Naručilac · Javni subjekt · Ostalo
JAVNA USTANOVA GRADSKI SPORTSKI CENTAR " SPORTSKA DVORANA " NOVI GRAD
PRIJEDOR · JIB 4402625980009
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 30 hilj. KM
- 74 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (1 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 29.518 KM | 74 | – | 0 |
| 2025 | 27.442 KM | 41 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)16 hilj. KM · 33 %, 6 ugovora
- VELES D.O.O. BANJA LUKA12 hilj. KM · 24 %, 1 ugovora
- DOO. "KOMERC ADAMOVIĆ"7.000 KM · 14 %, 2 ugovora
- MH "ELEKTROPRIVREDA RS" MATIČNO PREDUZEĆE A.D. TREBINJE3.908 KM · 8 %, 14 ugovora
- KP "KOMUS" A.D. NOVI GRAD2.939 KM · 6 %, 14 ugovora
- WIENER OSIGURANJE VIG AD2.223 KM · 4 %, 2 ugovora
- EURO ONIKS D.O.O. TEŠANJ2.171 KM · 4 %, 1 ugovora
- NOVA BANKA AD BANJA LUKA1.248 KM · 3 %, 2 ugovora
- KP "VODOVOD I KANALIZACIJA" A.D. NOVI GRAD970 KM · 2 %, 14 ugovora
- MTEL A.D. BANJA LUKA942 KM · 2 %, 13 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 6 | 16.290 KM | |
| VELES D.O.O. BANJA LUKA | 1 | 12.000 KM | |
| DOO. "KOMERC ADAMOVIĆ" | 2 | 7.000 KM | |
| MH "ELEKTROPRIVREDA RS" MATIČNO PREDUZEĆE A.D. TREBINJE | 14 | 3.908 KM | |
| KP "KOMUS" A.D. NOVI GRAD | 14 | 2.939 KM | |
| WIENER OSIGURANJE VIG AD | 2 | 2.223 KM | |
| EURO ONIKS D.O.O. TEŠANJ | 1 | 2.171 KM | |
| NOVA BANKA AD BANJA LUKA | 2 | 1.248 KM | |
| KP "VODOVOD I KANALIZACIJA" A.D. NOVI GRAD | 14 | 970 KM | |
| MTEL A.D. BANJA LUKA | 13 | 942 KM |
Zadnji ugovori
60 najnovijih, po datumu ugovora
oktobar 2026.2 · 690 KM
septembar 2026.6 · 622 KM
- Nabavka usluga isporuke vode i odvođenje otpadnih kanalizacija48 KMDirektni sporazum30. 09. 2026.
- Fiskalna kasa29 KMDirektni sporazum30. 09. 2026.
- RTV taksa8 KMDirektni sporazum30. 09. 2026.
- Nabavka električne energije239 KMDirektni sporazum30. 09. 2026.
- Telekomunikacijske usluge83 KMDirektni sporazum30. 09. 2026.
- Komus216 KMDirektni sporazum30. 09. 2026.
avgust 2026.8 · 13 hilj. KM
- Nabavka usluga isporuke vode i odvođenje otpadnih kanalizacija22 KMDirektni sporazum31. 08. 2026.
- Fiskalna kasa29 KMDirektni sporazum31. 08. 2026.
- RTV taksa8 KMDirektni sporazum31. 08. 2026.
- Nabavka električne energije91 KMDirektni sporazum31. 08. 2026.
- Telekomunikacijske usluge83 KMDirektni sporazum31. 08. 2026.
- Komus216 KMDirektni sporazum31. 08. 2026.
- Nabavka tekućeg održavanja606 KMDirektni sporazum31. 08. 2026.
- Kotao za grijanje12.000 KMKonkurentski zahtjev · ponuda: 405. 08. 2026.
juli 2026.8 · 499 KM
- Nabavka kancelarijskog materijala25 KMDirektni sporazum31. 07. 2026.
- Nabavka usluga isporuke vode i odvođenje otpadnih kanalizacija25 KMDirektni sporazum31. 07. 2026.
- Fiskalna kasa29 KMDirektni sporazum31. 07. 2026.
- RTV taksa8 KMDirektni sporazum31. 07. 2026.
- Nabavka električne energije95 KMDirektni sporazum31. 07. 2026.
- Telekomunikacijske usluge83 KMDirektni sporazum31. 07. 2026.
- Komus216 KMDirektni sporazum31. 07. 2026.
- Računarska oprema i potrepštine19 KMDirektni sporazum17. 07. 2026.
juni 2026.10 · 2.955 KM
- Radovi na rekonstrukciji2.171 KMDirektni sporazum30. 06. 2026.
- Službeni list - objava konkursa za JNA84 KMDirektni sporazum30. 06. 2026.
- Nabavka usluga isporuke vode i odvođenje otpadnih kanalizacija48 KMDirektni sporazum30. 06. 2026.
- Fiskalna kasa29 KMDirektni sporazum30. 06. 2026.
- RTV taksa8 KMDirektni sporazum30. 06. 2026.
- Nabavka električne energije192 KMDirektni sporazum30. 06. 2026.
- Telekomunikacijske usluge83 KMDirektni sporazum30. 06. 2026.
- Komus216 KMDirektni sporazum30. 06. 2026.
- Nabavka goriva43 KMDirektni sporazum11. 06. 2026.
- Nabavka goriva83 KMDirektni sporazum11. 06. 2026.
maj 2026.7 · 698 KM
- Nabavka usluga isporuke vode i odvođenje otpadnih kanalizacija46 KMDirektni sporazum31. 05. 2026.
- Fiskalna kasa29 KMDirektni sporazum31. 05. 2026.
- Telekomunikacijske usluge8 KMDirektni sporazum31. 05. 2026.
- Nabavka električne energije300 KMDirektni sporazum31. 05. 2026.
- Telekomunikacijske usluge83 KMDirektni sporazum31. 05. 2026.
- Komus216 KMDirektni sporazum31. 05. 2026.
- Usluge marketinga17 KMDirektni sporazum29. 05. 2026.
april 2026.6 · 846 KM
- Nabavka usluga isporuke vode i odvođenje otpadnih kanalizacija106 KMDirektni sporazum30. 04. 2026.
- Fiskalna kasa29 KMDirektni sporazum30. 04. 2026.
- Nabavka električne energije378 KMDirektni sporazum30. 04. 2026.
- Telekomunikacijske usluge83 KMDirektni sporazum30. 04. 2026.
- KOMUS216 KMDirektni sporazum30. 04. 2026.
- Usluge marketinga34 KMDirektni sporazum29. 04. 2026.
mart 2026.6 · 903 KM
- Fiskalna kasa29 KMDirektni sporazum31. 03. 2026.
- RTV taksa8 KMDirektni sporazum31. 03. 2026.
- Telekomunikacijske usluge76 KMDirektni sporazum31. 03. 2026.
- KOMUS216 KMDirektni sporazum31. 03. 2026.
- Nabavka usluga isporuke vode i odvođenje otpadnih kanalizacija7 KMDirektni sporazum31. 03. 2026.
- Nabavka električne energije568 KMDirektni sporazum31. 03. 2026.
februar 2026.7 · 1.072 KM
- Nabavka električne energije654 KMDirektni sporazum28. 02. 2026.
- RTV taksa8 KMDirektni sporazum28. 02. 2026.
- Telekomunikacijske usluge76 KMDirektni sporazum28. 02. 2026.
- Nabavka računarske opreme i potrepština24 KMDirektni sporazum28. 02. 2026.
- Fiskalna kasa29 KMDirektni sporazum28. 02. 2026.
- KOMUS216 KMDirektni sporazum28. 02. 2026.
- Nabavka usluga isporuke vode i odvođenje otpadnih kanalizacija67 KMDirektni sporazum28. 02. 2026.
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 46 hilj. KM
- 15 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 26. 01. 2026.
- budžet usvojen 26. 12. 2025.
Po vrsti
- Robe26 hilj. KM · 7 · 56 %
- Usluge10 hilj. KM · 6 · 22 %
- Radovi10 hilj. KM · 2 · 22 %
Po planiranom postupku
- Direktni sporazum34 hilj. KM · 14 · 74 %
- Konkurentski zahtjev12 hilj. KM · 1 · 26 %
Najveće planirane stavke
- Kotao za grijanje12.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 01. 02. 2026. · 44621220-7 - Kotlovi za centralno grijanje
- Ogrevno drvo6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 03. 2026. · 03413000-8 - Drvo za ogrjev
- Radovi na rekonstrukciji5.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 04. 2026. · 45454000-4 - Radovi na rekonstrukciji
- Instalacija kotla za grijanje5.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 02. 2026. · 45331110-0 - Radovi instaliranja kotla
- Knjigovodstvene uslge4.200 KM
Direktni sporazum · okvirno 05. 02. 2026. · 79211100-7 - Knjigovodstvene usluge
- Elektro, vodo i ostali materijali3.500 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 02. 2026. · 44115200-1 - Materijal za vodoinstalacije i grijanje
- Stručne usluge2.500 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 03. 2026. · 79100000-5 - Pravne usluge
- Osiguranje imovine2.500 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 02. 2026. · 66515200-5 - Usluge osiguranja imovine
- Nabavka sredstava za održavanje čistoće1.500 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 08. 2026. · 39830000-9 - Proizvodi za čišćenje
- Nabavka za tekuće održavanje1.500 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 02. 2026. · 44100000-1 - Građevinski materijali i pridruženi artikli
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 1 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 0
- odluke o poništenju, po lotu
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke