Naručilac · Institucija vlasti · Izvršna vlast
MINISTARSTVO ZA BORAČKA PITANJA TUZLANSKOG KANTONA
TUZLA · TUZLANSKI KANTON · JIB 4209420530006
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 100 hilj. KM
- 14 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (2 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 99.779 KM | 14 | – | 0 |
| 2025 | 23.191 KM | 23 | – | 0 |
| 2024 | 11.444 KM | 8 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- ¨RVI - 13.MART¨D.O.O. ZA ZAPOŠLJAVANJE,OBRAZOVANJE I OSPOSOBLJAVANJE INVALIDNIH LICA TUZLA69 hilj. KM · 63 %, 1 ugovora
- DIGITARIJA D.O.O. DRUSTVO ZA ZAVJETOVANJE I USLUGE U INFORMATICI5.555 KM · 5 %, 1 ugovora
- BH SIGURNOST D.O.O. TUZLA5.160 KM · 5 %, 1 ugovora
- JAVNO PREDUZEĆE RADIOTELEVIZIJA TUZLANSKOG KANTONA5.128 KM · 5 %, 1 ugovora
- DIONIČARSKO DRUŠTVO BH TELECOM SARAJEVO - REGIONALNA DIREKCIJA TUZLA5.126 KM · 5 %, 1 ugovora
- NEUTRINO DOO5.104 KM · 5 %, 1 ugovora
- KOHISA DOO SARAJEVO4.998 KM · 5 %, 1 ugovora
- SK SISTEM D.O.O.3.461 KM · 3 %, 2 ugovora
- AGENCIJA FMC3.000 KM · 3 %, 1 ugovora
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)2.350 KM · 2 %, 2 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| ¨RVI - 13.MART¨D.O.O. ZA ZAPOŠLJAVANJE,OBRAZOVANJE I OSPOSOBLJAVANJE INVALIDNIH LICA TUZLA | 1 | 69.120 KM | |
| DIGITARIJA D.O.O. DRUSTVO ZA ZAVJETOVANJE I USLUGE U INFORMATICI | 1 | 5.555 KM | |
| BH SIGURNOST D.O.O. TUZLA | 1 | 5.160 KM | |
| JAVNO PREDUZEĆE RADIOTELEVIZIJA TUZLANSKOG KANTONA | 1 | 5.128 KM | |
| DIONIČARSKO DRUŠTVO BH TELECOM SARAJEVO - REGIONALNA DIREKCIJA TUZLA | 1 | 5.126 KM | |
| NEUTRINO DOO | 1 | 5.104 KM | |
| KOHISA DOO SARAJEVO | 1 | 4.998 KM | |
| SK SISTEM D.O.O. | 2 | 3.461 KM | |
| AGENCIJA FMC | 1 | 3.000 KM | |
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 2 | 2.350 KM |
Zadnji ugovori
45 najnovijih, po datumu ugovora
septembar 2026.1 · 600 KM
juli 2026.4 · 6.580 KM
juni 2026.1 · 5.104 KM
maj 2026.2 · 5.258 KM
mart 2026.4 · 77 hilj. KM
- Usluge ovjeravanja elektronskog potpisa480 KMDirektni sporazum31. 03. 2026.
- Nabavka usluga mobilne telefonije i internet usluga5.126 KMDirektni sporazum23. 03. 2026.
- IZRADA I POSTAVLJANJE JEDINSTVENIH SPOMEN OBILJEŽJA69.120 KMKonkurentski zahtjev · ponuda: 216. 03. 2026.
- Usluge pranja službenog automobila2.000 KMDirektni sporazum03. 03. 2026.
februar 2026.1 · 513 KM
decembar 2025.2 · 1.470 KM
novembar 2025.6 · 3.700 KM
- Nabavka potrošnog materijala34 KMDirektni sporazum27. 11. 2025.
- Nabavka usluga zamjene i lagerovanja guma do proljeća51 KMDirektni sporazum24. 11. 2025.
- Stručno usavršavanje (praktična primjena Zakona o javnim nabavkama)199 KMDirektni sporazum20. 11. 2025.
- Stručno usavršavanje (praktična primjena Zakona o zaštiti ličnih podataka)175 KMDirektni sporazum19. 11. 2025.
- Izrada registra rizika i strategije upravljanja rizicima3.000 KMDirektni sporazum18. 11. 2025.
- Nabavka usluga dubinskog pranja fotelja u službenim prostorijama241 KMDirektni sporazum04. 11. 2025.
oktobar 2025.4 · 6.340 KM
- Usluge zaštitarske službe za osiguranje fizičke zaštite lica i imovine5.160 KMDirektni sporazum29. 10. 2025.
- Nabavka usluga pristupa pravnoj bazi podataka520 KMDirektni sporazum22. 10. 2025.
- Usluge redovnog servisa kod ovlaštenog servisera410 KMDirektni sporazum10. 10. 2025.
- Usluge lica građevinske struke vezane za rekonstrukciju/ adaptaciju lokaliteta pogibije heroja oslobodilačkog rata Mehdina Senada Hodžić u MZ Zaseok, Sapna250 KMDirektni sporazum01. 10. 2025.
septembar 2025.2 · 439 KM
avgust 2025.1 · 5.900 KM
juli 2025.4 · 3.061 KM
- Usluga sistematskog zdravstvenog pregleda uposlenika1.939 KMDirektni sporazum30. 07. 2025.
- Usluge dubinskog pranja i poliranja auta350 KMDirektni sporazum29. 07. 2025.
- materijal za čiščenje295 KMDirektni sporazum23. 07. 2025.
- Nabavka usluga održavanja web stranice uz prateće usluge477 KMDirektni sporazum11. 07. 2025.
juni 2025.1 · 1.000 KM
april 2025.1 · 463 KM
februar 2025.1 · 477 KM
januar 2025.1 · 342 KM
decembar 2024.5 · 5.368 KM
- nabavka čestitki64 KMDirektni sporazum25. 12. 2024.
- usluge reprezentacije859 KMDirektni sporazum24. 12. 2024.
- Novogodišnji paketi829 KMDirektni sporazum24. 12. 2024.
- nabavka zadnjeg svijetla i nosača sijalice209 KMDirektni sporazum12. 12. 2024.
- Nabavka i ugradnja sistema za kontrolu pristupa i evidenciju radnog vremena3.406 KMDirektni sporazum04. 12. 2024.
novembar 2024.2 · 521 KM
oktobar 2024.1 · 5.555 KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 176 hilj. KM
- 26 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 14. 01. 2026.
- budžet usvojen 29. 12. 2025.
Po vrsti
- Usluge100 hilj. KM · 21 · 57 %
- Radovi70 hilj. KM · 1 · 40 %
- Robe5.979 KM · 4 · 3 %
Po planiranom postupku
- Konkurentski zahtjev119 hilj. KM · 4 · 68 %
- Direktni sporazum30 hilj. KM · 18 · 17 %
- Posebne usluge (NPS)14 hilj. KM · 3 · 8 %
- Konkurs za izradu idejnog rješenja13 hilj. KM · 1 · 7 %
Najveće planirane stavke
- Izrada i postavljanje jedinstvenih spomen obilježja70.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 16. 02. 2026. · 45212314-0 - Građevinski radovi na historijskom spomeniku ili spomen-domu
- Opis nije prikazan (mogao bi sadržavati lično ime)39.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 19. 01. 2026. · 79713000-5 - Zaštitarske službe
- Konkurs za izrada idejnog rješenja Spomen parka sa spomen obilježjem 2. Korpusu Armije Republike Bosne i Hercegovine13.000 KM
Konkurs za izradu idejnog rješenja · okvirno 26. 01. 2026. · 71230000-9 - Organizacija tendera za projekt u arhitekturi
- Edukacija kandidata za samozapošljavanje6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 11. 05. 2026. · 79411000-8 - Usluge općeg savjetovanja na području poslovanja
- Nabavka usluga mobilne telefonije i internet usluga6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 24. 02. 2026. · 64212000-5 - Usluge mobilne telefonije
- Ugostiteljske usluge (reprezentacija)6.000 KM
Posebne usluge (NPS) · okvirno 12. 01. 2026. · 55300000-3 - Usluge restorana i usluge posluživanja hranom
- Usluge medijskog praćenja aktivnosti i informisanja javnosti o radu Ministarstva za boračka pitanja Tuzlanskog kantona5.128 KM
Direktni sporazum · okvirno 27. 05. 2026. · 92200000-3 - Usluge radija i televizije
- Nabavka računara i računarske opreme5.128 KM
Direktni sporazum · okvirno 20. 05. 2026. · 30200000-1 - Kompjuterska oprema i potrepštine
- Usluge pravnog lica građevinske struke radi nadzora izrađenih i postavljenih jedinstvenih spomen obilježja na području i van područja Tuzlanskog kantona5.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 09. 03. 2026. · 71520000-9 - Usluge građevinskog nadzora
- Usluge pravnog lica građevinske struke radi terenskog obilaska kandidata za dodjelu sredstava za pomoć u rješavanju stambenih potreba5.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 25. 09. 2026. · 71520000-9 - Usluge građevinskog nadzora
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 27. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 3 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 4
- odluke o poništenju, po lotu
Razlog poništenja
- Dokazivi razlozi koji su izvan kontrole ugovornog organa i koji se nisu mogli predvidjeti u vrijeme pokretanja postupka javne nabavke4 · 100 %
- Idejno rješenje za Spomen parka sa spomen obilježjem 2. Korpusu Armije Republike Bosne i Hercegovine1015-6-2-4/26 · zapis
Dokazivi razlozi koji su izvan kontrole ugovornog organa i koji se nisu mogli predvidjeti u vrijeme pokretanja postupka javne nabavke · 20. 02. 2026.
- KONKURS ZA IZRADU IDEJNOG RJEŠENJA - Spomen parka sa spomen obilježjem 2. Korpusu Armije Republike Bosne i Hercegovine1015-6-2-13/25 · zapis
Dokazivi razlozi koji su izvan kontrole ugovornog organa i koji se nisu mogli predvidjeti u vrijeme pokretanja postupka javne nabavke · 18. 12. 2025.
- IZRADA I POSTAVLJANJE JEDINSTVENIH SPOMEN OBILJEŽJA1015-7-3-18/25 · zapis
Dokazivi razlozi koji su izvan kontrole ugovornog organa i koji se nisu mogli predvidjeti u vrijeme pokretanja postupka javne nabavke · 24. 11. 2025.
- IZRADA I POSTAVLJANJE JEDINSTVENIH SPOMEN OBILJEŽJA1015-7-3-12/25 · zapis
Dokazivi razlozi koji su izvan kontrole ugovornog organa i koji se nisu mogli predvidjeti u vrijeme pokretanja postupka javne nabavke · 09. 10. 2025.
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke