Naručilac · Institucija vlasti · Sudska vlast
KANTONALNI SUD U LIVNU
LIVNO · KANTON 10 · JIB 4281048040008
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 82 hilj. KM
- 24 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (1 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 82.444 KM | 24 | – | 0 |
| 2025 | 25.197 KM | 35 | – | 0 |
| 2024 | 3.276 KM | 11 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- DESIGN&BUILD D.O.O. MOSTAR68 hilj. KM · 71 %, 1 ugovora
- INFORMATIČKI CENTAR D.O.O-7.234 KM · 8 %, 11 ugovora
- PZU "EUROFARM CENTAR POLIKLINIKA" BUGOJNO4.108 KM · 4 %, 1 ugovora
- ASA CENTRAL OSIGURANJE D.D. SARAJEVO3.678 KM · 4 %, 5 ugovora
- ZABRIŠĆE B&M D.O.O.3.419 KM · 4 %, 1 ugovora
- DOO "NEW SANATRON" INŽENJERING NOVI GRAD2.900 KM · 3 %, 1 ugovora
- EUROSAN D.O.O.2.578 KM · 3 %, 6 ugovora
- TM GRADNJA D.O.O.1.500 KM · 2 %, 1 ugovora
- PRIVREDNA ŠTAMPA DOO1.273 KM · 1 %, 5 ugovora
- JP NIO SLUŽBENI LIST BIH954 KM · 1 %, 6 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| DESIGN&BUILD D.O.O. MOSTAR | 1 | 68.005 KM | |
| INFORMATIČKI CENTAR D.O.O- | 11 | 7.234 KM | |
| PZU "EUROFARM CENTAR POLIKLINIKA" BUGOJNO | 1 | 4.108 KM | |
| ASA CENTRAL OSIGURANJE D.D. SARAJEVO | 5 | 3.678 KM | |
| ZABRIŠĆE B&M D.O.O. | 1 | 3.419 KM | |
| DOO "NEW SANATRON" INŽENJERING NOVI GRAD | 1 | 2.900 KM | |
| EUROSAN D.O.O. | 6 | 2.578 KM | |
| TM GRADNJA D.O.O. | 1 | 1.500 KM | |
| PRIVREDNA ŠTAMPA DOO | 5 | 1.273 KM | |
| JP NIO SLUŽBENI LIST BIH | 6 | 954 KM |
Zadnji ugovori
60 najnovijih, po datumu ugovora
oktobar 2026.2 · 373 KM
septembar 2026.4 · 1.219 KM
- Nabava higijenskog potrošnog materijala358 KMDirektni sporazum29. 09. 2026.
- Nabava usluge objave ugovora o javnoj nabavi i ugradnji peći broj 5756-8/2684 KMDirektni sporazum22. 09. 2026.
- Nabava higijenskog potrošnog materijala222 KMDirektni sporazum17. 09. 2026.
- Nabava uredskih stolica556 KMDirektni sporazum16. 09. 2026.
avgust 2026.2 · 68 hilj. KM
juli 2026.1 · 84 KM
juni 2026.4 · 5.789 KM
maj 2026.3 · 173 KM
april 2026.3 · 1.901 KM
mart 2026.1 · 260 KM
februar 2026.3 · 4.246 KM
januar 2026.1 · 197 KM
decembar 2025.9 · 5.219 KM
- Nabava IKT opreme- printeri991 KMDirektni sporazum31. 12. 2025.
- Nabava usisavača242 KMDirektni sporazum30. 12. 2025.
- Nabava usluge pranja službenog vozila34 KMDirektni sporazum24. 12. 2025.
- Nabava uredskog namještaja2.545 KMDirektni sporazum15. 12. 2025.
- Nabava materijala za krečenje218 KMDirektni sporazum15. 12. 2025.
- Nabava higijenskog potrošnog materijala73 KMDirektni sporazum15. 12. 2025.
- Nabava higijenskog potrošnog materijala147 KMDirektni sporazum12. 12. 2025.
- Nabava obrazovnog materijala256 KMDirektni sporazum10. 12. 2025.
- Nabava higijenskog potrošnog materijala712 KMDirektni sporazum09. 12. 2025.
novembar 2025.3 · 931 KM
oktobar 2025.3 · 5.990 KM
septembar 2025.3 · 4.491 KM
avgust 2025.2 · 277 KM
juli 2025.2 · 1.585 KM
juni 2025.1 · 1.885 KM
maj 2025.2 · 1.783 KM
april 2025.4 · 666 KM
- Nabava usluge tehničkog pregleda službenog vozila76 KMDirektni sporazum29. 04. 2025.
- Nabava usluga skladištenja i zamjena guma na službenim vozilima118 KMDirektni sporazum28. 04. 2025.
- Nabava usluge osiguranja od odgovornosti za uporabu motornih vozila- Zeleni karton4 KMDirektni sporazum25. 04. 2025.
- Nabava usluge osiguranja od odgovornosti za upotrebu motornih vozila- Polica osiguranja467 KMDirektni sporazum24. 04. 2025.
mart 2025.2 · 674 KM
februar 2025.3 · 462 KM
- Nabava obrazovnog materijala (knjige, stručni časopisi i sl.) - SPECIJALNO IZDANJE ZIPSA 202450 KMDirektni sporazum12. 02. 2025.
- Nabava usluge održavanja pp aparata215 KMDirektni sporazum11. 02. 2025.
- Nabava prvog dijela polugodišnje pretplate na službena glasila BiH197 KMDirektni sporazum07. 02. 2025.
januar 2025.1 · 1.235 KM
decembar 2024.1 · 130 KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 125 hilj. KM
- 25 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 13. 01. 2026.
- budžet usvojen 23. 12. 2025.
Po vrsti
- Radovi68 hilj. KM · 1 · 55 %
- Usluge33 hilj. KM · 16 · 27 %
- Robe23 hilj. KM · 8 · 19 %
Po planiranom postupku
- Otvoreni postupak68 hilj. KM · 1 · 55 %
- Direktni sporazum43 hilj. KM · 21 · 34 %
- Posebne usluge (NPS)14 hilj. KM · 3 · 11 %
Najveće planirane stavke
- Radovi instaliranja centralnog grijanja68.350 KM
Otvoreni postupak · okvirno 16. 07. 2026. · 45331100-7 - Radovi instaliranja centralnoga grijanja
- Nabava usluga smještaja za službena putovanja u zemlji i inozemstvu8.547 KM
Posebne usluge (NPS) · okvirno 19. 01. 2026. · 55110000-4 - Usluge hotelskog smještaja
- Nabava sitnog inventara5.983 KM
Direktni sporazum · okvirno 18. 02. 2026. · 39300000-5 - Razna oprema
- Nabava usluga izrade projekta i nacrta5.128 KM
Direktni sporazum · okvirno 20. 05. 2026. · 71242000-6 - Izrada projekta i nacrta, procjena troškova
- Nabava obrazovnog materijala (knjige, stručni časopisi i sl.)4.274 KM
Direktni sporazum · okvirno 10. 02. 2026. · 22200000-2 - Novine, stručni časopisi, periodične publikacije i časopisi
- Nabava usluga u području nuklearne sigurnosti3.419 KM
Direktni sporazum · okvirno 19. 05. 2026. · 98113100-9 - Usluge u području nuklearne sigurnosti
- Nabava usluga popravaka i održavanja3.419 KM
Direktni sporazum · okvirno 20. 04. 2026. · 50000000-5 - Usluge popravaka i održavanja
- Nabava restoranskih usluga u BiH3.419 KM
Posebne usluge (NPS) · okvirno 19. 01. 2026. · 55000000-0 - Usluge hotela, restorana i trgovine na malo
- Nabava goriva za službeno vozilo3.419 KM
Direktni sporazum · okvirno 11. 02. 2026. · 09130000-9 - Nafta i destilati
- Nabava sitnog potrošnog materijala za popravke3.419 KM
Direktni sporazum · okvirno 17. 02. 2026. · 45259000-7 - Popravak i održavanje postrojenja
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 27. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 1 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 0
- odluke o poništenju, po lotu
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke