Naručilac · Institucija vlasti · Izvršna vlast
MINISTARSTVO POLJOPRIVREDE, ŠUMARSTVA I VODOPRIVREDE HNŽ
GRAD MOSTAR · HERCEGOVAČKO-NERETVANSKI KANTON · JIB 4227552000004
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 8.809 KM
- 3 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (0 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 8.809 KM | 3 | – | 0 |
| 2025 | 198.893 KM | 15 | – | 0 |
| 2024 | 28.066 KM | 5 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- INSTITUT ZA HIDROTEHNIKU D.D. SARAJEVO130 hilj. KM · 58 %, 1 ugovora
- "HERCEGOVINA AUTO" D.D. EXPORT IMPORT38 hilj. KM · 17 %, 1 ugovora
- GRAĐEVINSKI ISTRAŽIVAČKI CENTAR D.O.O. MOSTAR17 hilj. KM · 8 %, 3 ugovora
- ANTONIO COMMERCE D.O.O. MOSTAR12 hilj. KM · 5 %, 2 ugovora
- OIL AC D.O.O MOSTAR7.556 KM · 3 %, 2 ugovora
- GEOMETRIKA DOO5.980 KM · 3 %, 1 ugovora
- IGH D.O.O. ZA PROJEKTIRANJE, NADZOR I KONTROLU KVALITETE U GRADITELJSTVU5.800 KM · 3 %, 1 ugovora
- VIVIA OFFICE&HOME D.O.O. BANJA LUKA4.617 KM · 2 %, 3 ugovora
- GENEL D.O.O. MOSTAR2.547 KM · 1 %, 1 ugovora
- ASA CENTRAL OSIGURANJE D.D. SARAJEVO1.470 KM · 1 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| INSTITUT ZA HIDROTEHNIKU D.D. SARAJEVO | 1 | 130.200 KM | |
| "HERCEGOVINA AUTO" D.D. EXPORT IMPORT | 1 | 38.457 KM | |
| GRAĐEVINSKI ISTRAŽIVAČKI CENTAR D.O.O. MOSTAR | 3 | 17.400 KM | |
| ANTONIO COMMERCE D.O.O. MOSTAR | 2 | 11.783 KM | |
| OIL AC D.O.O MOSTAR | 2 | 7.556 KM | |
| GEOMETRIKA DOO | 1 | 5.980 KM | |
| IGH D.O.O. ZA PROJEKTIRANJE, NADZOR I KONTROLU KVALITETE U GRADITELJSTVU | 1 | 5.800 KM | |
| VIVIA OFFICE&HOME D.O.O. BANJA LUKA | 3 | 4.617 KM | |
| GENEL D.O.O. MOSTAR | 1 | 2.547 KM | |
| ASA CENTRAL OSIGURANJE D.D. SARAJEVO | 1 | 1.470 KM |
Zadnji ugovori
23 najnovijih, po datumu ugovora
juli 2026.3 · 8.809 KM
- Izdaci za tehnički pregled vozila i usluge osiguranja motornih vozila AO i AK za 2 vozila Dacia Duster1.470 KMDirektni sporazum23. 07. 2026.
- Nabavka vode za piće u galonima1.539 KMDirektni sporazum20. 07. 2026.
- Dokumentacija u postupku saniranja/uređenja vodotoka i djelovanje po ZOV-u i Uredbi o dodjeli prava na vađenje materijala iz vodotoka ("Službene novine FBiH", broj:58/2015) Elaborat za vodotok Mostarska Bijela, Drežanka, Zabruša, Inač i Sveća, grad Mostar5.800 KMDirektni sporazum14. 07. 2026.
decembar 2025.5 · 145 hilj. KM
- „STUDIJA MOGUĆNOSTI KORIŠTENJA HIDROAKUMULACIJA NA PODRUČJU HERCEGOVAČKO-NERETVANSKOG KANTONA/ŽUPANIJE“ – SA POSEBNIM OSVRTOM NA PODRUČJA POGOĐENA NEPOGODOM- IZRADA ELABORATA130.200 KMOtvoreni postupak · ponuda: 424. 12. 2025.
- "Izrada hidrauličkog matematskog modela vodoopskrbnog sustava"-izrada projektnog zadatka5.800 KMDirektni sporazum16. 12. 2025.
- Analiza institucionalnih pretpostavki za zaštitu voda u HNŽ-K- izrada dokumenta5.800 KMDirektni sporazum16. 12. 2025.
- Usluga reprezentacije 2655 KMDirektni sporazum08. 12. 2025.
- Usluga reprezentacije 12.115 KMDirektni sporazum05. 12. 2025.
novembar 2025.1 · 38 hilj. KM
oktobar 2025.1 · 2.547 KM
avgust 2025.5 · 10 hilj. KM
- "Usluga informacijske tehnologije i savjetovanja, razvoj programske podrške, internet i podrška"5.980 KMDirektni sporazum19. 08. 2025.
- "Usluga prijevoza autocisternama goriva od Federalnih robnih rezervi sa terminala Operator Terminali Federacije u Živinicama do općina u HNK/Ž"1.573 KMDirektni sporazum18. 08. 2025.
- "Nabavka feromonskih mamaca"985 KMDirektni sporazum18. 08. 2025.
- Nabavka vode za piće u galonima1.539 KMDirektni sporazum18. 08. 2025.
- Nabavka robe "Piće i napitci"314 KMDirektni sporazum18. 08. 2025.
maj 2025.3 · 2.928 KM
decembar 2024.5 · 28 hilj. KM
- Nabavka uredskih stolica5.900 KMDirektni sporazum18. 12. 2024.
- "Dokumentacija za potrebe postupaka dodjele prava za vađenje materijala iz potoka Suhi Do, grad Mostar" i "Dokumentacija za potrebe postupaka dodjele prava za vađenje materijala iz vodotoka Doljanka, Općina Jablanica"5.800 KMDirektni sporazum18. 12. 2024.
- Nabavka uredske opreme5.883 KMDirektni sporazum18. 12. 2024.
- Usluge reprezentacije4.500 KMDirektni sporazum13. 12. 2024.
- "Nabava usluge prijevoza autocisternama dizel goriva iz Federalnih robnih rezervi sa terminala Operator -Terminali Federacije u Živinicama do općina u HNŽ-K“5.983 KMDirektni sporazum10. 12. 2024.
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 295 hilj. KM
- 25 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 27. 02. 2026.
- budžet usvojen 29. 01. 2026.
Po vrsti
- Usluge277 hilj. KM · 19 · 94 %
- Robe18 hilj. KM · 6 · 6 %
Po planiranom postupku
- Otvoreni postupak154 hilj. KM · 2 · 52 %
- Direktni sporazum77 hilj. KM · 19 · 26 %
- Konkurentski zahtjev56 hilj. KM · 2 · 19 %
- Posebne usluge (NPS)8.547 KM · 2 · 3 %
Najveće planirane stavke
- Izrada Master plana razvoja sustava vodoopskrbe i odvodnje otpadnih voda u HNŽ - izrada elaborata85.470 KM
Otvoreni postupak · okvirno 01. 09. 2026. · 71240000-2 - Arhitektonske usluge, tehničke usluge i usluge planiranja
- "Određivanje granice vodnog dobra na manjim preostalim vodotocima II kategorije - Grad Mostar" i "Određivanje granice vodnog dobra na manjim preostalim vodotocima II. kategorije na području HNŽ/K"- izrada elaborata68.376 KM
Otvoreni postupak · okvirno 03. 08. 2026. · 71240000-2 - Arhitektonske usluge, tehničke usluge i usluge planiranja
- Zakup ili najam (opis skraćen)29.915 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 10. 08. 2026. · 71240000-2 - Arhitektonske usluge, tehničke usluge i usluge planiranja
- Realizacija mjere iz Detaljne procjene potrebnih sredstava na godišnjoj razini za upravljanje i održavanje rijeka II kategorije - izrada dokumenta obaveza za 2025. i 2026. godinu(šifra mjere BAFA_PREV_24_NG_479)25.641 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 01. 09. 2026. · 71240000-2 - Arhitektonske usluge, tehničke usluge i usluge planiranja
- Realizacija mjere Izgradnja parapetnog zida i kolektora na lokaciji 2008-1 (Čitluk)- izrada projektne dokumentacije obaveza iz 2026. godine (šifra: BAFA_PRO_34_S_220)6.265 KM
Direktni sporazum · okvirno 04. 09. 2026. · 71240000-2 - Arhitektonske usluge, tehničke usluge i usluge planiranja
- Opis nije prikazan (mogao bi sadržavati lično ime)6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 07. 2026. · 71240000-2 - Arhitektonske usluge, tehničke usluge i usluge planiranja
- Dokumentacija u postupku saniranja/uređenja vodotoka i djelovanje po ZOV-u i Uredbi o dodjeli prava na vađenje materijala iz vodotoka ("Službene novine FBiH", broj:58/2015) Elaborat za vodotok Mostarska Bijela, Drežanka, Zabruša, Inač i Sveća, grad Mostar5.983 KM
Direktni sporazum · okvirno 07. 09. 2026. · 71240000-2 - Arhitektonske usluge, tehničke usluge i usluge planiranja
- Izrada Master plana razvoja sustava vodoopskrbe i odvodnje otpadnih voda u HNŽ - praćenje izrade elaborata5.983 KM
Direktni sporazum · okvirno 02. 09. 2026. · 71240000-2 - Arhitektonske usluge, tehničke usluge i usluge planiranja
- Zakup ili najam (opis skraćen)5.983 KM
Direktni sporazum · okvirno 17. 08. 2026. · 71240000-2 - Arhitektonske usluge, tehničke usluge i usluge planiranja
- Djelovanje po ZOV-a i Uredbi o dodjeli prava na vađenje materijala iz vodotoka („Službene novine FBiH“, broj:58/2015) „Elaborat za vodotoke: Plaški potok i donji tok rijeke Drežanke“, grad Mostar.5.983 KM
Direktni sporazum · okvirno 19. 10. 2026. · 71240000-2 - Arhitektonske usluge, tehničke usluge i usluge planiranja
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 1
- od 2 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 50,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 3
- odluke o poništenju, po lotu
Razlog poništenja
- Dokazivi razlozi koji su izvan kontrole ugovornog organa i koji se nisu mogli predvidjeti u vrijeme pokretanja postupka javne nabavke2 · 67 %
- Razlog nije naveden1 · 33 %
- Telefonska centrala1243-8-1-13/25 · zapis
Razlog nije naveden · 14. 10. 2025.
- Nabavka motornog vozila1243-7-1-4/25 · zapis
Dokazivi razlozi koji su izvan kontrole ugovornog organa i koji se nisu mogli predvidjeti u vrijeme pokretanja postupka javne nabavke · 02. 09. 2025.
- Nabavka računarske opreme1243-7-1-20/24 · zapis
Dokazivi razlozi koji su izvan kontrole ugovornog organa i koji se nisu mogli predvidjeti u vrijeme pokretanja postupka javne nabavke · 02. 12. 2024.
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke