Naručilac · Institucija vlasti · Sudska vlast
ŽUPANIJSKO TUŽITELJSTVO ŽUPANIJE ZAPODNOHERCEGOVAČKE U ŠIROKOM BRIJEGU
ŠIROKI BRIJEG · ZAPADNOHERCEGOVAČKI KANTON · JIB 4272189380008
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 37 hilj. KM
- 8 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (1 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 37.164 KM | 8 | – | 0 |
| 2025 | 45.983 KM | 11 | – | 0 |
| 2024 | 6.804 KM | 2 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- ISS D.O.O.18 hilj. KM · 22 %, 2 ugovora
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)13 hilj. KM · 16 %, 3 ugovora
- HOLDINA DOO12 hilj. KM · 15 %, 2 ugovora
- GRAL D.O.O.6.960 KM · 9 %, 3 ugovora
- CAMINO GROUP D.O.O.6.000 KM · 7 %, 1 ugovora
- A3 DOO ŠIROKI BRIJEG5.998 KM · 7 %, 1 ugovora
- EMADO D.O.O. SARAJEVO5.922 KM · 7 %, 1 ugovora
- VIBAR DOO ZA TRGOVINU4.623 KM · 6 %, 2 ugovora
- BLACO D.O.O.4.470 KM · 6 %, 1 ugovora
- BOMA D.O.O.3.522 KM · 4 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| ISS D.O.O. | 2 | 17.830 KM | |
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 3 | 12.704 KM | |
| HOLDINA DOO | 2 | 12.018 KM | |
| GRAL D.O.O. | 3 | 6.960 KM | |
| CAMINO GROUP D.O.O. | 1 | 6.000 KM | |
| A3 DOO ŠIROKI BRIJEG | 1 | 5.998 KM | |
| EMADO D.O.O. SARAJEVO | 1 | 5.922 KM | |
| VIBAR DOO ZA TRGOVINU | 2 | 4.623 KM | |
| BLACO D.O.O. | 1 | 4.470 KM | |
| BOMA D.O.O. | 1 | 3.522 KM |
Zadnji ugovori
21 najnovijih, po datumu ugovora
septembar 2026.1 · 5.500 KM
avgust 2026.1 · 5.998 KM
juli 2026.2 · 13 hilj. KM
juni 2026.1 · 1.029 KM
maj 2026.1 · 3.800 KM
april 2026.2 · 8.147 KM
novembar 2025.2 · 10 hilj. KM
oktobar 2025.1 · 2.476 KM
juli 2025.2 · 13 hilj. KM
juni 2025.2 · 7.840 KM
maj 2025.2 · 4.879 KM
april 2025.1 · 1.028 KM
januar 2025.1 · 6.000 KM
decembar 2024.1 · 3.522 KM
novembar 2024.1 · 3.283 KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 65 hilj. KM
- 12 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 1
- stavki plana
- Plan objavljen
- 10. 03. 2026.
- budžet usvojen 22. 12. 2025.
Po vrsti
- Robe30 hilj. KM · 5 · 46 %
- Usluge29 hilj. KM · 6 · 44 %
- Radovi6.000 KM · 1 · 9 %
Po planiranom postupku
- Direktni sporazum42 hilj. KM · 10 · 64 %
- Konkurentski zahtjev23 hilj. KM · 2 · 36 %
Najveće planirane stavke
- Nabavka računala i računalne opreme12.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 20. 05. 2026. · 30000000-9 - Kancelarijski i kompjuterske mašine, oprema i potrepštine osim namještaja i paketa programske podrške
- Čišćenje uredskog prostora11.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 22. 06. 2026. · 90919200-4 - Usluge čišćenja kancelarija
- Nabavka goriva i mazivaodustalo se7.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 24. 06. 2026. · 09000000-3 - Naftni proizvodi, gorivo, električna energija i ostali izvori energije
- Nabavka uredskog materijala6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 24. 06. 2026. · 22000000-0 - Štampani materijal i srodni proizvodi
- Građevinski radovi na probijanju zida i ugradnja vrata6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 23. 08. 2026. · 45421130-4 - Ugradnja vrata i prozora
- Održavanje službenih vozila6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 23. 03. 2026. · 50100000-6 - Usluge popravaka, održavanja i srodne usluge za vozila i pripadajuću opremu
- Nabavka dizelskog goriva5.500 KM
Direktni sporazum · okvirno 06. 09. 2026. · 09134220-5 - Dizelsko gorivo (EN 590)
- Usluge čišćenja fasade i oluka4.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 30. 09. 2026. · 90911200-8 - Usluge čišćenja zgrada
- Sistematski pregled djelatnika3.900 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 05. 2026. · 85140000-2 - Razne zdravstvene usluge
- Nabavka tonera za pisače3.500 KM
Direktni sporazum · okvirno 09. 06. 2026. · 30125110-5 - Toner za laserske štampače/faksimil uređaje
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 4 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 2
- odluke o poništenju, po lotu
Razlog poništenja
- Nijedna ponuda nije dostavljena u određenom krajnjem roku2 · 100 %
- Nabavka goriva1222-7-1-10/26 · zapis
Nijedna ponuda nije dostavljena u određenom krajnjem roku · 02. 09. 2026.
- Nabavka goriva za službena vozila1222-7-1-8/26 · zapis
Nijedna ponuda nije dostavljena u određenom krajnjem roku · 02. 07. 2026.
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke