Naručilac · Javni subjekt · Obrazovanje
JAVNA USTANOVA OSNOVNA ŠKOLA "DRAGAN VUJANOVIĆ" SVODNA
NOVI GRAD · REPUBLIKA SRPSKA · JIB 4400768830005
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 35 hilj. KM
- 13 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (1 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 34.543 KM | 13 | – | 0 |
| 2025 | 41.768 KM | 190 | – | 0 |
| 2024 | 21.800 KM | 1 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- JPŠ "ŠUME REPUBLIKE SRPSKE" A.D. SOKOLAC33 hilj. KM · 41 %, 2 ugovora
- INTERMETAL DOO22 hilj. KM · 27 %, 1 ugovora
- KP "KOMUS" A.D. NOVI GRAD6.707 KM · 8 %, 25 ugovora
- MTEL A.D. BANJA LUKA5.293 KM · 7 %, 25 ugovora
- MH "ELEKTROPRIVREDA RS" MATIČNO PREDUZEĆE A.D. TREBINJE4.153 KM · 5 %, 45 ugovora
- JP ZAVOD ZA UDZBENIKE I NASTAVNA SREDSTVA A.D.3.209 KM · 4 %, 1 ugovora
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)2.302 KM · 3 %, 2 ugovora
- FERUM DOO1.711 KM · 2 %, 4 ugovora
- ELEKTRANE STANARI D.O.O. STANARI1.650 KM · 2 %, 1 ugovora
- POŠTE SRPSKE A.D. BANJA LUKA968 KM · 1 %, 13 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| JPŠ "ŠUME REPUBLIKE SRPSKE" A.D. SOKOLAC | 2 | 33.049 KM | |
| INTERMETAL DOO | 1 | 21.800 KM | |
| KP "KOMUS" A.D. NOVI GRAD | 25 | 6.707 KM | |
| MTEL A.D. BANJA LUKA | 25 | 5.293 KM | |
| MH "ELEKTROPRIVREDA RS" MATIČNO PREDUZEĆE A.D. TREBINJE | 45 | 4.153 KM | |
| JP ZAVOD ZA UDZBENIKE I NASTAVNA SREDSTVA A.D. | 1 | 3.209 KM | |
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 2 | 2.302 KM | |
| FERUM DOO | 4 | 1.711 KM | |
| ELEKTRANE STANARI D.O.O. STANARI | 1 | 1.650 KM | |
| POŠTE SRPSKE A.D. BANJA LUKA | 13 | 968 KM |
Zadnji ugovori
60 najnovijih, po datumu ugovora
avgust 2026.1 · 528 KM
maj 2026.3 · 22 hilj. KM
april 2026.2 · 592 KM
mart 2026.7 · 11 hilj. KM
- Nabavka i isporuka sredstava za tekuće održavanje2.035 KMDirektni sporazum31. 03. 2026.
- Usluge odvoza smeća3.260 KMDirektni sporazum31. 03. 2026.
- Usluga štampanja, kopiranja i ostale stručne usluge244 KMDirektni sporazum30. 03. 2026.
- Nabavka i isporuka potrošnog materijala420 KMDirektni sporazum30. 03. 2026.
- Nabavka i isporuka kancelariskog materijala3.209 KMDirektni sporazum25. 03. 2026.
- Usluge poštanskog saobraćaja550 KMDirektni sporazum24. 03. 2026.
- Nabavka i isporuka sredstava za održavanje čistoće1.281 KMDirektni sporazum24. 03. 2026.
decembar 2025.20 · 6.710 KM
- Usluge sakupljanja smeća79 KMDirektni sporazum31. 12. 2025.
- Usluge sakupljanja smeća272 KMDirektni sporazum31. 12. 2025.
- Poštanske usluge62 KMDirektni sporazum31. 12. 2025.
- Nabavka telefonskih usluga i usluge prijenosa podataka109 KMDirektni sporazum31. 12. 2025.
- Nabavka telefonskih usluga i usluge prijenosa podataka126 KMDirektni sporazum31. 12. 2025.
- Usluge distribucija struje35 KMDirektni sporazum31. 12. 2025.
- Usluge distribucija struje38 KMDirektni sporazum31. 12. 2025.
- Usluge distribucija struje279 KMDirektni sporazum31. 12. 2025.
- Usluge distribucija struje82 KMDirektni sporazum31. 12. 2025.
- Razne usluge popravke i održavanja552 KMDirektni sporazum29. 12. 2025.
- Oprema i proizvodi za čišćenje i održavanje zgrada846 KMDirektni sporazum27. 12. 2025.
- Usluga čišćenja peći i dimnjaka800 KMDirektni sporazum27. 12. 2025.
- Razne usluge popravke i održavanja708 KMDirektni sporazum26. 12. 2025.
- Nabavka razne kancelarijske opreme i potrebština1.025 KMDirektni sporazum25. 12. 2025.
- Nabavka tonera za lasersko štampanje497 KMDirektni sporazum25. 12. 2025.
- Usluge održavanja fotokopir aparata111 KMDirektni sporazum25. 12. 2025.
- Nabavka komunalnih usluga, distribucija vode i srodne usluge11 KMDirektni sporazum17. 12. 2025.
- Nabavka razne kancelarijske opreme i potrebština37 KMDirektni sporazum17. 12. 2025.
- Nabavka usluge održavanja PP aparata40 KMDirektni sporazum17. 12. 2025.
- Nabavke prevozne usluge (osim prevoza otpada), usluge prevoza ogrijevnog drveta i uglja1.000 KMDirektni sporazum16. 12. 2025.
novembar 2025.14 · 1.252 KM
- Televizijska pretplata8 KMDirektni sporazum30. 11. 2025.
- Nabavka komunalnih usluga, distribucija vode i srodne usluge43 KMDirektni sporazum30. 11. 2025.
- Nabavka komunalnih usluga, distribucija vode i srodne usluge15 KMDirektni sporazum30. 11. 2025.
- Usluge u oblasti bakteriološke analize vode60 KMDirektni sporazum30. 11. 2025.
- Usluge sakupljanja smeća79 KMDirektni sporazum30. 11. 2025.
- Usluge sakupljanja smeća272 KMDirektni sporazum30. 11. 2025.
- Poštanske usluge71 KMDirektni sporazum30. 11. 2025.
- Nabavka telefonskih usluga i usluge prijenosa podataka126 KMDirektni sporazum30. 11. 2025.
- Nabavka telefonskih usluga i usluge prijenosa podataka103 KMDirektni sporazum30. 11. 2025.
- Distribucija električne struje i povezane usluge35 KMDirektni sporazum30. 11. 2025.
- Distribucija električne struje i povezane usluge49 KMDirektni sporazum30. 11. 2025.
- Distribucija električne struje i povezane usluge254 KMDirektni sporazum30. 11. 2025.
- Distribucija električne struje i povezane usluge87 KMDirektni sporazum30. 11. 2025.
- Nabavka kancelarijskog materijala, obrasci i ostalo51 KMDirektni sporazum24. 11. 2025.
oktobar 2025.13 · 1.200 KM
- Razne usluge popravke i održavanja106 KMDirektni sporazum31. 10. 2025.
- Nabavka komunalnih usluga,distribucija vode i srodne usluge14 KMDirektni sporazum31. 10. 2025.
- Nabavka usluge sakupljanja smeća79 KMDirektni sporazum31. 10. 2025.
- Nabavka usluge sakupljanja smeća272 KMDirektni sporazum31. 10. 2025.
- Televizijska pretplata8 KMDirektni sporazum31. 10. 2025.
- Poštanske usluge63 KMDirektni sporazum31. 10. 2025.
- Nabavka telefonskih usluga i usluge prenosa podataka112 KMDirektni sporazum31. 10. 2025.
- Nabavka telefonski usluga i usluge prijenosa podataka126 KMDirektni sporazum31. 10. 2025.
- Usluge distribucije struje35 KMDirektni sporazum31. 10. 2025.
- Usluge distribucije struje44 KMDirektni sporazum31. 10. 2025.
- Usluge distribucije struje199 KMDirektni sporazum31. 10. 2025.
- Usluge distribucije struje39 KMDirektni sporazum31. 10. 2025.
- Kancelarijski materijal,obrasci i ostalo105 KMDirektni sporazum30. 10. 2025.
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 44 hilj. KM
- 16 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 04. 03. 2026.
- budžet usvojen 09. 02. 2026.
Po vrsti
- Robe25 hilj. KM · 5 · 57 %
- Usluge19 hilj. KM · 11 · 43 %
Po planiranom postupku
- Direktni sporazum26 hilj. KM · 15 · 59 %
- Konkurentski zahtjev18 hilj. KM · 1 · 41 %
Najveće planirane stavke
- Nabavka i isporuka ogreva18.050 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 25. 03. 2026. · 03413000-8 - Drvo za ogrjev
- Usluge prevoza ogrevnog drveta4.025 KM
Direktni sporazum · okvirno 11. 03. 2026. · 60181000-0 - Najam kamiona s vozačem
- Usluge odvoza smeća3.974 KM
Direktni sporazum · okvirno 11. 03. 2026. · 90512000-9 - Usluge prevoza otpada
- Usluge snadbjevanja električnom energijom3.846 KM
Direktni sporazum · okvirno 11. 03. 2026. · 65310000-9 - Distribucija električne struje
- Nabavka i isporuka kancelariskog materijala3.227 KM
Direktni sporazum · okvirno 11. 03. 2026. · 30192000-1 - Kancelarijske potrepštine
- Telekomunikacijske usluge2.974 KM
Direktni sporazum · okvirno 11. 03. 2026. · 72000000-5 - Usluge informacijske tehnologije: savjetovanje, razvoj programske podrške, internet i podrška
- Nabavka i isporuka sredstava za tekuće odžavanje zgrade2.095 KM
Direktni sporazum · okvirno 12. 03. 2026. · 44423000-1 - Razni proizvodi
- Usluge sistematskog pregleda radnika škole1.900 KM
Direktni sporazum · okvirno 15. 04. 2026. · 85140000-2 - Razne zdravstvene usluge
- Nabavka i isporuka sredstava za održavanje čistoće1.282 KM
Direktni sporazum · okvirno 11. 03. 2026. · 44411000-4 - Sanitarni proizvodi
- Usluge poštanskog saobraćaja550 KM
Direktni sporazum · okvirno 11. 03. 2026. · 64110000-0 - Poštanske usluge
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 3 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 1
- odluke o poništenju, po lotu
Razlog poništenja
- Razlog nije naveden1 · 100 %
- Usluge distribucija struje4198-8-2-10/26 · zapis
Razlog nije naveden · 24. 03. 2026.
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke