Naručilac · Javni subjekt · Obrazovanje
OSNOVNA ŠKOLA ORAŠJE
ORAŠJE · POSAVSKI KANTON · JIB 4254006660009
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 17 hilj. KM
- 28 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (0 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 17.053 KM | 28 | – | 0 |
| 2025 | 21.157 KM | 6 | – | 0 |
| 2024 | 5.038 KM | 2 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)7.415 KM · 21 %, 4 ugovora
- GENELEC DOO TUZLA7.262 KM · 20 %, 2 ugovora
- JU DOM ZDRAVLJA ORAŠJE5.110 KM · 14 %, 1 ugovora
- "HIDROGRADNJA" D.O.O. TOLISA3.700 KM · 10 %, 1 ugovora
- ŠKOLSKA NAKLADA3.637 KM · 10 %, 1 ugovora
- BROTHERS DOO2.888 KM · 8 %, 1 ugovora
- ASA CENTRAL OSIGURANJE D.D. SARAJEVO2.832 KM · 8 %, 2 ugovora
- ADAMCEVIC D.O.O.1.474 KM · 4 %, 1 ugovora
- AGENCIJA ZA ZAŠTITU LJUDI I IMOVINE DELTA SECURITY D.O.O.878 KM · 2 %, 5 ugovora
- BIRO COMMERCE D.O.O304 KM · 1 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 4 | 7.415 KM | |
| GENELEC DOO TUZLA | 2 | 7.262 KM | |
| JU DOM ZDRAVLJA ORAŠJE | 1 | 5.110 KM | |
| "HIDROGRADNJA" D.O.O. TOLISA | 1 | 3.700 KM | |
| ŠKOLSKA NAKLADA | 1 | 3.637 KM | |
| BROTHERS DOO | 1 | 2.888 KM | |
| ASA CENTRAL OSIGURANJE D.D. SARAJEVO | 2 | 2.832 KM | |
| ADAMCEVIC D.O.O. | 1 | 1.474 KM | |
| AGENCIJA ZA ZAŠTITU LJUDI I IMOVINE DELTA SECURITY D.O.O. | 5 | 878 KM | |
| BIRO COMMERCE D.O.O | 1 | 304 KM |
Zadnji ugovori
36 najnovijih, po datumu ugovora
oktobar 2026.1 · 3.700 KM
septembar 2026.1 · 42 KM
avgust 2026.4 · 4.850 KM
- Nabava hdmi kablova i nosača za projektore215 KMDirektni sporazum27. 08. 2026.
- Usluge reprezentacije ručka povodom dana škole500 KMDirektni sporazum11. 08. 2026.
- Usluge nabave materijala za održavanje zgrade498 KMDirektni sporazum11. 08. 2026.
- Ugovor o nabavi školskih ploča3.637 KMDirektni sporazum11. 08. 2026.
juni 2026.8 · 2.612 KM
- Usluge čišćenja kotla i dimnjaka750 KMDirektni sporazum26. 06. 2026.
- Nabava potrošnog materijala za tekuće održavanje zgrade179 KMDirektni sporazum19. 06. 2026.
- Nabava jela i pića za organizaciju natjecanja u malom nogometu89 KMDirektni sporazum04. 06. 2026.
- Nabava prijevoza učenika glazbene škole na natjecanje350 KMDirektni sporazum04. 06. 2026.
- Nabavka motorne kosilice za održavanje školskog dvorišta680 KMDirektni sporazum04. 06. 2026.
- usluge održavanja videonazora176 KMDirektni sporazum03. 06. 2026.
- Nabava jela i pića za natjecanje iz solfeggia213 KMDirektni sporazum03. 06. 2026.
- usluge održavanja videonazora176 KMDirektni sporazum03. 06. 2026.
april 2026.1 · 1.416 KM
mart 2026.8 · 3.198 KM
- Nabava prijevoza učenika na stručnu izvanučioničnu nastavu u Vukovar1.474 KMDirektni sporazum31. 03. 2026.
- Usluge redovitih sanitarnih pregleda djelatnika u školskoj kuhinji49 KMDirektni sporazum31. 03. 2026.
- Nabava materijala za krečenje, farbanje i održavanje zgrade49 KMDirektni sporazum31. 03. 2026.
- Nabava usluga dezinfekcije, deratizacije i dezinsekcije883 KMDirektni sporazum30. 03. 2026.
- usluge održavanja videonazora176 KMDirektni sporazum26. 03. 2026.
- Usluge popravki i održavanja centralnog grijanaj165 KMDirektni sporazum25. 03. 2026.
- Nabava potrošnog nastavnog materijala za predškolu98 KMDirektni sporazum22. 03. 2026.
- Servisiranje i popravak fotokopirnih aparata304 KMDirektni sporazum22. 03. 2026.
februar 2026.5 · 1.234 KM
- usluge održavanja videonazora176 KMDirektni sporazum25. 02. 2026.
- nabava krafni za učenike i djelatnike škole280 KMDirektni sporazum18. 02. 2026.
- Nabava materijala za popravak zgrade187 KMDirektni sporazum16. 02. 2026.
- usluge održavanja videonazora176 KMDirektni sporazum11. 02. 2026.
- nabava sanitarnih pregleda za novouposlene djelatnike416 KMDirektni sporazum11. 02. 2026.
decembar 2025.1 · 2.888 KM
avgust 2025.1 · 6.000 KM
juli 2025.1 · 4.860 KM
juni 2025.1 · 5.110 KM
mart 2025.2 · 2.299 KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 41 hilj. KM
- 11 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 1
- stavki plana
- Plan objavljen
- 27. 01. 2026.
- budžet usvojen 29. 12. 2025.
Po vrsti
- Radovi17 hilj. KM · 1 · 41 %
- Robe16 hilj. KM · 6 · 40 %
- Usluge8.000 KM · 4 · 20 %
Po planiranom postupku
- Direktni sporazum24 hilj. KM · 10 · 59 %
- Konkurentski zahtjev17 hilj. KM · 1 · 41 %
Najveće planirane stavke
- Krečenje školske dvorane i svlačionica16.600 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 11. 05. 2026. · 45214210-5 - Građevinski radovi na osnovnim školama
- Nabava stolica za zbornicu4.200 KM
Direktni sporazum · okvirno 23. 10. 2026. · 39112000-0 - Stolice
- Nabava školskih ploča4.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 06. 2026. · 39162100-6 - Nastavna sredstva
- Nabava uredskog namještaja, ormari za kancelarije3.700 KM
Direktni sporazum · okvirno 19. 04. 2026. · 39000000-2 - Namještaj (uključujući kancelarijski namještaj), unutrašnja oprema, naprave za domaćinstvo (osim rasvjete) i sredstva za čišćenje
- Usluge tekućeg popravaka i održavanja zgrade uključujući servisiranje sistema grijanja3.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 02. 03. 2026. · 50700000-2 - Usluge popravaka i održavanja instalacija u zgradama
- Nabava polica za učioniceodustalo se3.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 10. 05. 2026. · 39160000-1 - Školski namještaj
- Nabava konfekcijskih zavjesa za urede u školi2.100 KM
Direktni sporazum · okvirno 05. 11. 2026. · 39515100-6 - Zavjese
- Osiguranje djelatnika škole od nesreće2.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 08. 03. 2026. · 66510000-8 - Usluge osiguranja
- Nabava usluge prijevoza učenika na izvanučioničnu nastavu i natjecanja2.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 23. 04. 2026. · 63000000-9 - Prateće ili pomoćne usluge prevoza; usluge putnih agencija
- Nabava sitnog i potrošnog materijala za predškolu i produženi boravak ( papir u boji, kolaž papir, ljepilo i sličan didaktički materijal)1.500 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 02. 2026. · 30199000-0 - Papirne potrepštine i ostali artikli
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke