Naručilac · Institucija vlasti · Sudska vlast
USTAVNI SUD FEDERACIJE BOSNE I HERCEGOVINE
CENTAR SARAJEVO · FEDERACIJA BOSNE I HERCEGOVINE · JIB 4200697830000
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 36 hilj. KM
- 15 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (1 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 36.080 KM | 15 | – | 0 |
| 2025 | 46.301 KM | 25 | – | 0 |
| 2024 | 30.065 KM | 7 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- AERO EXCLUSIVE DOO20 hilj. KM · 26 %, 2 ugovora
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)15 hilj. KM · 20 %, 7 ugovora
- ADRIATIC OSIGURANJE D.D.8.182 KM · 11 %, 2 ugovora
- ASA CENTRAL OSIGURANJE D.D. SARAJEVO6.048 KM · 8 %, 2 ugovora
- U-MKS D.O.O.5.264 KM · 7 %, 3 ugovora
- ZDRAVSTVENA USTANOVA "ALEA DR KANDIC"5.050 KM · 7 %, 1 ugovora
- HOTEL NOVA DOO NEUM5.017 KM · 6 %, 1 ugovora
- DIONIČARSKO DRUŠTVO BH TELECOM SARAJEVO - DIREKCIJA SARAJEVO4.273 KM · 6 %, 1 ugovora
- CTECH D.O.O SARAJEVO4.264 KM · 6 %, 1 ugovora
- DIONIČARSKO DRUŠTVO BH TELECOM SARAJEVO4.199 KM · 5 %, 5 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| AERO EXCLUSIVE DOO | 2 | 19.792 KM | |
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 7 | 15.407 KM | |
| ADRIATIC OSIGURANJE D.D. | 2 | 8.182 KM | |
| ASA CENTRAL OSIGURANJE D.D. SARAJEVO | 2 | 6.048 KM | |
| U-MKS D.O.O. | 3 | 5.264 KM | |
| ZDRAVSTVENA USTANOVA "ALEA DR KANDIC" | 1 | 5.050 KM | |
| HOTEL NOVA DOO NEUM | 1 | 5.017 KM | |
| DIONIČARSKO DRUŠTVO BH TELECOM SARAJEVO - DIREKCIJA SARAJEVO | 1 | 4.273 KM | |
| CTECH D.O.O SARAJEVO | 1 | 4.264 KM | |
| DIONIČARSKO DRUŠTVO BH TELECOM SARAJEVO | 5 | 4.199 KM |
Zadnji ugovori
47 najnovijih, po datumu ugovora
oktobar 2026.1 · 1.936 KM
septembar 2026.1 · 2.960 KM
juli 2026.1 · 4.264 KM
juni 2026.3 · 8.958 KM
- Štamparske usluge i uvezivanje službenih glasila3.041 KMDirektni sporazum09. 06. 2026.
- Usluge kotizacije za 6(šest) osoba za sudjelovanje na XXIV Savjetovanju iz krivičnopravne oblasti u Neumu900 KMDirektni sporazum06. 06. 2026.
- Usluge hotelskog smještaja na bazi punog pansiona za 7(sedam) osoba za 3(tri) dana5.017 KMDirektni sporazum06. 06. 2026.
april 2026.4 · 7.199 KM
mart 2026.1 · 1.708 KM
februar 2026.3 · 5.756 KM
januar 2026.1 · 3.300 KM
decembar 2025.5 · 4.324 KM
- Nabavka arhivskih polica778 KMDirektni sporazum30. 12. 2025.
- Usluge fiksne telefonije1.233 KMDirektni sporazum26. 12. 2025.
- Usluge mobilne telefonije749 KMDirektni sporazum26. 12. 2025.
- Štamparske i druge grafičke usluge830 KMDirektni sporazum24. 12. 2025.
- Usluge zakupa internet konekcije, web i e-mail hostinga734 KMDirektni sporazum22. 12. 2025.
novembar 2025.3 · 11 hilj. KM
oktobar 2025.5 · 11 hilj. KM
- Usluge hotelskog smještaja za 1(jednu) osobu395 KMDirektni sporazum31. 10. 2025.
- Nabavka tonera za printere i kopir aparate9.879 KMKonkurentski zahtjev · ponuda: 229. 10. 2025.
- Usluge kotizacije za savjetovanje na Jahorini300 KMDirektni sporazum23. 10. 2025.
- Javna nabavka robe 2(dvije) sudijske toge547 KMDirektni sporazum12. 10. 2025.
- Usluga kotizacije za seminar iz Javnih nabavki299 KMDirektni sporazum06. 10. 2025.
juni 2025.3 · 2.504 KM
maj 2025.2 · 3.972 KM
april 2025.1 · 558 KM
mart 2025.3 · 6.827 KM
februar 2025.1 · 3.348 KM
januar 2025.2 · 2.791 KM
decembar 2024.5 · 14 hilj. KM
- Usluge zakupa internet konekcije, web i e-mail hostinga734 KMDirektni sporazum30. 12. 2024.
- Usluge mobilne telefonije749 KMDirektni sporazum30. 12. 2024.
- Usluge fiksne telefonije4.273 KMDirektni sporazum30. 12. 2024.
- Štamparske i druge grafičke usluge3.000 KMDirektni sporazum20. 12. 2024.
- Nabavka usluge osiguranja uposlenih5.616 KMKonkurentski zahtjev · ponuda: 220. 12. 2024.
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 65 hilj. KM
- 20 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 1
- stavki plana
- Plan objavljen
- 02. 02. 2026.
- budžet usvojen 24. 01. 2026.
Po vrsti
- Usluge43 hilj. KM · 15 · 65 %
- Robe23 hilj. KM · 5 · 35 %
Po planiranom postupku
- Direktni sporazum51 hilj. KM · 18 · 79 %
- Konkurentski zahtjev14 hilj. KM · 2 · 21 %
Najveće planirane stavke
- Nabavka tonera8.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 16. 09. 2026. · 30200000-1 - Kompjuterska oprema i potrepštine
- Nabavka fotokopir aparata6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 04. 06. 2026. · 30121100-4 - Mašine za fotokopiranje
- Nabavka usluga osiguranje uposlenika6.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 11. 11. 2026. · 66512000-2 - Usluge osiguranja od nesreća i usluge zdravstvenog osiguranja
- Usluge sistematskog pregleda uposlenika6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 05. 10. 2026. · 85100000-0 - Usluge u području zdravstva
- Usluge hotelskog smještaja6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 03. 03. 2026. · 55110000-4 - Usluge hotelskog smještaja
- Usluge održavanja informatičke opreme4.701 KM
Direktni sporazum · okvirno 10. 03. 2026. · 72222300-0 - Usluge informacijske tehnologije
- Nabavka usluge fiksne telefonije za 2027. godinu4.273 KM
Direktni sporazum · okvirno 10. 11. 2026. · 64211000-8 - Usluge javne telefonije
- Nabavka goriva3.500 KM
Direktni sporazum · okvirno 29. 01. 2026. · 09134200-9 - Dizelsko gorivo
- Nabavka štamparskih usluga i uveza službenih glasila3.041 KM
Direktni sporazum · okvirno 12. 06. 2026. · 22458000-5 - Materijal štampan po narudžbi
- Usluge stručnog savjetovanja/kotizacija3.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 03. 03. 2026. · 80522000-9 - Obrazovni seminari
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 6 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 0
- odluke o poništenju, po lotu
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke