Naručilac · Institucija vlasti · Izvršna vlast
KANTONALNA UPRAVA ZA INSPEKCIJSKE POSLOVE, ZENIČKO-DOBOJSKI KANTON
ZENICA · ZENIČKO-DOBOJSKI KANTON · JIB 4218335920007
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 30 hilj. KM
- 13 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (0 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 29.694 KM | 13 | – | 0 |
| 2025 | 196.293 KM | 23 | – | 0 |
| 2024 | 14.785 KM | 5 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- BRIJEST DOO86 hilj. KM · 41 %, 1 ugovora
- GUMA M D.O.O.40 hilj. KM · 19 %, 1 ugovora
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)21 hilj. KM · 10 %, 6 ugovora
- CONTE-CO DOO ROGATICA12 hilj. KM · 6 %, 1 ugovora
- IMPERIUM DOO TUZLA9.459 KM · 4 %, 3 ugovora
- JAVNA USTANOVA "DOM ZDRAVLJA" ZENICA9.307 KM · 4 %, 3 ugovora
- AUTO CENTAR GANJGO9.180 KM · 4 %, 2 ugovora
- R&S D.O.O. SARAJEVO9.127 KM · 4 %, 2 ugovora
- AERO EXCLUSIVE DOO8.359 KM · 4 %, 2 ugovora
- METRONET D.O.O. TUZLA5.950 KM · 3 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| BRIJEST DOO | 1 | 86.100 KM | |
| GUMA M D.O.O. | 1 | 40.170 KM | |
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 6 | 20.781 KM | |
| CONTE-CO DOO ROGATICA | 1 | 11.960 KM | |
| IMPERIUM DOO TUZLA | 3 | 9.459 KM | |
| JAVNA USTANOVA "DOM ZDRAVLJA" ZENICA | 3 | 9.307 KM | |
| AUTO CENTAR GANJGO | 2 | 9.180 KM | |
| R&S D.O.O. SARAJEVO | 2 | 9.127 KM | |
| AERO EXCLUSIVE DOO | 2 | 8.359 KM | |
| METRONET D.O.O. TUZLA | 1 | 5.950 KM |
Zadnji ugovori
41 najnovijih, po datumu ugovora
septembar 2026.1 · 4.800 KM
avgust 2026.3 · 861 KM
juli 2026.3 · 1.437 KM
juni 2026.2 · 8.641 KM
maj 2026.1 · 4.932 KM
april 2026.1 · 4.999 KM
mart 2026.1 · 4.000 KM
februar 2026.1 · 25 KM
decembar 2025.5 · 62 hilj. KM
- Nabavka namještaja1.700 KMDirektni sporazum31. 12. 2025.
- Nabavka mobilnih printera5.426 KMDirektni sporazum25. 12. 2025.
- Nabavka upgrade za licencirani program tachospeed uređaj11.960 KMKonkurentski zahtjev · ponuda: 115. 12. 2025.
- Nabavka terenskog vozila40.170 KMOtvoreni postupak · ponuda: 109. 12. 2025.
- NABAVKA AUTO GUMA SA UGRADNJOM II2.393 KMDirektni sporazum02. 12. 2025.
novembar 2025.2 · 4.262 KM
oktobar 2025.1 · 2.644 KM
septembar 2025.1 · 86 hilj. KM
avgust 2025.1 · 5.991 KM
juli 2025.1 · 3.657 KM
juni 2025.1 · 5.800 KM
maj 2025.2 · 4.178 KM
april 2025.3 · 11 hilj. KM
- Izrada akta o procjeni rizika na radnom mjestu u skladu sa Pravilima o procjeni rizika ("Službene novine FBiH", broj:23/21 sa svim potrebnim analizama i mjerenjima uslova radne sredine (fizičke, hemijske/biološke štetnosti i mikroklime)5.900 KMDirektni sporazum29. 04. 2025.
- Nabavka tonera za printere4.680 KMDirektni sporazum24. 04. 2025.
- Usluge edukacija718 KMDirektni sporazum23. 04. 2025.
mart 2025.2 · 8.366 KM
februar 2025.4 · 2.347 KM
- Nabavka službenih novina u elektronskom obliku na dnevnoj bazi205 KMDirektni sporazum25. 02. 2025.
- Nabavka službenih novina u printanoj verziji (polugodišnje)197 KMDirektni sporazum24. 02. 2025.
- Usluge objavljivanja u službenim glasilima1.096 KMDirektni sporazum05. 02. 2025.
- Usluge davanja medicinskih/z dravstvenih mišljenja850 KMDirektni sporazum03. 02. 2025.
decembar 2024.4 · 11 hilj. KM
- Nabavka salonskih stolica3.050 KMDirektni sporazum31. 12. 2024.
- Nabavka skenera za obostrano skeniranje dokumenata/ predmeta za potrebe sistema1.047 KMDirektni sporazum27. 12. 2024.
- Ugovor o isporuci i instalaciji licenci5.950 KMDirektni sporazum16. 12. 2024.
- Nabavka i ugradnja guma za automobile1.320 KMDirektni sporazum09. 12. 2024.
novembar 2024.1 · 3.419 KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 95 hilj. KM
- 27 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 1
- stavki plana
- Plan objavljen
- 19. 01. 2026.
- budžet usvojen 23. 12. 2025.
Po vrsti
- Robe52 hilj. KM · 9 · 55 %
- Usluge43 hilj. KM · 18 · 45 %
Po planiranom postupku
- Direktni sporazum63 hilj. KM · 24 · 66 %
- Konkurentski zahtjev31 hilj. KM · 2 · 33 %
- Posebne usluge (NPS)1.000 KM · 1 · 1 %
Najveće planirane stavke
- Nabavka Tahoscan control licenci, vremeniski neograničene, za neograničen broj vozila i neograničen broj vozača21.368 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 12. 11. 2026. · 48000000-8 - Programski paketi i informacijski sistemi
- Nabavka auto guma sa ugradnjom, te auto kozmetike i akumulatora10.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 30. 03. 2026. · 34351100-3 - Gume za automobile
- Usluge sistematskih ljekarskih pregleda zaposlenih6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 23. 09. 2026. · 85147000-1 - Zdravstvene usluge u preduzećima
- Nabavka tonera za printere6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 27. 03. 2026. · 30125110-5 - Toner za laserske štampače/faksimil uređaje
- Nabavka kancelarijskog materijala6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 30. 03. 2026. · 30192000-1 - Kancelarijske potrepštine
- Usluge iznajmljivanja servera za satelitsko praćenje vozila6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 04. 02. 2026. · 64214100-0 - Najam usluga satelitske veze
- Usluge sistematskih ljekarskih pregleda zaposlenihodustalo se6.000 KM
Posebne usluge (NPS) · okvirno 12. 07. 2026. · 85147000-1 - Zdravstvene usluge u preduzećima
- Usluge uništenja roba5.128 KM
Direktni sporazum · okvirno 20. 05. 2026. · 90513300-9 - Usluge spaljivanja otpada
- Usluge servisiranja motornih vozila pod garancijom marke Hyundai5.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 25. 02. 2026. · 50112000-3 - Usluge popravaka i održavanja vozila
- Nabavka usluga dopune ACC TAG-a4.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 29. 01. 2026. · 63712210-8 - Usluge naplate cestarina na autocestama
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 27. 10. 2026.
Izuzeća od Zakona o javnim nabavkama
Ugovori na koje se, po Zakonu, postupak javne nabavke ne primjenjuje (npr. zakup prostora, određene pravne i finansijske usluge, ugovori između javnih subjekata). Naručilac ih prijavljuje na e-Nabavke. Zadnja 24 mjeseca.
- Ugovoreno uz izuzeće
- 3.000 KM
- 1 prijavljenih izuzeća
- Član 10. Stav (1) Tačka a)3.000 KM · 1 · 100 %
Po pravnom osnovu
- Ugovor o zakupu parking prostora za odlaganje i čuvanje oduzetih vozila3.000 KM
Član 10. Stav (1) Tačka a) · 12. 02. 2026.
Izuzeće je zakonom dozvoljeno; broj i vrijednost izuzeća nisu dokaz nepravilnosti. Tačan osnov piše u zvaničnom zapisu i u objašnjenju osnova.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 3 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 11
- odluke o poništenju, po lotu
Razlog poništenja
- Razlog nije naveden8 · 73 %
- Dokazivi razlozi koji su izvan kontrole ugovornog organa i koji se nisu mogli predvidjeti u vrijeme pokretanja postupka javne nabavke1 · 9 %
- Nijedna od primljenih ponuda nije prihvatljiva1 · 9 %
- Nijedna ponuda nije dostavljena u određenom krajnjem roku1 · 9 %
- Nabavka kompjuterske opreme uključujući i rezervne dijelove7141-8-1-8/26 · zapis
Razlog nije naveden · 11. 05. 2026.
- Nabavka usluge službenih vozila pod garancijom marke Hyundai7141-8-2-5/26 · zapis
Razlog nije naveden · 03. 03. 2026.
- Nabavka službenih novina u elektronskoj verziji7141-8-2-3/26 · zapis
Razlog nije naveden · 03. 02. 2026.
- Nabavka službenih novina u printanoj verziji (polugodišnje)7141-8-2-2/26 · zapis
Razlog nije naveden · 03. 02. 2026.
- Adaptacija 13 sprata zgrade RMK7141-1-3-37/25 · zapis
Dokazivi razlozi koji su izvan kontrole ugovornog organa i koji se nisu mogli predvidjeti u vrijeme pokretanja postupka javne nabavke · 05. 12. 2025.
- Nabavka službenih novina u printanoj verziji II7141-8-2-28/25 · zapis
Razlog nije naveden · 28. 07. 2025.
- Nabavka službenih vozila -ponovljeni postupak7141-1-1-18/25 · zapis
Nijedna ponuda nije dostavljena u određenom krajnjem roku · 23. 06. 2025.
- Nabavka projekta rekonstrukcije 13. RMK zgrade7141-8-1-25/25 · zapis
Razlog nije naveden · 10. 06. 2025.
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke