Naručilac · Javni subjekt · Obrazovanje
JU SREDNJOŠKOLSKI CENTAR "GOLUB KUREŠ" BILEĆA
BILEĆA · REPUBLIKA SRPSKA · JIB 4401374830006
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 18 hilj. KM
- 9 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (1 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 17.749 KM | 9 | – | 0 |
| 2025 | 211.278 KM | 16 | – | 0 |
| 2024 | 5.204 KM | 2 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)195 hilj. KM · 84 %, 4 ugovora
- BIOCONCEPT D.O.O.13 hilj. KM · 6 %, 1 ugovora
- "ĐOMIKS" DOO11 hilj. KM · 5 %, 1 ugovora
- MEGA-MARKT D.O.O. MOSTAR, MUJE PAŠIĆA BB. MOSTAR5.125 KM · 2 %, 1 ugovora
- "GRAWE OSIGURANJE" D.D. SARAJEVO2.517 KM · 1 %, 1 ugovora
- JZU ZAVOD ZA MEDICINU RADA I SPORTA REPUBLIKE SRPSKE2.275 KM · 1 %, 1 ugovora
- JP ZAVOD ZA UDZBENIKE I NASTAVNA SREDSTVA A.D.1.553 KM · 1 %, 5 ugovora
- PREVENTA D.O.O. UGLJEVIK1.547 KM · 1 %, 3 ugovora
- FUTURA MULTIMEDIA D.O.O.397 KM · 0 %, 1 ugovora
- JZU INSTITUT ZA JAVNO ZDRAVSTVO397 KM · 0 %, 5 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 4 | 195.364 KM | |
| BIOCONCEPT D.O.O. | 1 | 13.000 KM | |
| "ĐOMIKS" DOO | 1 | 11.000 KM | |
| MEGA-MARKT D.O.O. MOSTAR, MUJE PAŠIĆA BB. MOSTAR | 1 | 5.125 KM | |
| "GRAWE OSIGURANJE" D.D. SARAJEVO | 1 | 2.517 KM | |
| JZU ZAVOD ZA MEDICINU RADA I SPORTA REPUBLIKE SRPSKE | 1 | 2.275 KM | |
| JP ZAVOD ZA UDZBENIKE I NASTAVNA SREDSTVA A.D. | 5 | 1.553 KM | |
| PREVENTA D.O.O. UGLJEVIK | 3 | 1.547 KM | |
| FUTURA MULTIMEDIA D.O.O. | 1 | 397 KM | |
| JZU INSTITUT ZA JAVNO ZDRAVSTVO | 5 | 397 KM |
Zadnji ugovori
27 najnovijih, po datumu ugovora
avgust 2026.1 · 13 hilj. KM
juni 2026.8 · 4.749 KM
- zaštita na radu i zaštita od požara1.247 KMDirektni sporazum06. 06. 2026.
- nabavka kancelarijskog materijala81 KMDirektni sporazum06. 06. 2026.
- zaštita na radu i zaštita od požara150 KMDirektni sporazum06. 06. 2026.
- nabavka kancelarijskog materijala147 KMDirektni sporazum06. 06. 2026.
- nabavka kancelarijskog materijala673 KMDirektni sporazum06. 06. 2026.
- zdravstvene usluge79 KMDirektni sporazum06. 06. 2026.
- zaštita na radu i zaštita od požara150 KMDirektni sporazum06. 06. 2026.
- konzumacija hrane i pića ( školska slava)2.222 KMDirektni sporazum06. 06. 2026.
decembar 2025.4 · 5.443 KM
septembar 2025.6 · 1.584 KM
- nabavka higijenskih sredstava558 KMDirektni sporazum22. 09. 2025.
- nabavka kancelarijskog materijala98 KMDirektni sporazum22. 09. 2025.
- zdravstvene usluge79 KMDirektni sporazum22. 09. 2025.
- zdravstvene usluge79 KMDirektni sporazum17. 09. 2025.
- nabavka kancelarijskog materijala590 KMDirektni sporazum17. 09. 2025.
- nabavka kancelarijskog materijala179 KMDirektni sporazum17. 09. 2025.
avgust 2025.1 · 189 hilj. KM
juli 2025.1 · 11 hilj. KM
maj 2025.3 · 2.340 KM
februar 2025.1 · 2.231 KM
decembar 2024.1 · 5.125 KM
novembar 2024.1 · 79 KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 36 hilj. KM
- 11 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 26. 03. 2026.
- budžet usvojen 31. 12. 2025.
Po vrsti
- Robe22 hilj. KM · 4 · 63 %
- Usluge9.770 KM · 6 · 27 %
- Radovi3.400 KM · 1 · 10 %
Po planiranom postupku
- Direktni sporazum23 hilj. KM · 10 · 64 %
- Konkurentski zahtjev13 hilj. KM · 1 · 36 %
Najveće planirane stavke
- Nabavka peleta za grijanje13.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 22. 04. 2026. · 09111400-4 - Goriva na bazi drva
- RAČUNARSKA OPREMA I POTREPŠTINE4.270 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 04. 2026. · 30200000-1 - Kompjuterska oprema i potrepštine
- Održavanje školskih objekata3.400 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 04. 2026. · 50800000-3 - Razne usluge popravaka i održavanja
- Zaštita na radu i zaštita od požara3.050 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 04. 2026. · 90721800-5 - Usluge zaštite od prirodnih neprilika ili opasnosti
- Kancelarijski materijal2.600 KM
Direktni sporazum · okvirno 31. 03. 2026. · 30192000-1 - Kancelarijske potrepštine
- Higijenska sredstva i pribor za čišćenje2.600 KM
Direktni sporazum · okvirno 27. 03. 2026. · 39800000-0 - Proizvodi za čišćenje i poliranje
- Konzumacija hrane i pića(Školska slava)2.500 KM
Direktni sporazum · okvirno 31. 03. 2026. · 55300000-3 - Usluge restorana i usluge posluživanja hranom
- Sistematski pregled zaposlenih2.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 07. 08. 2026. · 85100000-0 - Usluge u području zdravstva
- Osiguranje učenika i zaposlenih1.200 KM
Direktni sporazum · okvirno 31. 08. 2026. · 66510000-8 - Usluge osiguranja
- Prevoz energenata za ogrijev700 KM
Direktni sporazum · okvirno 15. 07. 2026. · 60100000-9 - Usluge cestovnog prevoza
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 3 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 2
- odluke o poništenju, po lotu
Razlog poništenja
- Nijedna ponuda nije dostavljena u određenom krajnjem roku2 · 100 %
- Nabavka peleta za potrebe grijanja u JU Srednjoškolski centar "Golub Kureš" Bileća5365-7-1-4/25 · zapis
Nijedna ponuda nije dostavljena u određenom krajnjem roku · 23. 06. 2025.
- Sanacija i adaptacija mokrih čvorova i učionica u JU Srednjoškolski centar "Golub Kureš" Bileća5365-1-3-3/25 · zapis
Nijedna ponuda nije dostavljena u određenom krajnjem roku · 12. 06. 2025.
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke