Naručilac · Institucija vlasti · Izvršna vlast
MINISTARSTVO ZA PROSTORNO UREĐENJE, PROMET I KOMUNIKACIJE I ZAŠTITU OKOLINE
ZENICA · ZENIČKO-DOBOJSKI KANTON · JIB 4218342030009
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 37 hilj. KM
- 11 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (0 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 36.901 KM | 11 | – | 0 |
| 2025 | 59.633 KM | 20 | – | 0 |
| 2024 | 7.525 KM | 3 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)36 hilj. KM · 44 %, 10 ugovora
- NIPD "NAŠA RIJEČ" D.O.O. ZENICA31 hilj. KM · 37 %, 6 ugovora
- GIGA D.O.O3.508 KM · 4 %, 1 ugovora
- MENN ELECTRONIC D.O.O. ZENICA3.497 KM · 4 %, 1 ugovora
- DI-NAMIK D.O.O. ZAVIDOVICI, UL STJEPANA RADICA BB2.451 KM · 3 %, 2 ugovora
- JAVNA USTANOVA "DOM ZDRAVLJA" ZENICA1.628 KM · 2 %, 1 ugovora
- PARAGRAF LEX D.O.O. SARAJEVO1.560 KM · 2 %, 2 ugovora
- JU ZAVOD ZA MEDICINU RADA I SPORTSKU MEDICINU ZENIČKO-DOBOJSKOG KANTONA1.175 KM · 1 %, 2 ugovora
- R&S D.O.O. SARAJEVO940 KM · 1 %, 1 ugovora
- ŽALUZINE STYLE D.O.O.769 KM · 1 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 10 | 36.477 KM | |
| NIPD "NAŠA RIJEČ" D.O.O. ZENICA | 6 | 30.768 KM | |
| GIGA D.O.O | 1 | 3.508 KM | |
| MENN ELECTRONIC D.O.O. ZENICA | 1 | 3.497 KM | |
| DI-NAMIK D.O.O. ZAVIDOVICI, UL STJEPANA RADICA BB | 2 | 2.451 KM | |
| JAVNA USTANOVA "DOM ZDRAVLJA" ZENICA | 1 | 1.628 KM | |
| PARAGRAF LEX D.O.O. SARAJEVO | 2 | 1.560 KM | |
| JU ZAVOD ZA MEDICINU RADA I SPORTSKU MEDICINU ZENIČKO-DOBOJSKOG KANTONA | 2 | 1.175 KM | |
| R&S D.O.O. SARAJEVO | 1 | 940 KM | |
| ŽALUZINE STYLE D.O.O. | 1 | 769 KM |
Zadnji ugovori
34 najnovijih, po datumu ugovora
oktobar 2026.1 · 5.810 KM
septembar 2026.1 · 300 KM
juli 2026.2 · 10 hilj. KM
maj 2026.1 · 4.856 KM
april 2026.3 · 14 hilj. KM
- Direktni sporazum za javnu nabavku usluga savjetodavne podrške u oblasti komunikacija i odnosa s javnošću5.982 KMDirektni sporazum27. 04. 2026.
- Javna nabavka usluga savjetovanja o procesu pokretanja JP TV ZDK d.o.o Zenica5.940 KMDirektni sporazum27. 04. 2026.
- Nabavka usluga organizacije konferencijske sale i pratećih ugostiteljskih usluga2.082 KMDirektni sporazum23. 04. 2026.
mart 2026.2 · 1.375 KM
- Godišnja pretplata na pravnu bazu Paragraf Lex BA business paket825 KMDirektni sporazum06. 03. 2026.
- Usluge davanja stručnih mišljenja u postupku utvrđivanja dijagnoze teške bolesti i invalidnosti zaposlenika ili članova njihovih užih porodica, na osnovu kojih se ostvaruju naknade za slučaj invalidnosti i teške bolesti, za potrebe Ministarstva za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline Zeničko-dobojskog kantona za 2026. godinu550 KMDirektni sporazum04. 03. 2026.
februar 2026.1 · 300 KM
decembar 2025.4 · 10 hilj. KM
- Stručna usluga izrade Elaborata o opravdanosti osnivanja Javnog preduzeća „Centri za upravljanje otpadom Zeničko-dobojskog kantona“ d.o.o. Zenica6.000 KMDirektni sporazum22. 12. 2025.
- Nabavka promotivnog štampanog materijala1.500 KMDirektni sporazum11. 12. 2025.
- Usluge sistematskog ljekarskog pregleda zaposlenika Ministarstva za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline1.628 KMDirektni sporazum08. 12. 2025.
- Nabavka ormara za kartoteke940 KMDirektni sporazum02. 12. 2025.
novembar 2025.3 · 13 hilj. KM
oktobar 2025.1 · 1.625 KM
septembar 2025.1 · 5.684 KM
avgust 2025.5 · 15 hilj. KM
- Nabavka i ugradnja klima uređaja2.628 KMDirektni sporazum19. 08. 2025.
- Nabavka informatičke robe (tri računara)5.980 KMDirektni sporazum19. 08. 2025.
- Demontaža stare i ugradnja nove LED rasvijete u službenim prostorijama Ministarstva3.497 KMDirektni sporazum13. 08. 2025.
- Usluge oglašavanja i marketinga putem internet medija (web portala i društvenih mreža)2.550 KMDirektni sporazum07. 08. 2025.
- Nabavka i ugradnja trakastih zavjesa u kabinetu ministra769 KMDirektni sporazum04. 08. 2025.
juli 2025.3 · 12 hilj. KM
mart 2025.2 · 985 KM
decembar 2024.2 · 2.397 KM
novembar 2024.1 · 5.128 KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 7,5 mil. KM
- 105 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 9
- stavki plana
- Plan objavljen
- 23. 01. 2026.
- budžet usvojen 23. 12. 2025.
Po vrsti
- Radovi7,2 mil. KM · 24 · 95 %
- Usluge281 hilj. KM · 67 · 4 %
- Robe73 hilj. KM · 14 · 1 %
Po planiranom postupku
- Otvoreni postupak7,2 mil. KM · 24 · 95 %
- Direktni sporazum164 hilj. KM · 60 · 2 %
- Konkurentski zahtjev99 hilj. KM · 16 · 1 %
- Pregovarački bez objave95 hilj. KM · 1 · 1 %
- Posebne usluge (NPS)19 hilj. KM · 4 · 0 %
Najveće planirane stavke
- Sanacija regionalnih cesta podijeljenih u tri LOT-a: LOT 1 Sanacija kolovoza regionalne ceste R 413a Čajdraš-Ovnak lokalitet Kozarci, LOT 2 Sanacija kolovoza regionalne ceste R 445 od ST. 16+570 i LOT 3 Sanacija kolovoza regionalne ceste R 445 Visoko-Podlugovi dionica od betonskog mosta kroz ulicu Sarajevska1.641.026 KM
Otvoreni postupak · okvirno 13. 03. 2026. · 45000000-7 - Građevinski radovi
- Nabavka radova redovnog održavanja dionice regionalne ceste R 444 a Vareš-Luke-Ratanj dužine L=20,63 km1.506.318 KM
Otvoreni postupak · okvirno 16. 07. 2026. · 45000000-7 - Građevinski radovi
- Sanacija regionalnih cesta podijeljena na tri LOT-a: LOT 1 Nastavak sanacije regionalne ceste R473 sa izgradnjom pješačke staze, LOT 2 Sanacije kolovoza regionalne ceste R 473 od kraja afalta na Bistričaku prema Tesliću i LOT 3 Sanacija kolovoza regionalne ceste R 445 (od mosta u Doboju do Delta Petrola)odustalo se1.270.085 KM
Otvoreni postupak · okvirno 12. 03. 2026. · 45000000-7 - Građevinski radovi
- Sanacija regionalnih cesta podijeljena na dva LOT-a: LOT 1 Sanacije kolovoza regionalne ceste R 473 od kraja afalta na Bistričaku prema Tesliću i LOT 2 Sanacija kolovoza regionalne ceste R 445 (od mosta u Doboju do Delta Petrola)928.205 KM
Otvoreni postupak · okvirno 20. 04. 2026. · 45000000-7 - Građevinski radovi
- Sanacija kolovoza regionalne ceste R 457 Zenica-Arnauti-Donji Kakanj538.462 KM
Otvoreni postupak · okvirno 26. 06. 2026. · 45000000-7 - Građevinski radovi
- Zaštita kosina na regionalnoj cesti R467 lokalitet Boganovići487.179 KM
Otvoreni postupak · okvirno 12. 05. 2026. · 45000000-7 - Građevinski radovi
- Sanacija regionalnih cesta podijeljenih na dva LOT-a: LOT 1 Sanacija kolovoza regionalne ceste R 467 od kraja asfalta i LOT 2 Nastavak sanacije regionalne ceste R 466 prema Kamenici ST.10+600367.521 KM
Otvoreni postupak · okvirno 03. 03. 2026. · 45000000-7 - Građevinski radovi
- Izgradnja dijela regionalne ceste R-457, dionica Ribnica – Donji Kakanj316.239 KM
Otvoreni postupak · okvirno 01. 10. 2026. · 45000000-7 - Građevinski radovi
- Nabavka radova sanacije podijeljena na dva LOT-a: LOT 1 Sanacija regionalne ceste R 413a Čajdraš-Ovnak lokalitet Jagodići i LOT 2 Sanacija pločastih propusta na regionalnoj cesti R 466 Zavidovići-Kamenica-Ponijeri (dva propusta)307.692 KM
Otvoreni postupak · okvirno 11. 03. 2026. · 45000000-7 - Građevinski radovi
- Sanacija regionalne ceste R474 kroz Tešanj256.410 KM
Otvoreni postupak · okvirno 22. 07. 2026. · 45000000-7 - Građevinski radovi
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 27. 10. 2026.
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke