Naručilac · Javni subjekt · Slobodno vrijeme, kultura i religija
HRVATSKI DOM HERCEG STJEPAN KOSAČA MOSTAR
GRAD MOSTAR · JIB 4227167780007
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 1,7 mil. KM
- 5 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (3 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 1.668.809 KM | 5 | – | 0 |
| 2025 | 108.220 KM | 5 | – | 1 |
| 2024 | 5.889 KM | 1 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- EURO-VIG D.O.O1,5 mil. KM · 32 %, 1 ugovora
- G.P.BARBARIĆ D.O.O. MOSTAR1,5 mil. KM · 32 %, 1 ugovora
- OKEL-INVEST D.O.O.1,5 mil. KM · 32 %, 1 ugovora
- HERING D.D. ŠIROKI BRIJEG150 hilj. KM · 3 %, 1 ugovora
- VIMAR D.O.O.65 hilj. KM · 1 %, 1 ugovora
- ALFA THERM D.O.O.27 hilj. KM · 1 %, 1 ugovora
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)8.819 KM · 0 %, 1 ugovora
- STUDENTSKI CENTAR SVEUČILIŠTA U MOSTARU5.998 KM · 0 %, 1 ugovora
- GRAĐEVNO PROJEKTNI ZAVOD4.000 KM · 0 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| EURO-VIG D.O.O | 1 | 1.500.000 KM | |
| G.P.BARBARIĆ D.O.O. MOSTAR | 1 | 1.500.000 KM | |
| OKEL-INVEST D.O.O. | 1 | 1.500.000 KM | |
| HERING D.D. ŠIROKI BRIJEG | 1 | 149.990 KM | |
| VIMAR D.O.O. | 1 | 65.064 KM | |
| ALFA THERM D.O.O. | 1 | 27.159 KM | |
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 1 | 8.819 KM | |
| STUDENTSKI CENTAR SVEUČILIŠTA U MOSTARU | 1 | 5.998 KM | |
| GRAĐEVNO PROJEKTNI ZAVOD | 1 | 4.000 KM |
Zadnji ugovori
11 najnovijih, po datumu ugovora
septembar 2026.1 · 4.000 KM
avgust 2026.2 · 159 hilj. KM
maj 2026.1 · 1,5 mil. KM
april 2026.1 · 6.000 KM
decembar 2025.1 · 65 hilj. KM
juli 2025.1 · 5.998 KM
juni 2025.1 · 27 hilj. KM
april 2025.1 · 4.000 KM
januar 2025.1 · 6.000 KM
decembar 2024.1 · 5.889 KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 2 mil. KM
- 12 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 1
- stavki plana
- Plan objavljen
- 02. 04. 2026.
- budžet usvojen 31. 03. 2026.
Po vrsti
- Radovi2 mil. KM · 4 · 97 %
- Usluge32 hilj. KM · 6 · 2 %
- Robe24 hilj. KM · 2 · 1 %
Po planiranom postupku
- Otvoreni postupak2 mil. KM · 4 · 97 %
- Direktni sporazum32 hilj. KM · 6 · 2 %
- Konkurentski zahtjev24 hilj. KM · 2 · 1 %
Najveće planirane stavke
- Renovacija i rekonstrukcija predvorja1.500.000 KM
Otvoreni postupak · okvirno 31. 03. 2026. · 45400000-1 - Završni građevinski radovi
- Renovacija i rekonstrukcija predvorja u objektu Hrvatskog domaodustalo se850.000 KM
Otvoreni postupak · okvirno 19. 02. 2026. · 45400000-1 - Završni građevinski radovi
- Sanacija ravnih krovova i izrada dijela otvora u zgradi "Mostarka"- II. faza.155.000 KM
Otvoreni postupak · okvirno 30. 09. 2026. · 45262600-7 - Razni građevinski radovi
- Sanacija ravnih krovova i izrada dijela otvora u zgradi "Mostarka"150.000 KM
Otvoreni postupak · okvirno 30. 04. 2026. · 45262600-7 - Razni građevinski radovi
- Sanacija ravnih krovova i izrada dijela otovra i staklene fasade u poslovnim prostorijama u zgradi "Mostarka"150.000 KM
Otvoreni postupak · okvirno 02. 03. 2026. · 45262600-7 - Razni građevinski radovi
- Nabavka tehničke opreme.12.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 25. 06. 2026. · 30230000-0 - Kompjuterska oprema
- Nabavka tehničke opreme12.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 31. 03. 2026. · 30230000-0 - Kompjuterska oprema
- Nadzor nad izvođenjem radova na renovaciji i rekonstrukciji hola i predvorja6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 31. 03. 2026. · 71247000-1 - Nadzor građevinskih radova
- Projektantski nadzor na izvođenju radova renovacije i rekonstrukcije predvorja6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 30. 06. 2026. · 71248000-8 - Nadzor projekta i dokumentacija
- Izmjena i dopuna projektne dokumentacije za hol i predvorje.6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 30. 04. 2026. · 71242000-6 - Izrada projekta i nacrta, procjena troškova
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 27. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 5 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 0
- odluke o poništenju, po lotu
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke