · okvirno 14. 01. 2026. · 55000000-0 - Usluge hotela, restorana i trgovine na malo
- Prozori vrata i srodni artikli - stolarija5.128 KM
Direktni sporazum · okvirno 09. 03. 2026. · 44221000-5 - Prozori, vrata i srodni artikli
- Zidne tapete i druge zidne obloge5.128 KM
Direktni sporazum · okvirno 26. 01. 2026. · 39190000-0 - Zidne tapete i druge zidne obloge
- Kompjuterska oprema i potrepštine3.520 KM
Direktni sporazum · okvirno 14. 10. 2026. · 30200000-1 - Kompjuterska oprema i potrepštine
- Uredski namještaj - stolovi, stolice3.419 KM
Direktni sporazum · okvirno 25. 01. 2026. · 39130000-2 - Kancelarijski namještaj
- usluge stručnog obrazovanja (seminari, obuke, edukacije)3.419 KM
Direktni sporazum · okvirno 10. 03. 2026. · 80522000-9 - Obrazovni seminari
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 28. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 1 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 0
- odluke o poništenju, po lotu
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke