Naručilac · Institucija vlasti · Izvršna vlast
MINISTARSTVO ZA PROSTORNO UREĐENJE, GRAĐEVINARSTVO I EKOLOGIJU REPUBLIKE SRPSKE
BANJA LUKA · REPUBLIKA SRPSKA · JIB 4401631580008
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 132 hilj. KM
- 17 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (1 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 131.816 KM | 17 | – | 0 |
| 2025 | 50.383 KM | 17 | – | 0 |
| 2024 | 4.381 KM | 3 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- NESTRO PETROL A.D. BANJA LUKA77 hilj. KM · 43 %, 1 ugovora
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)39 hilj. KM · 22 %, 12 ugovora
- DUNAV OSIGURANJE A.D.17 hilj. KM · 9 %, 4 ugovora
- GLAS SRPSKE A.D12 hilj. KM · 7 %, 3 ugovora
- AUTOKOMERC V.S. DOO12 hilj. KM · 7 %, 2 ugovora
- AUTOCENTAR-MERKUR D.O.O.7.900 KM · 4 %, 4 ugovora
- INFO MEDIA GROUP D.O.O.6.000 KM · 3 %, 1 ugovora
- JAVNA NAUČNOISTRAŽIVAČKA USTANOVA "INSTITUT ZA ZAŠTITU I EKOLOGIJU REPUBLIKE SRPSKE", BANJA LUKA3.720 KM · 2 %, 1 ugovora
- JAVNA USTANOVA SLUŽBENI GLASNIK REPUBLIKE SRPSKE2.550 KM · 1 %, 2 ugovora
- GALIJA COMPANY D.O.O.2.500 KM · 1 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| NESTRO PETROL A.D. BANJA LUKA | 1 | 76.950 KM | |
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 12 | 39.003 KM | |
| DUNAV OSIGURANJE A.D. | 4 | 16.852 KM | |
| GLAS SRPSKE A.D | 3 | 12.000 KM | |
| AUTOKOMERC V.S. DOO | 2 | 11.869 KM | |
| AUTOCENTAR-MERKUR D.O.O. | 4 | 7.900 KM | |
| INFO MEDIA GROUP D.O.O. | 1 | 6.000 KM | |
| JAVNA NAUČNOISTRAŽIVAČKA USTANOVA "INSTITUT ZA ZAŠTITU I EKOLOGIJU REPUBLIKE SRPSKE", BANJA LUKA | 1 | 3.720 KM | |
| JAVNA USTANOVA SLUŽBENI GLASNIK REPUBLIKE SRPSKE | 2 | 2.550 KM | |
| GALIJA COMPANY D.O.O. | 1 | 2.500 KM |
Zadnji ugovori
37 najnovijih, po datumu ugovora
septembar 2026.2 · 8.137 KM
maj 2026.3 · 12 hilj. KM
april 2026.3 · 84 hilj. KM
mart 2026.2 · 6.040 KM
februar 2026.7 · 21 hilj. KM
- Obrasci za licence i stručne ispite1.275 KMDirektni sporazum24. 02. 2026.
- Distribucija štampe1.100 KMDirektni sporazum13. 02. 2026.
- Nabavka vode za piće1.487 KMDirektni sporazum11. 02. 2026.
- Usluge pranja motornih vozila2.500 KMDirektni sporazum09. 02. 2026.
- Održavanje službenih vouila5.934 KMDirektni sporazum06. 02. 2026.
- Nabavka tonera4.096 KMDirektni sporazum05. 02. 2026.
- Kancelarijski materijal5.000 KMDirektni sporazum05. 02. 2026.
decembar 2025.2 · 6.452 KM
septembar 2025.2 · 3.661 KM
juni 2025.1 · 3.000 KM
maj 2025.2 · 8.267 KM
april 2025.2 · 4.616 KM
mart 2025.1 · 3.000 KM
februar 2025.3 · 9.710 KM
januar 2025.4 · 12 hilj. KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 1,9 mil. KM
- 26 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 16. 01. 2026.
- budžet usvojen 01. 01. 2026.
Po vrsti
- Usluge1,8 mil. KM · 16 · 94 %
- Robe105 hilj. KM · 10 · 6 %
Po planiranom postupku
- Otvoreni postupak1,8 mil. KM · 2 · 94 %
- Direktni sporazum71 hilj. KM · 18 · 4 %
- Posebne usluge (NPS)48 hilj. KM · 6 · 2 %
Najveće planirane stavke
- Usluge izrade prostornog plana Republike Srpske1.709.400 KM
Otvoreni postupak · okvirno 25. 08. 2026. · 71410000-5 - Usluge urbanističkog planiranja
- Gorivo77.000 KM
Otvoreni postupak · okvirno 23. 01. 2026. · 09134200-9 - Dizelsko gorivo
- Poštanske usluge19.700 KM
Posebne usluge (NPS) · okvirno 19. 01. 2026. · 64110000-0 - Poštanske usluge
- Kolektivni sistematski pregled9.000 KM
Posebne usluge (NPS) · okvirno 27. 08. 2026. · 85100000-0 - Usluge u području zdravstva
- Hotelske usluge na službenom putu7.000 KM
Posebne usluge (NPS) · okvirno 19. 01. 2026. · 55110000-4 - Usluge hotelskog smještaja
- Promocija zaštićenih područja iz nadležnosti Ministarstva6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 11. 09. 2026. · 79342200-5 - Usluge reklamiranja
- Prevozne karte6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 02. 02. 2026. · 34980000-0 - Prevozne karte
- Hotelske usluge na službenom putu6.000 KM
Posebne usluge (NPS) · okvirno 30. 04. 2026. · 55110000-4 - Usluge hotelskog smještaja
- Održavanje vozila6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 19. 01. 2026. · 50112000-3 - Usluge popravaka i održavanja vozila
- Oglašavanje6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 03. 03. 2026. · 79341000-6 - Usluge oglašavanja
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 27. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 1 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 0
- odluke o poništenju, po lotu
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke