Naručilac · Javni subjekt · Obrazovanje
"PRVA OSNOVNA ŠKOLA" BUGOJNO
BUGOJNO · SREDNJOBOSANSKI KANTON · JIB 4236169550008
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 19 hilj. KM
- 13 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (0 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 19.124 KM | 13 | – | 0 |
| 2025 | 47.707 KM | 21 | – | 0 |
| 2024 | 16.636 KM | 11 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- MARINO GRADNJA DOO15 hilj. KM · 23 %, 4 ugovora
- PZU "EUROFARM CENTAR POLIKLINIKA" BUGOJNO12 hilj. KM · 18 %, 2 ugovora
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)10 hilj. KM · 16 %, 9 ugovora
- ŠKOLSKA NAKLADA8.595 KM · 13 %, 3 ugovora
- JP ZA STAMBENOKOMUNALNE DJELATNOSTI I LOKALNE PUTEVE6.656 KM · 10 %, 3 ugovora
- IPSUM DOO BUGOJNO3.688 KM · 6 %, 2 ugovora
- FLOVER DIORO DOO BUGOJNO3.400 KM · 5 %, 3 ugovora
- OPFOR SIGURNOST D.O.O.2.950 KM · 4 %, 1 ugovora
- JAVNA USTANOVA DOM ZDRAVLJA BUGOJNO1.738 KM · 3 %, 3 ugovora
- R&S D.O.O. SARAJEVO1.675 KM · 3 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| MARINO GRADNJA DOO | 4 | 15.189 KM | |
| PZU "EUROFARM CENTAR POLIKLINIKA" BUGOJNO | 2 | 11.800 KM | |
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 9 | 10.339 KM | |
| ŠKOLSKA NAKLADA | 3 | 8.595 KM | |
| JP ZA STAMBENOKOMUNALNE DJELATNOSTI I LOKALNE PUTEVE | 3 | 6.656 KM | |
| IPSUM DOO BUGOJNO | 2 | 3.688 KM | |
| FLOVER DIORO DOO BUGOJNO | 3 | 3.400 KM | |
| OPFOR SIGURNOST D.O.O. | 1 | 2.950 KM | |
| JAVNA USTANOVA DOM ZDRAVLJA BUGOJNO | 3 | 1.738 KM | |
| R&S D.O.O. SARAJEVO | 1 | 1.675 KM |
Zadnji ugovori
45 najnovijih, po datumu ugovora
septembar 2026.4 · 9.002 KM
juli 2026.1 · 600 KM
juni 2026.1 · 3.520 KM
maj 2026.1 · 2.478 KM
april 2026.1 · 1.450 KM
mart 2026.4 · 1.824 KM
januar 2026.1 · 250 KM
decembar 2025.6 · 18 hilj. KM
- Obijanje zidova u podrumu škole5.980 KMDirektni sporazum29. 12. 2025.
- Sitni inventar665 KMDirektni sporazum26. 12. 2025.
- Odbojkaške i nogometne lopte1.350 KMDirektni sporazum22. 12. 2025.
- Obrazovna pomagala6.000 KMDirektni sporazum16. 12. 2025.
- Sječenje i potkresavanje stabala u školskom dvorištu1.700 KMDirektni sporazum10. 12. 2025.
- Izrada pješačke staze2.478 KMDirektni sporazum09. 12. 2025.
novembar 2025.1 · 2.950 KM
oktobar 2025.1 · 6.000 KM
septembar 2025.2 · 5.144 KM
avgust 2025.3 · 8.200 KM
juni 2025.1 · 2.959 KM
april 2025.2 · 1.350 KM
mart 2025.1 · 200 KM
februar 2025.1 · 400 KM
januar 2025.3 · 2.332 KM
decembar 2024.10 · 15 hilj. KM
- Proizvodi za sport i opremu1.820 KMDirektni sporazum19. 12. 2024.
- Nabava obrazovnih pomagala1.547 KMDirektni sporazum19. 12. 2024.
- Sanacija limenog krova na školskoj dvorani1.688 KMDirektni sporazum16. 12. 2024.
- Izrada projektne dokumentacije razine Glavnog projekta rekonstrukcije i sanacije krova i krovne konstrukcije školske športske dvorane1.560 KMDirektni sporazum16. 12. 2024.
- Servisiranje i čišćenje računara320 KMDirektni sporazum13. 12. 2024.
- Sanacija pomoćnog ulaza u školu2.000 KMDirektni sporazum11. 12. 2024.
- Razni didaktički materijal1.977 KMDirektni sporazum10. 12. 2024.
- Nabava tonera429 KMDirektni sporazum06. 12. 2024.
- Laserski pokazivač za projektore1.675 KMDirektni sporazum05. 12. 2024.
- Geografske i povijesne karte1.741 KMDirektni sporazum03. 12. 2024.
novembar 2024.1 · 1.880 KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 255 hilj. KM
- 57 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 14. 01. 2026.
- budžet usvojen 17. 12. 2025.
Po vrsti
- Radovi102 hilj. KM · 4 · 40 %
- Robe80 hilj. KM · 26 · 32 %
- Usluge73 hilj. KM · 27 · 29 %
Po planiranom postupku
- Direktni sporazum156 hilj. KM · 49 · 61 %
- Otvoreni postupak84 hilj. KM · 1 · 33 %
- Posebne usluge (NPS)16 hilj. KM · 7 · 6 %
Najveće planirane stavke
- Sanacija zgrade83.583 KM
Otvoreni postupak · okvirno 01. 02. 2026. · 45214210-5 - Građevinski radovi na osnovnim školama
- Ostali završni građevinski radovi5.999 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 02. 2026. · 45450000-6 - Ostali završni građevinski radovi
- Sistematski pregled zaposlenika5.999 KM
Posebne usluge (NPS) · okvirno 01. 02. 2026. · 85100000-0 - Usluge u području zdravstva
- Prijevoz učenika5.999 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 02. 2026. · 60000000-8 - Prevozne usluge (osim prevoza otpada)
- Razni građevinski radovi5.999 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 02. 2026. · 45262600-7 - Razni građevinski radovi
- Arhitektonske, građevne, tehničke i inspekcijske usluge5.999 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 02. 2026. · 71000000-8 - Arhitektonske, građevinske, tehničke i inspekcije usluge
- Proizvodi za sport i oprema5.999 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 02. 2026. · 37400000-2 - Proizvodi za sport i oprema
- Građevinski radovi5.999 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 02. 2026. · 45214210-5 - Građevinski radovi na osnovnim školama
- Usluge nadzora građevinskih radova5.999 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 02. 2026. · 71247000-1 - Nadzor građevinskih radova
- Nabava obrazovnih pomagala5.999 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 02. 2026. · 39162200-7 - Nastavna pomagala i naprave
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 27. 10. 2026.
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke