Naručilac · Javni subjekt · Obrazovanje
JAVNA USTANOVA OSNOVNA ŠKOLA "BAŠIGOVCI"
ŽIVINICE · TUZLANSKI KANTON · JIB 4209822170006
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 62 hilj. KM
- 1 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (1 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 62.178 KM | 1 | – | 0 |
| 2025 | 114.087 KM | 15 | – | 0 |
| 2024 | 11.579 KM | 1 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- ASFALT-ING DOO111 hilj. KM · 60 %, 2 ugovora
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)47 hilj. KM · 25 %, 3 ugovora
- MEGA-ROLL DOO18 hilj. KM · 10 %, 1 ugovora
- BH SIGURNOST D.O.O. TUZLA2.750 KM · 1 %, 1 ugovora
- "RIF POST" DOO2.051 KM · 1 %, 1 ugovora
- JP BH POŠTA D.O.O. SARAJEVO1.116 KM · 1 %, 1 ugovora
- EUROAQUAING DOO962 KM · 1 %, 1 ugovora
- VETERINARSKI LABORATORIJ "MULTI LAB" D.O.O. TUZLA800 KM · 0 %, 1 ugovora
- DIONIČARSKO DRUŠTVO BH TELECOM SARAJEVO - REGIONALNA DIREKCIJA TUZLA750 KM · 0 %, 1 ugovora
- MEDIASKY D.O.O308 KM · 0 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| ASFALT-ING DOO | 2 | 110.878 KM | |
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 3 | 47.059 KM | |
| MEGA-ROLL DOO | 1 | 17.872 KM | |
| BH SIGURNOST D.O.O. TUZLA | 1 | 2.750 KM | |
| "RIF POST" DOO | 1 | 2.051 KM | |
| JP BH POŠTA D.O.O. SARAJEVO | 1 | 1.116 KM | |
| EUROAQUAING DOO | 1 | 962 KM | |
| VETERINARSKI LABORATORIJ "MULTI LAB" D.O.O. TUZLA | 1 | 800 KM | |
| DIONIČARSKO DRUŠTVO BH TELECOM SARAJEVO - REGIONALNA DIREKCIJA TUZLA | 1 | 750 KM | |
| MEDIASKY D.O.O | 1 | 308 KM |
Zadnji ugovori
17 najnovijih, po datumu ugovora
septembar 2026.1 · 62 hilj. KM
novembar 2025.5 · 104 hilj. KM
- Nabavka radova na rekonstrukciji hola ispred učeničkih mokrih čvorova2.198 KMDirektni sporazum12. 11. 2025.
- Rekonstrukcija mokrih čvorova u Područnoj školi Lukavica Donja15.500 KMKonkurentski zahtjev · ponuda: 412. 11. 2025.
- Rekonstrukcija krova u Područnoj školi Lukavica Donja19.980 KMKonkurentski zahtjev · ponuda: 512. 11. 2025.
- Rekonstrukcija i asfaltiranje školskog dvorišta i puta oko objekta škole48.700 KMKonkurentski zahtjev · ponuda: 312. 11. 2025.
- Nabavka i ugradnja unutrašnje stolarije17.872 KMKonkurentski zahtjev · ponuda: 412. 11. 2025.
april 2025.1 · 70 KM
februar 2025.5 · 3.936 KM
- Nabavka usluga servisiranja i održavanja UV sterilizatora962 KMDirektni sporazum19. 02. 2025.
- Nabavka poštanskih usluga1.116 KMDirektni sporazum13. 02. 2025.
- Nabavka usluga fiksne i mobilne telefonije750 KMDirektni sporazum11. 02. 2025.
- Nabavka usluga interneta308 KMDirektni sporazum10. 02. 2025.
- Nabavka usluga dezinfekcije, dezinsekcije i deratizacije800 KMDirektni sporazum05. 02. 2025.
januar 2025.4 · 5.831 KM
decembar 2024.1 · 12 hilj. KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 111 hilj. KM
- 18 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 27. 01. 2026.
- budžet usvojen 29. 12. 2025.
Po vrsti
- Radovi83 hilj. KM · 2 · 75 %
- Usluge21 hilj. KM · 13 · 19 %
- Robe7.220 KM · 3 · 6 %
Po planiranom postupku
- Konkurentski zahtjev83 hilj. KM · 2 · 75 %
- Direktni sporazum28 hilj. KM · 16 · 25 %
Najveće planirane stavke
- Rekonstrukcija sportskog poligona62.180 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 13. 07. 2026. · 45212221-1 - Građevinski radovi u vezi s konstrukcijama za sportski teren
- Zamjena unutrašnjih vrata20.730 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 15. 10. 2026. · 45420000-7 - Radovi na ugradnji stolarije
- Nabavka električne energije6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 26. 01. 2026. · 09310000-5 - Električna energija
- Izrada projektne dokumentacije za izgradnju vanjske i unutrašnje hidrantske mreže4.700 KM
Direktni sporazum · okvirno 12. 10. 2026. · 71320000-7 - Usluge tehničkog projektiranja
- Nabavka usluga tehničke zaštite3.600 KM
Direktni sporazum · okvirno 26. 01. 2026. · 79710000-4 - Usluge na području sigurnosti
- Nabavka usluga odvoza komunalnog otpada3.300 KM
Direktni sporazum · okvirno 26. 01. 2026. · 90513200-8 - Usluge zbrinjavanja krutog komunalnog otpada
- Nadzor nad izvodjenjem radova na rekonstrukciji sportskog poligona1.920 KM
Direktni sporazum · okvirno 13. 07. 2026. · 71247000-1 - Nadzor građevinskih radova
- Nabavka poštanskih usluga1.400 KM
Direktni sporazum · okvirno 26. 01. 2026. · 64110000-0 - Poštanske usluge
- Nabavka usluge prijevoza učenika u Memorijalni centar Potočari - Srebrenica1.250 KM
Direktni sporazum · okvirno 16. 03. 2026. · 63000000-9 - Prateće ili pomoćne usluge prevoza; usluge putnih agencija
- Nabavka pitke vode1.100 KM
Direktni sporazum · okvirno 26. 01. 2026. · 41110000-3 - Pitka voda
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 6 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 0
- odluke o poništenju, po lotu
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke