Naručilac · Institucija vlasti · Izvršna vlast
POLJOPRIVREDNI ZAVOD UNSKO SANSKOG KANTONA
BIHAĆ · UNSKO-SANSKI KANTON · JIB 4263253660002
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 19 hilj. KM
- 17 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (0 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 18.523 KM | 17 | – | 0 |
| 2025 | 62.077 KM | 33 | – | 0 |
| 2024 | 28.547 KM | 9 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- BEHIĆ-SANNY-BOY D.O.O.23 hilj. KM · 29 %, 1 ugovora
- EMADO D.O.O. SARAJEVO14 hilj. KM · 19 %, 1 ugovora
- R.E.D. COMPUTERS DOO6.944 KM · 9 %, 4 ugovora
- INSTITUT ZA AKREDITIRANJE BOSNE I HERCEGOVINE6.200 KM · 8 %, 3 ugovora
- TQM D.O.O. INSTITUT ZA KVALITET, STANDARDIZACIJU I EKOLOGIJU5.509 KM · 7 %, 4 ugovora
- SINEKS LABORATORIJA D.O.O. BANJA LUKA5.089 KM · 7 %, 3 ugovora
- AS DIZAJN DOO4.941 KM · 6 %, 1 ugovora
- ZDRAVSTVENA USTANOVA DOM ZDRAVLJA BIHAĆ4.409 KM · 6 %, 1 ugovora
- JAVNO PREDUZEĆE "RADIO TELEVIZIJA UNSKO-SANSKOG KANTONA" D.O.O. BIHAĆ4.320 KM · 6 %, 4 ugovora
- TUV THURINGEN ADRIA DOO SARAJEVO3.599 KM · 5 %, 2 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| BEHIĆ-SANNY-BOY D.O.O. | 1 | 22.609 KM | |
| EMADO D.O.O. SARAJEVO | 1 | 14.450 KM | |
| R.E.D. COMPUTERS DOO | 4 | 6.944 KM | |
| INSTITUT ZA AKREDITIRANJE BOSNE I HERCEGOVINE | 3 | 6.200 KM | |
| TQM D.O.O. INSTITUT ZA KVALITET, STANDARDIZACIJU I EKOLOGIJU | 4 | 5.509 KM | |
| SINEKS LABORATORIJA D.O.O. BANJA LUKA | 3 | 5.089 KM | |
| AS DIZAJN DOO | 1 | 4.941 KM | |
| ZDRAVSTVENA USTANOVA DOM ZDRAVLJA BIHAĆ | 1 | 4.409 KM | |
| JAVNO PREDUZEĆE "RADIO TELEVIZIJA UNSKO-SANSKOG KANTONA" D.O.O. BIHAĆ | 4 | 4.320 KM | |
| TUV THURINGEN ADRIA DOO SARAJEVO | 2 | 3.599 KM |
Zadnji ugovori
59 najnovijih, po datumu ugovora
oktobar 2026.2 · 3.093 KM
avgust 2026.2 · 2.340 KM
juli 2026.2 · 2.718 KM
juni 2026.3 · 4.263 KM
maj 2026.3 · 3.261 KM
april 2026.2 · 2.031 KM
februar 2026.3 · 817 KM
decembar 2025.6 · 3.426 KM
- Usluge popravaka i ugradnje rezervnih dijelova1.282 KMDirektni sporazum30. 12. 2025.
- Održavanje sistema akreditovanja BiH900 KMDirektni sporazum25. 12. 2025.
- Emitovanje novogodišnje čestitke na radio i televiziji Cazin70 KMDirektni sporazum24. 12. 2025.
- Stručna obuka za službenike za zaštitu podataka i odgovorna lica430 KMDirektni sporazum20. 12. 2025.
- Nabavka i isporuka vatrogasnih aparata180 KMDirektni sporazum17. 12. 2025.
- Usluga posluživnja u sklopu održane prezentacije rezultata projekta564 KMDirektni sporazum15. 12. 2025.
novembar 2025.2 · 3.210 KM
oktobar 2025.2 · 6.233 KM
septembar 2025.2 · 967 KM
avgust 2025.3 · 3.121 KM
juli 2025.6 · 15 hilj. KM
- Usluga izrade poslovno informacionog sistema -sistem izdavanja računa800 KMDirektni sporazum29. 07. 2025.
- Kalibracija laboratorijske opreme2.420 KMDirektni sporazum22. 07. 2025.
- Nadzor i produženje akreditacije4.500 KMDirektni sporazum21. 07. 2025.
- Adaptacija unutrašnje prostorije zgrade Poljoprivrednog zavoda2.850 KMDirektni sporazum14. 07. 2025.
- Nabavka usluga izrade intenog akta o zaštiti na radu400 KMDirektni sporazum11. 07. 2025.
- Sistematski pregled uposlenika Poljhoprivrednog zavoda USK-a4.409 KMDirektni sporazum01. 07. 2025.
juni 2025.3 · 2.780 KM
maj 2025.3 · 1.993 KM
april 2025.3 · 582 KM
mart 2025.2 · 1.777 KM
januar 2025.1 · 23 hilj. KM
decembar 2024.7 · 28 hilj. KM
- Servis laboratorijske opreme1.600 KMDirektni sporazum30. 12. 2024.
- Nabavka kemikalija2.207 KMDirektni sporazum30. 12. 2024.
- Nabavka kancelarijske i kompjuterske opreme14.450 KMKonkurentski zahtjev · ponuda: 526. 12. 2024.
- Nabavka i ugradnja ulaznih vrata na kotlovnici1.721 KMDirektni sporazum24. 12. 2024.
- Održavanje sistema akreditiranja Bosne i Hercegovine800 KMDirektni sporazum23. 12. 2024.
- Adaptacija unutrašnje prostorije zgrade Poljoprivrednog zavoda4.183 KMDirektni sporazum23. 12. 2024.
- Izrada Akta o procjeni rizika sa obaveznim ispitivanjem fizičkih, hemijskih i bioloških štetnosti i mirkoklime na radnim mjestima i mjestima rada u radnoj okolini3.418 KMDirektni sporazum20. 12. 2024.
novembar 2024.1 · 84 KM
oktobar 2024.1 · 84 KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 74 hilj. KM
- 29 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 1
- stavki plana
- Plan objavljen
- 26. 01. 2026.
- budžet usvojen 26. 12. 2025.
Po vrsti
- Robe38 hilj. KM · 10 · 52 %
- Usluge29 hilj. KM · 18 · 40 %
- Radovi6.000 KM · 1 · 8 %
Po planiranom postupku
- Direktni sporazum43 hilj. KM · 23 · 59 %
- Konkurentski zahtjev21 hilj. KM · 1 · 29 %
- Posebne usluge (NPS)9.500 KM · 5 · 13 %
Najveće planirane stavke
- Nabavka laboratorijske opreme21.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 25. 09. 2026. · 38000000-5 - Laboratorijska, optička i precizna oprema (osim naočala)
- Adaptacija unutrašnje prostorije zgrade Poljoprivrednog zavoda USK-a6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 31. 08. 2026. · 45262700-8 - Adaptacija zgrada
- Nabavka medicinske i laboratorijske opremeodustalo se6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 19. 10. 2026. · 38000000-5 - Laboratorijska, optička i precizna oprema (osim naočala)
- Usluge koje su svojstvene međunarodnim organizacijama i organima- PTS programi u medijima: med, tlo i otpadna voda5.000 KM
Posebne usluge (NPS) · okvirno 31. 12. 2026. · 98910000-5 - Usluge koje su karakteristične međunarodnim organizacijama i organima
- Usluge akreditiranja i internog audita po standardu BAS EN ISO 170255.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 30. 10. 2026. · 72330000-2 - Usluge standardizacije i klasifikacije sadržaja ili podataka
- Kalibracija opreme3.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 15. 06. 2026. · 50433000-9 - Usluge kalibracije
- Nabavka i ugradnja klima uređaja2.900 KM
Direktni sporazum · okvirno 15. 09. 2026. · 42500000-1 - Rashladni uređaji i uređaji za provjetravanje
- Nabavka kemikalija2.600 KM
Direktni sporazum · okvirno 30. 09. 2026. · 24300000-7 - Bazne anorganske i organske kemikalije
- Nabavka fitofarmaceutskih sredstava i repromaterijala za praćenje štetnih organizama2.600 KM
Direktni sporazum · okvirno 30. 03. 2026. · 03000000-1 - Poljoprivredni proizvodi, proizvodi stočarstva, ribarstva, šumarstva i srodni proizvodi
- Nabavka konzumacije jela i pića2.000 KM
Posebne usluge (NPS) · okvirno 01. 06. 2026. · 55520000-1 - Usluge dostavljanja pripremljene hrane (catering)
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 2 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 0
- odluke o poništenju, po lotu
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke