Naručilac · Javni subjekt · Privreda i finansije
GARANTNI FOND REPUBLIKE SRPSKE AD BANJA LUKA
BANJA LUKA · REPUBLIKA SRPSKA · JIB 4403219770008
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 116 hilj. KM
- 44 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (3 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 115.817 KM | 44 | – | 0 |
| 2025 | 121.833 KM | 62 | – | 2 |
| 2024 | 32.055 KM | 28 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- BESTCODE D.O.O. BANJA LUKA100 hilj. KM · 53 %, 6 ugovora
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)25 hilj. KM · 13 %, 21 ugovora
- NESTRO PETROL A.D. BANJA LUKA24 hilj. KM · 12 %, 2 ugovora
- JAVNA USTANOVA SLUŽBENI GLASNIK REPUBLIKE SRPSKE6.835 KM · 4 %, 6 ugovora
- KECKOM D.O.O. BANJA LUKA6.095 KM · 3 %, 4 ugovora
- "ECOS CERT" DOO BANJA LUKA6.000 KM · 3 %, 1 ugovora
- ELITE FAIR D.O.O.5.900 KM · 3 %, 1 ugovora
- ID EUROBLIC PRESS DOO5.850 KM · 3 %, 1 ugovora
- EASTCODE DOO4.933 KM · 3 %, 7 ugovora
- DRUŠTVO ZA OSIGURANJE "PREMIUM OSIGURANJE" A.D.4.701 KM · 2 %, 7 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| BESTCODE D.O.O. BANJA LUKA | 6 | 100.205 KM | |
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 21 | 24.980 KM | |
| NESTRO PETROL A.D. BANJA LUKA | 2 | 23.601 KM | |
| JAVNA USTANOVA SLUŽBENI GLASNIK REPUBLIKE SRPSKE | 6 | 6.835 KM | |
| KECKOM D.O.O. BANJA LUKA | 4 | 6.095 KM | |
| "ECOS CERT" DOO BANJA LUKA | 1 | 6.000 KM | |
| ELITE FAIR D.O.O. | 1 | 5.900 KM | |
| ID EUROBLIC PRESS DOO | 1 | 5.850 KM | |
| EASTCODE DOO | 7 | 4.933 KM | |
| DRUŠTVO ZA OSIGURANJE "PREMIUM OSIGURANJE" A.D. | 7 | 4.701 KM |
Zadnji ugovori
60 najnovijih, po datumu ugovora
septembar 2026.2 · 9.980 KM
avgust 2026.6 · 40 hilj. KM
- Usluge održavanja softvera za COVID-19 program garancija Vlade RS, softvera garantno kreditnog portfelja i garantno kreditnog portfelja – OIE - PROKONTIK26.400 KMKonkurentski zahtjev · ponuda: 118. 08. 2026.
- usluge registracije i osiguranja vozila-tehnički pregled47 KMDirektni sporazum12. 08. 2026.
- Nabavka goriva za motorna vozila11.985 KMKonkurentski zahtjev · ponuda: 110. 08. 2026.
- usluge registracije i osiguranja vozila510 KMDirektni sporazum06. 08. 2026.
- Nabavka vode i sokova162 KMDirektni sporazum06. 08. 2026.
- usluga održavanja službenog vozila788 KMDirektni sporazum06. 08. 2026.
juli 2026.8 · 7.774 KM
- usluge održavanja vozila356 KMDirektni sporazum31. 07. 2026.
- Usluge bekapa podataka249 KMDirektni sporazum29. 07. 2026.
- kancelarijska oprema243 KMDirektni sporazum29. 07. 2026.
- računarska oprema664 KMDirektni sporazum27. 07. 2026.
- usluge nadogradnje aplikativnog softvera garancije i portfolio garancije4.400 KMDirektni sporazum27. 07. 2026.
- Usluge zaštite na radu i od požara450 KMDirektni sporazum27. 07. 2026.
- Usluge oglašavanja901 KMDirektni sporazum26. 07. 2026.
- Nabavka vode i sokova511 KMDirektni sporazum02. 07. 2026.
juni 2026.11 · 13 hilj. KM
- Nabavka galona vode190 KMDirektni sporazum16. 06. 2026.
- usluge putarine255 KMDirektni sporazum12. 06. 2026.
- Usluge hotelskog smještaja231 KMDirektni sporazum10. 06. 2026.
- Usluge oglašavanja javnih konkursa2.097 KMDirektni sporazum10. 06. 2026.
- usluge održavanja vozila300 KMDirektni sporazum10. 06. 2026.
- Usluge servisiranja kopir aparata648 KMDirektni sporazum09. 06. 2026.
- Usluge oglašavanja u službenom glasniku2.870 KMDirektni sporazum09. 06. 2026.
- Usluge revizije garantnog programa COVID za 2025. godinu4.000 KMDirektni sporazum08. 06. 2026.
- Nabavka rešoa64 KMDirektni sporazum04. 06. 2026.
- Servisiranje službenog vozila1.337 KMDirektni sporazum04. 06. 2026.
- usluge video nadzora i obezbjeđenja1.200 KMDirektni sporazum01. 06. 2026.
maj 2026.3 · 6.706 KM
april 2026.14 · 38 hilj. KM
- Usluge bekapa podataka332 KMDirektni sporazum29. 04. 2026.
- Usluge oglašavanja448 KMDirektni sporazum27. 04. 2026.
- Usluge zaštite na radu i od požara1.060 KMDirektni sporazum25. 04. 2026.
- računarska oprema i servisiranje1.074 KMDirektni sporazum22. 04. 2026.
- Nabavka galona vode316 KMDirektni sporazum22. 04. 2026.
- Usluge servisiranja službenog vozila285 KMDirektni sporazum22. 04. 2026.
- Usluge servisiranja službenog vozila499 KMDirektni sporazum21. 04. 2026.
- Usluge vještaka500 KMDirektni sporazum17. 04. 2026.
- Usluge registracije i osiguranja vozila534 KMDirektni sporazum17. 04. 2026.
- USLUGE ODRŽAVANjA SOFTVERA ZA GARANCIJE I FINANSIJSKO KNjIGOVODSTVO – MS SOFTVARE20.400 KMKonkurentski zahtjev · ponuda: 117. 04. 2026.
- Antivirus licenca1.015 KMDirektni sporazum16. 04. 2026.
- Usluge novinskih agencija5.850 KMDirektni sporazum14. 04. 2026.
- Servis PP aparata60 KMDirektni sporazum07. 04. 2026.
- Usluge organizacije konferencija, okruglih stolova i ostale prateće usluge5.900 KMDirektni sporazum02. 04. 2026.
decembar 2025.16 · 13 hilj. KM
- usluge pranja službenih auta tokom 2025. godine27 KMDirektni sporazum31. 12. 2025.
- Usluge zaštite na radu i od požara300 KMDirektni sporazum31. 12. 2025.
- kancelarijska oprema i potrepštine111 KMDirektni sporazum31. 12. 2025.
- kancelarijska oprema i potrepštine97 KMDirektni sporazum31. 12. 2025.
- usluge reklame- štampa pulta100 KMDirektni sporazum31. 12. 2025.
- usluge servisiranja video nadzora65 KMDirektni sporazum31. 12. 2025.
- usluge fiksne telefonije i interneta4.309 KMDirektni sporazum31. 12. 2025.
- Usluge bekapa podataka tokom 2025. godine581 KMDirektni sporazum31. 12. 2025.
- usluge parkinga615 KMDirektni sporazum31. 12. 2025.
- Pokloni - vijenac109 KMDirektni sporazum31. 12. 2025.
- usluge ZEV-a3.804 KMDirektni sporazum31. 12. 2025.
- Usluge registracije i osiguranja vozila598 KMDirektni sporazum31. 12. 2025.
- usluge reklame i propagande1.000 KMDirektni sporazum31. 12. 2025.
- pretplata na finrar308 KMDirektni sporazum31. 12. 2025.
- objave u službenom listu BIH tokom 2025.251 KMDirektni sporazum31. 12. 2025.
- usluge pretplate na službeni glasnik600 KMDirektni sporazum31. 12. 2025.
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 228 hilj. KM
- 48 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 24. 03. 2026.
- budžet usvojen 26. 02. 2026.
Po vrsti
- Usluge171 hilj. KM · 32 · 75 %
- Robe53 hilj. KM · 15 · 23 %
- Radovi4.300 KM · 1 · 2 %
Po planiranom postupku
- Direktni sporazum134 hilj. KM · 42 · 59 %
- Konkurentski zahtjev59 hilj. KM · 3 · 26 %
- Posebne usluge (NPS)35 hilj. KM · 3 · 15 %
Najveće planirane stavke
- Članarina u udruženjima30.500 KM
Posebne usluge (NPS) · okvirno 30. 03. 2026. · 98100000-4 - Usluge članskih udruženja
- Usluge održavanja softvera za portfolio garancije i COVID program26.400 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 30. 03. 2026. · 72211000-7 - Usluge programiranja sistema i korisničke podrške
- Usluge održavanja aplikacionog softvera za garancije20.400 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 20. 04. 2026. · 72211000-7 - Usluge programiranja sistema i korisničke podrške
- Gorivo za motorna vozila12.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 01. 07. 2026. · 09130000-9 - Nafta i destilati
- Usluge restorana6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 30. 03. 2026. · 55300000-3 - Usluge restorana i usluge posluživanja hranom
- usluga sistematskog pregleda zaposlenih6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 02. 11. 2026. · 85120000-6 - Usluge ljekarskih ordinacija i srodne usluge
- Usluge uvođenja ISO 9001 i ISO 14001 standarda6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 18. 05. 2026. · 72330000-2 - Usluge standardizacije i klasifikacije sadržaja ili podataka
- Usluge fiksne i mobilne telefonije6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 30. 03. 2026. · 64200000-8 - Telekomunikacijske usluge
- Usluge revizije finansijskih izvještaja6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 07. 09. 2026. · 79212500-8 - Usluge računovodstvene revizije
- Računari i računarska oprema6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 20. 04. 2026. · 30213000-5 - Personalni kompjuteri
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Izuzeća od Zakona o javnim nabavkama
Ugovori na koje se, po Zakonu, postupak javne nabavke ne primjenjuje (npr. zakup prostora, određene pravne i finansijske usluge, ugovori između javnih subjekata). Naručilac ih prijavljuje na e-Nabavke. Zadnja 24 mjeseca.
- Ugovoreno uz izuzeće
- 205 hilj. KM
- 12 prijavljenih izuzeća
- Član 10. Stav (1) Tačka a)205 hilj. KM · 12 · 100 %
Po pravnom osnovu
- potrošnja električne energije tokom 2025. godine4.191 KM
Član 10. Stav (1) Tačka a) · 31. 12. 2025.
- usluge isporuke vode tokom 2025. godine319 KM
Član 10. Stav (1) Tačka a) · 31. 12. 2025.
- usluge zakupa poslovnog prostora tokom 2025. godine56.143 KM
Član 10. Stav (1) Tačka a) · 31. 12. 2025.
- Usluge notara tokom 2025.245 KM
Član 10. Stav (1) Tačka a) · 04. 12. 2025.
- Usluge interneta, fiksne i mobilne telefonije tokom 2024. godine14.512 KM
Član 10. Stav (1) Tačka a) · 31. 12. 2024.
- Usluge snabdjevanja vodom tokom 2024. godine291 KM
Član 10. Stav (1) Tačka a) · 31. 12. 2024.
- nabavka električne energije tokom 2024. godine3.803 KM
Član 10. Stav (1) Tačka a) · 31. 12. 2024.
- usluge zakupa poslovnog prostora tokom 2024. godine56.143 KM
Član 10. Stav (1) Tačka a) · 31. 12. 2024.
- Usluge notara42 KM
Član 10. Stav (1) Tačka a) · 31. 12. 2024.
- Usluge notara tokom 2024. godine605 KM
Član 10. Stav (1) Tačka a) · 30. 12. 2024.
Izuzeće je zakonom dozvoljeno; broj i vrijednost izuzeća nisu dokaz nepravilnosti. Tačan osnov piše u zvaničnom zapisu i u objašnjenju osnova.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 6 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 1
- odluke o poništenju, po lotu
Razlog poništenja
- Nijedna od primljenih ponuda nije prihvatljiva1 · 100 %
- Usluge održavanja softvera za COVID-19 PROGRAM GARANCIJA VLADE RS, GARANTNO KREDITNOG PORTFELjA I GK PORTFELjA – OIE2623-4-2-19/25 · zapis
Nijedna od primljenih ponuda nije prihvatljiva · 08. 05. 2025. · ponuda: 1
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke