Naručilac · Javni subjekt · Obrazovanje
JAVNA USTANOVA ZA PREDŠKOLSKO OBRAZOVANJE "MLADOST" KAKANJ
KAKANJ · JIB 4218178560000
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 81 hilj. KM
- 19 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (0 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 80.962 KM | 19 | – | 0 |
| 2025 | 103.393 KM | 22 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- TD NOVA TRGOVINA-S DOO KAKANJ42 hilj. KM · 30 %, 10 ugovora
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)35 hilj. KM · 25 %, 8 ugovora
- KMS D.O.O.21 hilj. KM · 15 %, 1 ugovora
- JAVNA USTANOVA DOM ZDRAVLJA SA STACIONAROM KAKANJ12 hilj. KM · 8 %, 2 ugovora
- ZIM DD ZENICA11 hilj. KM · 7 %, 2 ugovora
- FEB D.D. SARAJEVO5.900 KM · 4 %, 1 ugovora
- VETERINARSKI LABORATORIJ "MULTI LAB" D.O.O. TUZLA4.680 KM · 3 %, 2 ugovora
- PPUD SM-COMMERC D.O.O. KAKANJ4.365 KM · 3 %, 1 ugovora
- IK VRIJEME DOO3.192 KM · 2 %, 2 ugovora
- TRGOŠPED D.O.O. KAKANJ3.099 KM · 2 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| TD NOVA TRGOVINA-S DOO KAKANJ | 10 | 42.212 KM | |
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 8 | 35.450 KM | |
| KMS D.O.O. | 1 | 21.400 KM | |
| JAVNA USTANOVA DOM ZDRAVLJA SA STACIONAROM KAKANJ | 2 | 11.984 KM | |
| ZIM DD ZENICA | 2 | 10.717 KM | |
| FEB D.D. SARAJEVO | 1 | 5.900 KM | |
| VETERINARSKI LABORATORIJ "MULTI LAB" D.O.O. TUZLA | 2 | 4.680 KM | |
| PPUD SM-COMMERC D.O.O. KAKANJ | 1 | 4.365 KM | |
| IK VRIJEME DOO | 2 | 3.192 KM | |
| TRGOŠPED D.O.O. KAKANJ | 1 | 3.099 KM |
Zadnji ugovori
41 najnovijih, po datumu ugovora
avgust 2026.6 · 26 hilj. KM
- Nabavka materijala za čišćenje4.354 KMDirektni sporazum21. 08. 2026.
- Nabavka zamrznutog i konzerviranog povrća i voća1.317 KMDirektni sporazum21. 08. 2026.
- Nabavka voća5.952 KMDirektni sporazum21. 08. 2026.
- Nabavka povrća5.658 KMDirektni sporazum21. 08. 2026.
- Nabavka začina i dodataka za jelo za slatko i slano5.999 KMDirektni sporazum21. 08. 2026.
- Nabavka ulja, brašna i šećera2.923 KMDirektni sporazum21. 08. 2026.
juli 2026.5 · 24 hilj. KM
- Nabavka mlijeka i mliječnih proizvoda5.359 KMDirektni sporazum16. 07. 2026.
- Nabavka mesa5.988 KMDirektni sporazum16. 07. 2026.
- Nabavka administrativnog materijala i sitnog inventara4.365 KMDirektni sporazum16. 07. 2026.
- Nabavka jaja2.500 KMDirektni sporazum16. 07. 2026.
- Nabavka peciva i tjestenine5.975 KMDirektni sporazum16. 07. 2026.
juni 2026.3 · 9.839 KM
april 2026.5 · 21 hilj. KM
- Konsalting usluge za stručna usavršavanja5.900 KMDirektni sporazum03. 04. 2026.
- Nabavka dječijih krevetića3.100 KMDirektni sporazum03. 04. 2026.
- Radovi na sanaciji radnih soba5.709 KMDirektni sporazum02. 04. 2026.
- Nabavka radnih listova- Let kroz dječiji svijet POPOiO1.526 KMDirektni sporazum02. 04. 2026.
- Nabavka softwara za javne nabavke4.500 KMDirektni sporazum02. 04. 2026.
decembar 2025.1 · 4.356 KM
oktobar 2025.2 · 5.063 KM
septembar 2025.1 · 5.252 KM
avgust 2025.6 · 25 hilj. KM
- Nabavka materijala za čišćenje4.494 KMDirektni sporazum20. 08. 2025.
- Nabavka zamrznutog i konzerviranog povrća i voća1.327 KMDirektni sporazum20. 08. 2025.
- Nabavka voća5.725 KMDirektni sporazum20. 08. 2025.
- Nabavka povrća5.339 KMDirektni sporazum20. 08. 2025.
- Nabavka začina i dodataka za jelo za slatko i slano5.495 KMDirektni sporazum20. 08. 2025.
- Nabavka ulja, brašna i šećera2.478 KMDirektni sporazum19. 08. 2025.
juli 2025.6 · 46 hilj. KM
- Rekonstrukcija elektroinstalacija u objektu „B“ JU za predškolski odgoj i obrazovanje „Mladost“ Kakanj21.400 KMKonkurentski zahtjev · ponuda: 221. 07. 2025.
- Nabavka administrativnog materijala i sitnog inventara4.261 KMDirektni sporazum16. 07. 2025.
- Nabavka jaja2.500 KMDirektni sporazum15. 07. 2025.
- Nabavka mlijeka i mliječnih proizvoda5.359 KMDirektni sporazum15. 07. 2025.
- Nabavka mesa5.996 KMDirektni sporazum15. 07. 2025.
- Nabavka peciva5.995 KMDirektni sporazum15. 07. 2025.
juni 2025.5 · 17 hilj. KM
- Nabavka materijala za čišćenje1.507 KMDirektni sporazum30. 06. 2025.
- Usluge sanitarne obrade, sistematski pregledi, sanitarni minimum i posjete pedijatra5.992 KMDirektni sporazum30. 06. 2025.
- Usluge dezinfekcije, deratizacije i dezinsekcije2.340 KMDirektni sporazum30. 06. 2025.
- Prozori, vrata i srodni artikli- Pregradna stijena- 2 komada3.750 KMDirektni sporazum02. 06. 2025.
- Građevinski radovi na rušenju objekta i odvozu materijala3.099 KMDirektni sporazum02. 06. 2025.
april 2025.1 · 1.667 KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 118 hilj. KM
- 26 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 27. 02. 2026.
- budžet usvojen 25. 02. 2026.
Po vrsti
- Robe77 hilj. KM · 17 · 65 %
- Usluge35 hilj. KM · 8 · 30 %
- Radovi6.000 KM · 1 · 5 %
Po planiranom postupku
- Direktni sporazum118 hilj. KM · 26 · 100 %
Najveće planirane stavke
- Nabavka voća6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 07. 2026. · 03222000-3 - Voće i orašasti plodovi
- Nabavka začina i dodataka za jelo za slatko i slano6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 07. 2026. · 15870000-7 - Začini i začinska sredstva
- Nabavka povrća6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 07. 2026. · 03221000-6 - Povrće
- Nabavka stalnih sredstava i opreme6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 03. 2026. · 39161000-8 - Namještaj za dječije vrtiće
- Finansijske, pravne i ostale usluge6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 03. 2026. · 79211000-6 - Računovodstvene usluge
- Nabavka administrativnog/kancelarijskog materijala6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 06. 2026. · 30192000-1 - Kancelarijske potrepštine
- Medicinske i labaratorijske usluge6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 05. 2026. · 85140000-2 - Razne zdravstvene usluge
- Radovi na sanaciji radnih soba6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 03. 2026. · 45400000-1 - Završni građevinski radovi
- Konsaltig usluge za stručna usavršavanja6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 03. 2026. · 80530000-8 - Usluge stručnog osposobljavanja
- Nabavka mlijeka i mliječnih proizvoda6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 06. 2026. · 15500000-3 - Mliječni proizvodi
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 1 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 0
- odluke o poništenju, po lotu
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke