Naručilac · Javni subjekt · Zaštita okoline
JP " EKO - SEP" D.O.O. ŽIVINICE CENTAR ZA UPRAVLJANJE OTPADOM SEPARACIJA 1
ŽIVINICE · JIB 4210116810009
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 395 hilj. KM
- 23 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (2 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 394.541 KM | 23 | – | 0 |
| 2025 | 53.525 KM | 11 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- KAM I BUS D.O.O.270 hilj. KM · 66 %, 1 ugovora
- HIFA PETROL D.O.O. SARAJEVO89 hilj. KM · 22 %, 2 ugovora
- BAKER TILLY RE OPINION D.O.O.12 hilj. KM · 3 %, 2 ugovora
- TQM D.O.O. INSTITUT ZA KVALITET, STANDARDIZACIJU I EKOLOGIJU8.459 KM · 2 %, 3 ugovora
- JASMIN M D.O.O. ŽEPČE6.000 KM · 1 %, 1 ugovora
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)5.960 KM · 1 %, 1 ugovora
- HD CONSULTING D.O.O. SARAJEVO5.850 KM · 1 %, 1 ugovora
- IMTEC D.O.O. SARAJEVO5.817 KM · 1 %, 1 ugovora
- VEGA-MIX DOO PJ HOTEL EXCLUSIVE PRESIDENT3.500 KM · 1 %, 2 ugovora
- ASA TESTING CENTAR D.O.O. SARAJEVO3.318 KM · 1 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| KAM I BUS D.O.O. | 1 | 269.900 KM | |
| HIFA PETROL D.O.O. SARAJEVO | 2 | 89.113 KM | |
| BAKER TILLY RE OPINION D.O.O. | 2 | 12.000 KM | |
| TQM D.O.O. INSTITUT ZA KVALITET, STANDARDIZACIJU I EKOLOGIJU | 3 | 8.459 KM | |
| JASMIN M D.O.O. ŽEPČE | 1 | 6.000 KM | |
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 1 | 5.960 KM | |
| HD CONSULTING D.O.O. SARAJEVO | 1 | 5.850 KM | |
| IMTEC D.O.O. SARAJEVO | 1 | 5.817 KM | |
| VEGA-MIX DOO PJ HOTEL EXCLUSIVE PRESIDENT | 2 | 3.500 KM | |
| ASA TESTING CENTAR D.O.O. SARAJEVO | 1 | 3.318 KM |
Zadnji ugovori
34 najnovijih, po datumu ugovora
septembar 2026.2 · 2.179 KM
avgust 2026.1 · 5.960 KM
juli 2026.2 · 12 hilj. KM
juni 2026.4 · 282 hilj. KM
- Nabavka kompjuterske opreme i potrepština5.817 KMDirektni sporazum24. 06. 2026.
- Kamion teretno vozilo sa tri osovine269.900 KMOtvoreni postupak · ponuda: 115. 06. 2026.
- Laboratorijske usluge5.950 KMDirektni sporazum05. 06. 2026.
- Usluge punjenja aparata za gašenje požara509 KMDirektni sporazum03. 06. 2026.
maj 2026.3 · 62 hilj. KM
april 2026.3 · 11 hilj. KM
mart 2026.1 · 3.318 KM
februar 2026.7 · 16 hilj. KM
- Usluge na području sigurnosti2.000 KMDirektni sporazum26. 02. 2026.
- Nabavka roba-alati2.277 KMDirektni sporazum19. 02. 2026.
- Usluga održavanja i popravaka programske podrške i održavanje softverskih programa u preduzeću1.000 KMDirektni sporazum19. 02. 2026.
- Usluge dostave pošte2.245 KMDirektni sporazum13. 02. 2026.
- Dozvole-elaborat izvedenog stanja700 KMDirektni sporazum05. 02. 2026.
- Kancelarijske potrepštine2.333 KMDirektni sporazum05. 02. 2026.
- Knjigovodstvene usluge za 2026 godinu5.880 KMDirektni sporazum05. 02. 2026.
decembar 2025.1 · 449 KM
novembar 2025.1 · 1.400 KM
oktobar 2025.2 · 8.000 KM
- Održavanje web stranice (administraciju i održavanje email naloga, upravljanje i održavanje serverskog okruženja, objavu i ažuriranje članaka, tendera i javnih nabavki, Kontinuirani razvoj i optimizaciju dizajna i funkcionalnosti web platforme i Praćenje sigurnosnih ažuriranja i tehničku podršku.2.000 KMDirektni sporazum31. 10. 2025.
- Nabavka i dostava robe/materijala i to šljunka, pijeska, drobljenog kamena i agregata (kamena za nasipanje)6.000 KMDirektni sporazum14. 10. 2025.
septembar 2025.1 · 300 KM
avgust 2025.3 · 3.774 KM
juli 2025.1 · 6.000 KM
juni 2025.1 · 34 hilj. KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 647 hilj. KM
- 49 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 2
- stavki plana
- Plan objavljen
- 19. 01. 2026.
- budžet usvojen 25. 12. 2025.
Po vrsti
- Robe501 hilj. KM · 17 · 77 %
- Usluge146 hilj. KM · 32 · 23 %
Po planiranom postupku
- Otvoreni postupak440 hilj. KM · 4 · 68 %
- Direktni sporazum171 hilj. KM · 41 · 26 %
- Konkurentski zahtjev25 hilj. KM · 2 · 4 %
- Posebne usluge (NPS)11 hilj. KM · 2 · 2 %
Najveće planirane stavke
- Kamion teretno vozilo sa tri osovine270.000 KM
Otvoreni postupak · okvirno 16. 02. 2026. · 34144750-0 - Teretna vozila
- Nabavka goriva60.000 KM
Otvoreni postupak · okvirno 02. 04. 2026. · 09100000-0 - Goriva
- Nabavka goriva60.000 KM
Otvoreni postupak · okvirno 08. 10. 2026. · 09100000-0 - Goriva
- Nabavka traktora sa posipačem soli i malčerom50.000 KM
Otvoreni postupak · okvirno 21. 08. 2026. · 16700000-2 - Traktori
- Nabavka traktora sa posipačem soli i malčeromodustalo se50.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 20. 08. 2026. · 16700000-2 - Traktori
- Izgradnja internih saobraćajnica15.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 22. 07. 2026. · 45233120-6 - Građevinski radovi na cesti
- Električna energija10.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 10. 06. 2026. · 09310000-5 - Električna energija
- Usluge tehničkog projektiranja6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 15. 04. 2026. · 71320000-7 - Usluge tehničkog projektiranja
- Usluge restorana i usluge posluživanjahranom-usluge reprezentacije6.000 KM
Posebne usluge (NPS) · okvirno 26. 03. 2026. · 55300000-3 - Usluge restorana i usluge posluživanja hranom
- Usluge reprezentacije6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 26. 02. 2026. · 55000000-0 - Usluge hotela, restorana i trgovine na malo
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 27. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 3 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 2
- odluke o poništenju, po lotu
Razlog poništenja
- Nijedna ponuda nije dostavljena u određenom krajnjem roku2 · 100 %
- Kamion teretno vozilo sa tri osovine7093-1-1-13/25 · zapis
Nijedna ponuda nije dostavljena u određenom krajnjem roku · 16. 01. 2026.
- Kamion teretno vozilo sa tri osovine7093-1-1-10/25 · zapis
Nijedna ponuda nije dostavljena u određenom krajnjem roku · 24. 12. 2025.
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke