Naručilac · Javni subjekt · Obrazovanje
JAVNA USTANOVA OSNOVNA ŠKOLA "GRAČANICA"
ŽIVINICE · TUZLANSKI KANTON · JIB 4209271350008
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 59 hilj. KM
- 16 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (2 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 59.290 KM | 16 | – | 0 |
| 2025 | 38.886 KM | 12 | – | 0 |
| 2024 | 240 KM | 1 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)34 hilj. KM · 42 %, 5 ugovora
- JELOVICA DOO23 hilj. KM · 28 %, 1 ugovora
- JZU DOM ZDRAVLJA ŽIVINICE6.748 KM · 8 %, 3 ugovora
- FINESA DOO KALESIJA5.979 KM · 7 %, 1 ugovora
- "RIF POST" DOO5.333 KM · 7 %, 2 ugovora
- ATTIVO D.O.O ŽIVINICE2.000 KM · 2 %, 2 ugovora
- SPEKTRAL PROJEKT DOO TUZLA1.500 KM · 2 %, 2 ugovora
- MONSUN D.O.O.O LUKAVAC1.111 KM · 1 %, 1 ugovora
- EUROAQUAING DOO810 KM · 1 %, 1 ugovora
- DIONIČARSKO DRUŠTVO BH TELECOM SARAJEVO - REGIONALNA DIREKCIJA TUZLA683 KM · 1 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 5 | 33.600 KM | |
| JELOVICA DOO | 1 | 23.000 KM | |
| JZU DOM ZDRAVLJA ŽIVINICE | 3 | 6.748 KM | |
| FINESA DOO KALESIJA | 1 | 5.979 KM | |
| "RIF POST" DOO | 2 | 5.333 KM | |
| ATTIVO D.O.O ŽIVINICE | 2 | 2.000 KM | |
| SPEKTRAL PROJEKT DOO TUZLA | 2 | 1.500 KM | |
| MONSUN D.O.O.O LUKAVAC | 1 | 1.111 KM | |
| EUROAQUAING DOO | 1 | 810 KM | |
| DIONIČARSKO DRUŠTVO BH TELECOM SARAJEVO - REGIONALNA DIREKCIJA TUZLA | 1 | 683 KM |
Zadnji ugovori
29 najnovijih, po datumu ugovora
septembar 2026.1 · 638 KM
juni 2026.3 · 26 hilj. KM
maj 2026.1 · 1.000 KM
april 2026.3 · 6.971 KM
februar 2026.2 · 230 KM
januar 2026.6 · 24 hilj. KM
- Nabavka usluge dostavljanje pripremljene hrane u školu15.929 KMKonkurentski zahtjev · ponuda: 126. 01. 2026.
- Nabavka usluge tehničke zaštite objekta centralne škole u Gračanici2.750 KMDirektni sporazum20. 01. 2026.
- Nabavka usluge odvoza krutog komunalnog otpada3.282 KMDirektni sporazum15. 01. 2026.
- Nabavka usluge servisiranja i održavanja UV sterilizatora810 KMDirektni sporazum12. 01. 2026.
- Nabavka usluge dezinfekcije, dezinsekcije i deratizacije za 2026 godinu1.000 KMDirektni sporazum12. 01. 2026.
- Nabavka usluge fiksnog telefona i interneta za 2026 godinu683 KMDirektni sporazum12. 01. 2026.
oktobar 2025.4 · 14 hilj. KM
- Nabavka sredstava za ličnu i kolektivnu zaštitu ( nosila za prijenos ozlijeđenih )1.111 KMDirektni sporazum31. 10. 2025.
- Nabavka usluge nadzora nad izvođenjem keramičarskih radova500 KMDirektni sporazum23. 10. 2025.
- Nabavka radova: Rekonstrukcija podova u učionicama12.000 KMKonkurentski zahtjev · ponuda: 423. 10. 2025.
- Usluge preventivnog sanitarnog pregleda872 KMDirektni sporazum06. 10. 2025.
juni 2025.2 · 11 hilj. KM
maj 2025.1 · 5.238 KM
april 2025.1 · 1.179 KM
januar 2025.4 · 6.628 KM
- Nabavka usluge tehničke zaštite objekta2.750 KMDirektni sporazum21. 01. 2025.
- Nabavka usluge odvoza komunalnog otpada2.051 KMDirektni sporazum20. 01. 2025.
- Nabavka usluge fiksne telefonije i interneta827 KMDirektni sporazum15. 01. 2025.
- Nabavka usluga dezinfekcije, dezinsekcije i deratizacije za 20251.000 KMDirektni sporazum15. 01. 2025.
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 64 hilj. KM
- 18 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 06. 01. 2026.
- budžet usvojen 29. 12. 2025.
Po vrsti
- Usluge28 hilj. KM · 12 · 43 %
- Radovi27 hilj. KM · 1 · 42 %
- Robe9.289 KM · 5 · 14 %
Po planiranom postupku
- Konkurentski zahtjev43 hilj. KM · 2 · 67 %
- Direktni sporazum21 hilj. KM · 16 · 33 %
Najveće planirane stavke
- Nabavka radova - postavljanje podnih pločica u učionicama27.344 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 30. 04. 2026. · 45431100-8 - Postavljanje podnih pločica
- Nabavka usluge dostavljanja pripremljene hrane u školu15.929 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 08. 01. 2026. · 55524000-9 - Usluge dostavljanja pripremljene hrane (catering) u škole
- Nabavka računarske opreme5.854 KM
Direktni sporazum · okvirno 30. 03. 2026. · 30230000-0 - Kompjuterska oprema
- Nabavka usluge tehničke zaštite objekta centralne škole u Gračanici2.800 KM
Direktni sporazum · okvirno 15. 01. 2026. · 79713000-5 - Zaštitarske službe
- Nabavka usluge odvoza komunalnog otpada2.100 KM
Direktni sporazum · okvirno 15. 01. 2026. · 90513200-8 - Usluge zbrinjavanja krutog komunalnog otpada
- Nabavka metalnih ormara2.051 KM
Direktni sporazum · okvirno 30. 03. 2026. · 39122100-4 - Ormari
- Nabavka PTT usluga1.170 KM
Direktni sporazum · okvirno 15. 01. 2026. · 64110000-0 - Poštanske usluge
- Nabavka usluge nadzora nad izvođenjem radova postavljanje podnih pločica u učionicama1.025 KM
Direktni sporazum · okvirno 31. 05. 2026. · 71247000-1 - Nadzor građevinskih radova
- Nabavka usluge servisiranja i održavanja UV sterilizatora1.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 15. 01. 2026. · 42910000-8 - Aparati za destilaciju, filtriranje ili prečišćavanje
- Nabavka usluge dezinfekcije, dezinsekcije i deratizacije1.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 15. 01. 2026. · 90920000-2 - Usluge sanitacije u vezi s objektom
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 27. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 3 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 0
- odluke o poništenju, po lotu
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke