Naručilac · Sektorski naručilac (javno preduzeće) · Vodosnabdjevanje
KP "VODOVOD I KANALIZACIJA" AD ŠAMAC
ŠAMAC · JIB 4400489950009
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 59 hilj. KM
- 10 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (2 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 58.719 KM | 10 | – | 0 |
| 2025 | 120.993 KM | 13 | – | 0 |
| 2024 | 985 KM | 1 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- MIPEX AUTO RS DOO75 hilj. KM · 47 %, 1 ugovora
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)39 hilj. KM · 25 %, 6 ugovora
- NESTRO PETROL A.D. BANJA LUKA9.959 KM · 6 %, 1 ugovora
- DOO BATO PETROL7.110 KM · 4 %, 1 ugovora
- ELEKTRON GROUP D.O.O.6.000 KM · 4 %, 1 ugovora
- VODOEX D.O.O. TOMISLAVGRAD5.980 KM · 4 %, 1 ugovora
- ACO D.O.O.5.307 KM · 3 %, 1 ugovora
- ECOINVEST DOO MOSTAR4.949 KM · 3 %, 1 ugovora
- OBNOVA-PROMET DOO DOMALJEVAC3.780 KM · 2 %, 1 ugovora
- TINK COMPANY D.O.O.1.430 KM · 1 %, 2 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| MIPEX AUTO RS DOO | 1 | 75.000 KM | |
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 6 | 39.019 KM | |
| NESTRO PETROL A.D. BANJA LUKA | 1 | 9.959 KM | |
| DOO BATO PETROL | 1 | 7.110 KM | |
| ELEKTRON GROUP D.O.O. | 1 | 6.000 KM | |
| VODOEX D.O.O. TOMISLAVGRAD | 1 | 5.980 KM | |
| ACO D.O.O. | 1 | 5.307 KM | |
| ECOINVEST DOO MOSTAR | 1 | 4.949 KM | |
| OBNOVA-PROMET DOO DOMALJEVAC | 1 | 3.780 KM | |
| TINK COMPANY D.O.O. | 2 | 1.430 KM |
Zadnji ugovori
24 najnovijih, po datumu ugovora
septembar 2026.2 · 11 hilj. KM
avgust 2026.2 · 12 hilj. KM
juli 2026.1 · 3.780 KM
juni 2026.3 · 11 hilj. KM
- Mašinsko kopanje na održavanju vodovodne i kanalizacione mreže6.000 KMDirektni sporazum29. 06. 2026.
- Nabavka kancelarijskog materijala i pribora za 2026. godinu1.839 KMDirektni sporazum15. 06. 2026.
- Usluga kopanja i zatrpavanja kanala za polaganje kabla za napajanje bunara 1 i 2 na agregat2.894 KMDirektni sporazum12. 06. 2026.
april 2026.2 · 21 hilj. KM
novembar 2025.2 · 6.507 KM
oktobar 2025.2 · 9.379 KM
septembar 2025.2 · 8.210 KM
juli 2025.1 · 2.462 KM
juni 2025.3 · 14 hilj. KM
april 2025.1 · 75 hilj. KM
mart 2025.2 · 5.664 KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 91 hilj. KM
- 15 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 15. 01. 2026.
- budžet usvojen 29. 12. 2025.
Po vrsti
- Robe74 hilj. KM · 9 · 81 %
- Usluge17 hilj. KM · 6 · 19 %
Po planiranom postupku
- Konkurentski zahtjev46 hilj. KM · 3 · 51 %
- Direktni sporazum45 hilj. KM · 12 · 49 %
Najveće planirane stavke
- Nabavka agregata za uredno snabdijevanje vodom opštine Šamac26.200 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 01. 02. 2026. · 14212200-2 - Agregati
- Nabavka goriva i naftnih derivata10.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 01. 07. 2026. · 09000000-3 - Naftni proizvodi, gorivo, električna energija i ostali izvori energije
- Nabavka polovnog motornog vozila10.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 01. 06. 2026. · 34100000-8 - Motorna vozila
- Usluge mašinskog kopanja na održavanju vodovodne i kanalizacione mreže6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 03. 2026. · 45112600-1 - Iskopavanje i zatrpavanje
- Nabavka potrošnog elektro materijala6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 06. 2026. · 31000000-6 - Električne mašine, aparati, oprema i potrošni materijal; rasvjeta
- Nabavka kombi vozila6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 31. 07. 2026. · 34144750-0 - Teretna vozila
- Nabavka vijčane robe5.500 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 09. 2026. · 44423000-1 - Razni proizvodi
- Nabavka fitinga za vodoinstalaterske usluge5.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 06. 2026. · 31711400-7 - Ventili i cijevi
- Nabavka usluge podbušivanja puta prilikom izgradnje vodovodne mreže u MZ DOnja Slatina5.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 05. 07. 2026. · 45230000-8 - Građevinski radovi na cjevovodu, komunikacijskim i energetskim vodovima, autocestama, cestama, uzletištima i željezničkim prugama; radovi na niveliranju
- Usluga kopanja i zatrpavanja kanala za polaganje kabla za napajanje bunara 1 i 2 na agregat3.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 07. 06. 2026. · 45112600-1 - Iskopavanje i zatrpavanje
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 27. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 4 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 1
- odluke o poništenju, po lotu
Razlog poništenja
- Dokazivi razlozi koji su izvan kontrole ugovornog organa i koji se nisu mogli predvidjeti u vrijeme pokretanja postupka javne nabavke1 · 100 %
- Gorivo i naftni derivati5638-7-1-4/25 · zapis
Dokazivi razlozi koji su izvan kontrole ugovornog organa i koji se nisu mogli predvidjeti u vrijeme pokretanja postupka javne nabavke · 05. 08. 2025.
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke