Naručilac · Javni subjekt · Obrazovanje
JU DJEČIJI CENTAR ''BUBAMARA'' PALE
PALE (RS) · JIB 4400566370002
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 87 hilj. KM
- 2 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (1 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 87.153 KM | 2 | – | 0 |
| 2025 | 134.002 KM | 13 | – | 0 |
| 2024 | 10.000 KM | 2 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)178 hilj. KM · 79 %, 4 ugovora
- KLAS D.O.O. PALE16 hilj. KM · 7 %, 3 ugovora
- TOP SPORT DOO6.000 KM · 3 %, 1 ugovora
- GALTEX DOO5.680 KM · 3 %, 1 ugovora
- MB D.O.O. PALE5.128 KM · 2 %, 1 ugovora
- JZU ZAVOD ZA MEDICINU RADA I SPORTA REPUBLIKE SRPSKE4.000 KM · 2 %, 1 ugovora
- HIDROMETAL D.O.O3.446 KM · 2 %, 1 ugovora
- NESTRO PETROL A.D. BANJA LUKA3.400 KM · 2 %, 1 ugovora
- MULTIPRINT D.O.O.1.850 KM · 1 %, 1 ugovora
- NEW PAGE D.O.O1.700 KM · 1 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 4 | 178.311 KM | |
| KLAS D.O.O. PALE | 3 | 16.000 KM | |
| TOP SPORT DOO | 1 | 6.000 KM | |
| GALTEX DOO | 1 | 5.680 KM | |
| MB D.O.O. PALE | 1 | 5.128 KM | |
| JZU ZAVOD ZA MEDICINU RADA I SPORTA REPUBLIKE SRPSKE | 1 | 4.000 KM | |
| HIDROMETAL D.O.O | 1 | 3.446 KM | |
| NESTRO PETROL A.D. BANJA LUKA | 1 | 3.400 KM | |
| MULTIPRINT D.O.O. | 1 | 1.850 KM | |
| NEW PAGE D.O.O | 1 | 1.700 KM |
Zadnji ugovori
17 najnovijih, po datumu ugovora
avgust 2026.1 · 4.000 KM
mart 2026.1 · 83 hilj. KM
juli 2025.1 · 1.700 KM
april 2025.2 · 9.372 KM
mart 2025.5 · 22 hilj. KM
- NABAVKA GRAĐEVINSKOG MATERIJALA, BOJA, ZIDNIH OBLOGA I MATERIJAL ZA VODOINSTALACIJU I GRIJANjE1.711 KMDirektni sporazum26. 03. 2025.
- NABAVKA I ISPORUKU MESA I MESNIH PRERAĐEVINA3.930 KMDirektni sporazum24. 03. 2025.
- NABAVKA I ISPORUKA ROBE I RAZNOG MATERIJALA5.680 KMDirektni sporazum12. 03. 2025.
- NABAVKA DJEČIJIH IGRAČAKA NI DIDAKTIČKOG MATERIJALA5.128 KMDirektni sporazum11. 03. 2025.
- NABAVKA ŠKOLSKOG PAPIRA5.994 KMDirektni sporazum03. 03. 2025.
februar 2025.3 · 88 hilj. KM
januar 2025.2 · 12 hilj. KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 192 hilj. KM
- 24 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 21. 08. 2026.
- budžet usvojen 29. 12. 2025.
Po vrsti
- Robe150 hilj. KM · 14 · 78 %
- Usluge43 hilj. KM · 10 · 22 %
Po planiranom postupku
- Direktni sporazum104 hilj. KM · 22 · 54 %
- Otvoreni postupak84 hilj. KM · 1 · 44 %
- Posebne usluge (NPS)4.000 KM · 1 · 2 %
Najveće planirane stavke
- Nabavka prehrambenih proizvoda84.000 KM
Otvoreni postupak · okvirno 01. 03. 2026. · 15000000-8 - Hrana, piće, duhan i srodni proizvodi
- Nabavka roba raznih materijala6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 03. 2026. · 19000000-6 - Koža i tekstilne tkanine, plastični i gumeni materijali
- Nabavka električne energije6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 03. 05. 2026. · 09310000-5 - Električna energija
- Nabavka razne opreme6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 03. 2026. · 39300000-5 - Razna oprema
- Nabavka sredstava za higijenu6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 03. 2026. · 39830000-9 - Proizvodi za čišćenje
- Laboratorijske usluge6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 03. 2026. · 71900000-7 - Laboratorijske usluge
- Nabavka peciva,pite i kolača6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 03. 2026. · 15812000-3 - Peciva i kolači
- Zdravstvene usluge u preduzećima6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 06. 02. 2026. · 85147000-1 - Zdravstvene usluge u preduzećima
- Usluge medicinskih analiza6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 06. 02. 2026. · 85148000-8 - Usluge medicinskih analiza
- Nabavka građevinskog materijala,boja, zidnih obloga i materijala za vodoinstalaciju i grijanje6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 03. 2026. · 44110000-4 - Građevinski materijali
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 2 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 0
- odluke o poništenju, po lotu
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke