Naručilac · Javni subjekt · Zdravstvo
JZU DOM ZDRAVLJA RIBNIK
RIBNIK · JIB 4401104700003
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 50 hilj. KM
- 2 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (2 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 50.420 KM | 2 | – | 0 |
| 2025 | 27.725 KM | 5 | – | 0 |
| 2024 | 85.472 KM | 10 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- DOO ĆUBIĆ PETROL75 hilj. KM · 47 %, 2 ugovora
- BROMA BEL D.O.O. BANJA LUKA39 hilj. KM · 24 %, 3 ugovora
- KRAJINAGROUP D.O.O. BANJA LUKA9.500 KM · 6 %, 2 ugovora
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)8.655 KM · 5 %, 2 ugovora
- ELEMENS D.O.O.6.000 KM · 4 %, 1 ugovora
- AUTOSERVIS I DIJELOVI BL D.O.O.6.000 KM · 4 %, 1 ugovora
- DE-MI PROMET TRGOVAČKO PREDUZEĆE BANJA LUKA, DOO6.000 KM · 4 %, 1 ugovora
- GLOBAL LOGISTIC DOO3.500 KM · 2 %, 1 ugovora
- BERG DOO3.120 KM · 2 %, 1 ugovora
- DERBY TRADE D.O.O.3.000 KM · 2 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| DOO ĆUBIĆ PETROL | 2 | 75.480 KM | |
| BROMA BEL D.O.O. BANJA LUKA | 3 | 38.700 KM | |
| KRAJINAGROUP D.O.O. BANJA LUKA | 2 | 9.500 KM | |
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 2 | 8.655 KM | |
| ELEMENS D.O.O. | 1 | 6.000 KM | |
| AUTOSERVIS I DIJELOVI BL D.O.O. | 1 | 6.000 KM | |
| DE-MI PROMET TRGOVAČKO PREDUZEĆE BANJA LUKA, DOO | 1 | 6.000 KM | |
| GLOBAL LOGISTIC DOO | 1 | 3.500 KM | |
| BERG DOO | 1 | 3.120 KM | |
| DERBY TRADE D.O.O. | 1 | 3.000 KM |
Zadnji ugovori
17 najnovijih, po datumu ugovora
januar 2026.2 · 50 hilj. KM
maj 2025.1 · 225 KM
april 2025.1 · 6.000 KM
februar 2025.2 · 18 hilj. KM
januar 2025.1 · 3.500 KM
decembar 2024.10 · 85 hilj. KM
- Nabavka kancelarijskog materijala3.437 KMDirektni sporazum31. 12. 2024.
- Održavanje medicinskih aparata6.000 KMDirektni sporazum31. 12. 2024.
- Nabavka reagensa za aparat Mithic (lab)3.120 KMDirektni sporazum31. 12. 2024.
- Nabavka RTG materijala3.000 KMDirektni sporazum31. 12. 2024.
- Nabavka hematološkog 5 diff brojača14.700 KMKonkurentski zahtjev · ponuda: 130. 12. 2024.
- Nabavka pogonskog goriva37.060 KMKonkurentski zahtjev · ponuda: 130. 12. 2024.
- Nabavka stomatološkog materijala3.500 KMDirektni sporazum27. 12. 2024.
- Nabavka guma za vozila6.000 KMDirektni sporazum26. 12. 2024.
- Održavanje automobila6.000 KMDirektni sporazum26. 12. 2024.
- Održavanje i ažuriranje veb sajta2.655 KMDirektni sporazum26. 12. 2024.
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 59 hilj. KM
- 6 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 26. 12. 2025.
- budžet usvojen 24. 12. 2025.
Po vrsti
- Robe46 hilj. KM · 3 · 78 %
- Radovi12 hilj. KM · 2 · 20 %
- Usluge900 KM · 1 · 2 %
Po planiranom postupku
- Konkurentski zahtjev41 hilj. KM · 1 · 70 %
- Direktni sporazum15 hilj. KM · 4 · 25 %
- Pregovarački bez objave3.000 KM · 1 · 5 %
Najveće planirane stavke
- Nabavka novog terenskog vozila za potrebe doma zdravlja41.025 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 14. 08. 2026. · 34100000-8 - Motorna vozila
- Zamjena bočnog prozora i sanacija dijela zida, fasade i laminata u predulazu kancelarije direktora6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 06. 04. 2026. · 45000000-7 - Građevinski radovi
- Sanacija mokrih čvorova u Domu zdravlja6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 06. 04. 2026. · 45000000-7 - Građevinski radovi
- Nabavka pogonskog goriva za potrebe Doma zdravlja3.000 KM
Pregovarački bez objave · okvirno 08. 10. 2026. · 09100000-0 - Goriva
- Nabavka malog laboratorijskog aparata za INR1.850 KM
Direktni sporazum · okvirno 16. 09. 2026. · 44423000-1 - Razni proizvodi
- Osiguranje lica900 KM
Direktni sporazum · okvirno 23. 02. 2026. · 66512100-3 - Usluge osiguranja od nesreća
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 27. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 5 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 0
- odluke o poništenju, po lotu
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke