Naručilac · Sektorski naručilac (javno preduzeće) · Vodosnabdjevanje
JP VODOVOD AD GACKO
GACKO · JIB 4401387220002
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 78 hilj. KM
- 12 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (5 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 77.651 KM | 12 | – | 0 |
| 2025 | 76.308 KM | 14 | – | 0 |
| 2024 | 12.060 KM | 4 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- NESTRO PETROL A.D. BANJA LUKA47 hilj. KM · 33 %, 2 ugovora
- JZU INSTITUT ZA JAVNO ZDRAVSTVO23 hilj. KM · 16 %, 2 ugovora
- HIDRO-TERMO CENTAR DOO21 hilj. KM · 15 %, 3 ugovora
- BOSNAPLAST D.O.O. SARAJEVO12 hilj. KM · 8 %, 1 ugovora
- KOVAČEVIĆ D.O.O. GACKO8.279 KM · 6 %, 2 ugovora
- INTERKONT KOMERC D.O.O7.999 KM · 6 %, 1 ugovora
- HIT COMPANY D.O.O.7.067 KM · 5 %, 2 ugovora
- EF REVIZOR D.O.O. BANJA LUKA6.000 KM · 4 %, 2 ugovora
- ALMOS-TRADE D.O.O.5.999 KM · 4 %, 1 ugovora
- "OSIGURANJE AURA" A.D. BANJA LUKA4.099 KM · 3 %, 2 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| NESTRO PETROL A.D. BANJA LUKA | 2 | 47.382 KM | |
| JZU INSTITUT ZA JAVNO ZDRAVSTVO | 2 | 23.347 KM | |
| HIDRO-TERMO CENTAR DOO | 3 | 21.140 KM | |
| BOSNAPLAST D.O.O. SARAJEVO | 1 | 11.840 KM | |
| KOVAČEVIĆ D.O.O. GACKO | 2 | 8.279 KM | |
| INTERKONT KOMERC D.O.O | 1 | 7.999 KM | |
| HIT COMPANY D.O.O. | 2 | 7.067 KM | |
| EF REVIZOR D.O.O. BANJA LUKA | 2 | 6.000 KM | |
| ALMOS-TRADE D.O.O. | 1 | 5.999 KM | |
| "OSIGURANJE AURA" A.D. BANJA LUKA | 2 | 4.099 KM |
Zadnji ugovori
30 najnovijih, po datumu ugovora
avgust 2026.1 · 3.000 KM
juni 2026.1 · 3.498 KM
maj 2026.3 · 16 hilj. KM
april 2026.3 · 40 hilj. KM
mart 2026.3 · 14 hilj. KM
februar 2026.1 · 1.800 KM
decembar 2025.1 · 2.007 KM
novembar 2025.1 · 5.999 KM
septembar 2025.1 · 2.998 KM
avgust 2025.1 · 3.000 KM
juli 2025.3 · 18 hilj. KM
juni 2025.2 · 7.135 KM
mart 2025.4 · 36 hilj. KM
- Nabavka goriva22.838 KMKonkurentski zahtjev · ponuda: 125. 03. 2025.
- ostali režijski materijal-sitan inventar910 KMDirektni sporazum18. 03. 2025.
- Sredstva za higijenu1.000 KMDirektni sporazum18. 03. 2025.
- Habavka usluge- analiza vode za piće za 2025. godinu11.059 KMKonkurentski zahtjev · ponuda: 105. 03. 2025.
februar 2025.1 · 1.800 KM
decembar 2024.1 · 2.092 KM
novembar 2024.1 · 2.901 KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 103 hilj. KM
- 16 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 25. 12. 2025.
- budžet usvojen 24. 12. 2025.
Po vrsti
- Robe79 hilj. KM · 11 · 77 %
- Usluge23 hilj. KM · 5 · 23 %
Po planiranom postupku
- Konkurentski zahtjev53 hilj. KM · 3 · 52 %
- Direktni sporazum30 hilj. KM · 12 · 29 %
- Otvoreni postupak20 hilj. KM · 1 · 20 %
Najveće planirane stavke
- nabavka goriva25.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 10. 02. 2026. · 09000000-3 - Naftni proizvodi, gorivo, električna energija i ostali izvori energije
- Nabavka vodovodnog i kanalizacionog materijala20.000 KM
Otvoreni postupak · okvirno 01. 04. 2026. · 44000000-0 - Građevinske konstrukcije i materijali; pomoćni proizvodi u građevinarstvu (osim električnih aparata)
- nabavka cijevi "PEHD"F 20015.500 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 21. 04. 2026. · 44163100-1 - Cijevi
- Usluge analize vode za piće12.500 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 01. 02. 2026. · 71900000-7 - Laboratorijske usluge
- Nabavka građevinskog materijala5.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 15. 03. 2026. · 44110000-4 - Građevinski materijali
- Dijelovi za održavanje vozila4.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 03. 2026. · 34300000-0 - Dijelovi i pribor za vozila i njihove motore
- Revizorske usluge za finansijski izvještaj3.500 KM
Direktni sporazum · okvirno 10. 08. 2026. · 79212000-3 - Revizorske usluge
- Usluge popravke i održavanja vodomjera3.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 05. 02. 2026. · 50411100-0 - Usluge popravaka i održavanja vodomjera
- nabavka zamjena guma i druge vulkanizerske usluge3.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 15. 03. 2026. · 50112000-3 - Usluge popravaka i održavanja vozila
- Nabavka hlora2.600 KM
Direktni sporazum · okvirno 10. 03. 2026. · 24311900-6 - Hlor
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 27. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 9 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 0
- odluke o poništenju, po lotu
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke