Naručilac · Institucija vlasti · Sudska vlast
OPĆINSKI SUD U KONJICU
KONJIC · HERCEGOVAČKO-NERETVANSKI KANTON · JIB 4227360600008
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 29 hilj. KM
- 5 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (1 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 29.259 KM | 5 | – | 0 |
| 2025 | 35.741 KM | 10 | – | 0 |
| 2024 | 58.111 KM | 1 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- "HERCEGOVINA AUTO" D.D. EXPORT IMPORT58 hilj. KM · 47 %, 1 ugovora
- JAVNO PREDUZEĆE ELEKTROPRIVREDA BOSNE I HERCEGOVINE D.D. - SARAJEVO42 hilj. KM · 34 %, 2 ugovora
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)12 hilj. KM · 10 %, 3 ugovora
- R&S D.O.O. SARAJEVO5.662 KM · 5 %, 3 ugovora
- PROJEKT 8 D.O.O. KONJIC1.730 KM · 1 %, 1 ugovora
- TEHNOZAŠTITA D.O.O., MOSTAR1.088 KM · 1 %, 2 ugovora
- JYSK D.O.O.913 KM · 1 %, 1 ugovora
- PASTOR M D.O.O.694 KM · 1 %, 1 ugovora
- GAGIŠ D.O.O.127 KM · 0 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| "HERCEGOVINA AUTO" D.D. EXPORT IMPORT | 1 | 58.111 KM | |
| JAVNO PREDUZEĆE ELEKTROPRIVREDA BOSNE I HERCEGOVINE D.D. - SARAJEVO | 2 | 42.295 KM | |
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 3 | 12.189 KM | |
| R&S D.O.O. SARAJEVO | 3 | 5.662 KM | |
| PROJEKT 8 D.O.O. KONJIC | 1 | 1.730 KM | |
| TEHNOZAŠTITA D.O.O., MOSTAR | 2 | 1.088 KM | |
| JYSK D.O.O. | 1 | 913 KM | |
| PASTOR M D.O.O. | 1 | 694 KM | |
| GAGIŠ D.O.O. | 1 | 127 KM |
Zadnji ugovori
16 najnovijih, po datumu ugovora
avgust 2026.2 · 23 hilj. KM
juli 2026.1 · 4.500 KM
juni 2026.1 · 500 KM
maj 2026.1 · 790 KM
decembar 2025.4 · 3.130 KM
- Nabavka licence za Windows Server 2022 Standard Edition1.789 KMDirektni sporazum23. 12. 2025.
- Nabavka usluga popravki i održavanja centralnog grijanja u zgradi suda i ZK uredu300 KMDirektni sporazum19. 12. 2025.
- Nabavka kancelarijskih stolica913 KMDirektni sporazum16. 12. 2025.
- nabavka usisivača127 KMDirektni sporazum15. 12. 2025.
septembar 2025.2 · 6.517 KM
avgust 2025.2 · 4.843 KM
juli 2025.2 · 21 hilj. KM
novembar 2024.1 · 58 hilj. KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 115 hilj. KM
- 19 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 05. 03. 2026.
- budžet usvojen 29. 01. 2026.
Po vrsti
- Robe79 hilj. KM · 6 · 69 %
- Usluge36 hilj. KM · 13 · 31 %
Po planiranom postupku
- Otvoreni postupak51 hilj. KM · 1 · 45 %
- Direktni sporazum42 hilj. KM · 17 · 36 %
- Konkurentski zahtjev22 hilj. KM · 1 · 19 %
Najveće planirane stavke
- Nabavka putničkog motornog vozila51.282 KM
Otvoreni postupak · okvirno 01. 10. 2026. · 34100000-8 - Motorna vozila
- Nabavka električne energije22.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 15. 05. 2026. · 09310000-5 - Električna energija
- Usluge izrade procjene troškova rekonstrukcije zgrade suda6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 04. 2026. · 71242000-6 - Izrada projekta i nacrta, procjena troškova
- usluge ljekarskog/sistematskog pregleda zaposlenika6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 09. 2026. · 85140000-2 - Razne zdravstvene usluge
- usluge pripreme podataka za uspostavu sistema zaštite ličnih podataka4.500 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 04. 2026. · 72312100-6 - Usluge pripreme podataka
- usluge oglašavanja u dnevnim novinama4.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 20. 03. 2026. · 79341000-6 - Usluge oglašavanja
- Nabavka usluga reprezentacije(usluge hotela,restorana i trgovine na malo)3.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 22. 03. 2026. · 55000000-0 - Usluge hotela, restorana i trgovine na malo
- Nabavka usluga hotelskog smještaja2.500 KM
Direktni sporazum · okvirno 10. 04. 2026. · 55110000-4 - Usluge hotelskog smještaja
- Nabavka usluga stručnog usavršavanja-seminari obuke2.500 KM
Direktni sporazum · okvirno 25. 03. 2026. · 80522000-9 - Obrazovni seminari
- Nabavka stručne literature (godišnja pretplata na stručne časopise,službena glasila i nabavka stručnih knjiga)2.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 03. 2026. · 22200000-2 - Novine, stručni časopisi, periodične publikacije i časopisi
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 3 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 0
- odluke o poništenju, po lotu
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke