Naručilac · Institucija vlasti · Izvršna vlast
ZENIČKO-DOBOJSKI KANTON MINISTARSTVO ZA POLJOPRIVREDU, ŠUMARSTVO I VODOPRIVREDU
ZENICA · ZENIČKO-DOBOJSKI KANTON · JIB 4218335840003
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 50 hilj. KM
- 6 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (1 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 50.093 KM | 6 | – | 0 |
| 2025 | 20.643 KM | 10 | – | 0 |
| 2024 | 1.795 KM | 1 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- GUMA M D.O.O.43 hilj. KM · 79 %, 1 ugovora
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)4.819 KM · 9 %, 2 ugovora
- PPUD KLIMATIZACIJA-GRIJANJE D.O.O. ZENICA3.456 KM · 6 %, 2 ugovora
- RADIO M D.O.O. SARAJEVO1.700 KM · 3 %, 1 ugovora
- JAVNA USTANOVA "DOM ZDRAVLJA" ZENICA1.127 KM · 2 %, 3 ugovora
- INTER-COM DOO ZENICA525 KM · 1 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| GUMA M D.O.O. | 1 | 42.650 KM | |
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 2 | 4.819 KM | |
| PPUD KLIMATIZACIJA-GRIJANJE D.O.O. ZENICA | 2 | 3.456 KM | |
| RADIO M D.O.O. SARAJEVO | 1 | 1.700 KM | |
| JAVNA USTANOVA "DOM ZDRAVLJA" ZENICA | 3 | 1.127 KM | |
| INTER-COM DOO ZENICA | 1 | 525 KM |
Zadnji ugovori
17 najnovijih, po datumu ugovora
juni 2026.2 · 44 hilj. KM
april 2026.2 · 5.469 KM
mart 2026.1 · 25 KM
februar 2026.1 · 250 KM
decembar 2025.3 · 1.664 KM
novembar 2025.2 · 3.383 KM
oktobar 2025.1 · 6.000 KM
septembar 2025.3 · 9.326 KM
februar 2025.1 · 270 KM
decembar 2024.1 · 1.795 KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 213 hilj. KM
- 30 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 02. 02. 2026.
- budžet usvojen 01. 01. 2026.
Po vrsti
- Usluge116 hilj. KM · 10 · 55 %
- Robe93 hilj. KM · 19 · 44 %
- Radovi3.400 KM · 1 · 2 %
Po planiranom postupku
- Otvoreni postupak143 hilj. KM · 2 · 67 %
- Direktni sporazum70 hilj. KM · 28 · 33 %
Najveće planirane stavke
- Nadzor nad izradom šumskoprivredne osnove za Šumskoprivredno područje "Krivajsko"100.000 KM
Otvoreni postupak · okvirno 10. 02. 2026. · 77230000-1 - Usluge vezane za šumarstvo
- Motorno vozilo42.735 KM
Otvoreni postupak · okvirno 04. 03. 2026. · 34100000-8 - Motorna vozila
- PVC stolarija s ugradnjom6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 08. 09. 2026. · 44220000-8 - Građevinska stolarija
- Razni namještaj i oprema6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 08. 10. 2026. · 39150000-8 - Razni namještaj i oprema
- Pločice za doznaku stabala za sječu u privatnim šumama6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 03. 03. 2026. · 34928471-0 - Materijali za označivanje
- Sadnice za biološku obnovu šuma6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 09. 2026. · 03000000-1 - Poljoprivredni proizvodi, proizvodi stočarstva, ribarstva, šumarstva i srodni proizvodi
- Sistematski ljekarski pregled zaposlenih6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 10. 2026. · 85120000-6 - Usluge ljekarskih ordinacija i srodne usluge
- Kompjuterska oprema i potrepštine5.500 KM
Direktni sporazum · okvirno 12. 02. 2026. · 30000000-9 - Kancelarijski i kompjuterske mašine, oprema i potrepštine osim namještaja i paketa programske podrške
- Desktop računari s monitorom5.200 KM
Direktni sporazum · okvirno 09. 10. 2026. · 30000000-9 - Kancelarijski i kompjuterske mašine, oprema i potrepštine osim namještaja i paketa programske podrške
- Postavljanje zidne obloge3.400 KM
Direktni sporazum · okvirno 06. 10. 2026. · 45432210-9 - Radovi oblaganja zida
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 1 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 0
- odluke o poništenju, po lotu
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke