Naručilac · Javni subjekt · Obrazovanje
OSNOVNA ŠKOLA VLADIMIRA NAZORA ODŽAK
ODŽAK · POSAVSKI KANTON · JIB 4254030450007
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 50 hilj. KM
- 29 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (0 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 49.934 KM | 29 | – | 0 |
| 2025 | 68.427 KM | 26 | – | 0 |
| 2024 | 48.618 KM | 15 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- GRADNJA INVEST 2 DOO22 hilj. KM · 23 %, 5 ugovora
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)15 hilj. KM · 16 %, 6 ugovora
- IMEL DOO15 hilj. KM · 16 %, 7 ugovora
- HIFA PETROL D.O.O. SARAJEVO9.028 KM · 10 %, 2 ugovora
- M&K COMPANY D.O.O.5.981 KM · 7 %, 1 ugovora
- DOM ZDRAVLJA ODŽAK5.940 KM · 6 %, 1 ugovora
- BOSKOMM D.O.O.5.886 KM · 6 %, 1 ugovora
- ASA CENTRAL OSIGURANJE D.D. SARAJEVO5.210 KM · 6 %, 2 ugovora
- "ENKON" D.O.O. ZA ENERGETSKI I EKONOMSKI KONSALTING4.763 KM · 5 %, 1 ugovora
- ŠKOLSKA NAKLADA3.418 KM · 4 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| GRADNJA INVEST 2 DOO | 5 | 21.512 KM | |
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 6 | 15.049 KM | |
| IMEL DOO | 7 | 14.999 KM | |
| HIFA PETROL D.O.O. SARAJEVO | 2 | 9.028 KM | |
| M&K COMPANY D.O.O. | 1 | 5.981 KM | |
| DOM ZDRAVLJA ODŽAK | 1 | 5.940 KM | |
| BOSKOMM D.O.O. | 1 | 5.886 KM | |
| ASA CENTRAL OSIGURANJE D.D. SARAJEVO | 2 | 5.210 KM | |
| "ENKON" D.O.O. ZA ENERGETSKI I EKONOMSKI KONSALTING | 1 | 4.763 KM | |
| ŠKOLSKA NAKLADA | 1 | 3.418 KM |
Zadnji ugovori
60 najnovijih, po datumu ugovora
septembar 2026.2 · 6.959 KM
avgust 2026.4 · 8.198 KM
juli 2026.2 · 1.985 KM
juni 2026.3 · 1.099 KM
maj 2026.5 · 4.061 KM
- Štampanje školskog lista889 KMDirektni sporazum22. 05. 2026.
- Poljoprivredni materijal294 KMDirektni sporazum20. 05. 2026.
- Usluge piiključka na vodovod i kanalizaciju1.300 KMDirektni sporazum13. 05. 2026.
- Usluge prijevoza1.278 KMDirektni sporazum04. 05. 2026.
- Nabavka poljoprivrednog materijala300 KMDirektni sporazum04. 05. 2026.
mart 2026.3 · 8.459 KM
februar 2026.8 · 19 hilj. KM
- Materijal za održavanje razne opreme40 KMDirektni sporazum27. 02. 2026.
- Nabava sportske opreme202 KMDirektni sporazum27. 02. 2026.
- Nabava materijala za održavanje zgrada157 KMDirektni sporazum27. 02. 2026.
- Usluga izrade detaljnog energetskog audita4.763 KMDirektni sporazum23. 02. 2026.
- Nabava materijala za održavanje zgrada160 KMDirektni sporazum20. 02. 2026.
- Osiguranje djelatnika2.618 KMDirektni sporazum11. 02. 2026.
- Nabavka peleta5.886 KMDirektni sporazum07. 02. 2026.
- Nabava lož ulja5.127 KMDirektni sporazum03. 02. 2026.
januar 2026.2 · 220 KM
decembar 2025.7 · 21 hilj. KM
- Klima uređaj845 KMDirektni sporazum31. 12. 2025.
- Oprema za umnožavanje2.137 KMDirektni sporazum30. 12. 2025.
- Nabava knjiga za knjižnicu3.418 KMDirektni sporazum29. 12. 2025.
- Nabavka klima uređaja4.231 KMDirektni sporazum29. 12. 2025.
- Servis plinske peći2.700 KMDirektni sporazum29. 12. 2025.
- Materijal za održavanje kompjuterske opreme2.126 KMDirektni sporazum15. 12. 2025.
- Oprema za centralno grijanje5.556 KMDirektni sporazum03. 12. 2025.
septembar 2025.2 · 6.876 KM
avgust 2025.4 · 14 hilj. KM
maj 2025.1 · 5.975 KM
april 2025.9 · 16 hilj. KM
- Nabava nastavnih pomagala i naprava3.491 KMDirektni sporazum28. 04. 2025.
- Nabava informatičke opreme1.504 KMDirektni sporazum28. 04. 2025.
- Usluge održavanja zgrada491 KMDirektni sporazum17. 04. 2025.
- Nabava klupa za školsko dvorište1.500 KMDirektni sporazum15. 04. 2025.
- Usluge prijevoza1.300 KMDirektni sporazum14. 04. 2025.
- Zamjena rasvjete u školi938 KMDirektni sporazum14. 04. 2025.
- Limarske usluge2.000 KMDirektni sporazum14. 04. 2025.
- Usluge dezinfekcije3.955 KMDirektni sporazum11. 04. 2025.
- Usluge deratizacije772 KMDirektni sporazum11. 04. 2025.
februar 2025.2 · 3.062 KM
januar 2025.1 · 1.299 KM
decembar 2024.5 · 14 hilj. KM
- Nabava materijala za dekoraciju prostora1.961 KMDirektni sporazum27. 12. 2024.
- Javna nabava unutarnje stolarije1.728 KMDirektni sporazum19. 12. 2024.
- Uređenje podloge za dječje igralište3.379 KMDirektni sporazum19. 12. 2024.
- Građevinski radovi1.107 KMDirektni sporazum19. 12. 2024.
- Građevinski radovi5.814 KMDirektni sporazum19. 12. 2024.
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 259 hilj. KM
- 37 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 27. 01. 2026.
- budžet usvojen 29. 12. 2025.
Po vrsti
- Robe211 hilj. KM · 23 · 81 %
- Usluge43 hilj. KM · 13 · 16 %
- Radovi6.000 KM · 1 · 2 %
Po planiranom postupku
- Direktni sporazum133 hilj. KM · 34 · 51 %
- Otvoreni postupak66 hilj. KM · 1 · 25 %
- Konkurentski zahtjev60 hilj. KM · 2 · 23 %
Najveće planirane stavke
- Javna nabava roba za opremanje nove sportske dvorane66.000 KM
Otvoreni postupak · okvirno 17. 06. 2026. · 37400000-2 - Proizvodi za sport i oprema
- Nabava peleta30.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 26. 03. 2026. · 09111400-4 - Goriva na bazi drva
- Opremanje senzorne sobe30.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 03. 02. 2026. · 39162000-5 - Nastavna oprema
- Uređenje školskog dvorišta6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 06. 04. 2026. · 44110000-4 - Građevinski materijali
- Usluge održavanja zgrada6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 04. 05. 2026. · 50000000-5 - Usluge popravaka i održavanja
- Nabava namještaja za zbornicu6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 02. 06. 2026. · 39160000-1 - Školski namještaj
- Građevinski radovi na uređenju dvorišta6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 06. 04. 2026. · 45000000-7 - Građevinski radovi
- Nabava edukativnih igara za senzornu sobu6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 20. 09. 2026. · 37524100-8 - Obrazovne igre
- Izrada elaborata/ audita za postavljanje toplotnih pumpi6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 02. 02. 2026. · 45212321-2 - Građevinski radovi na auditoriju
- Usluge održavanja peći za centralno grijanje6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 03. 02. 2026. · 50000000-5 - Usluge popravaka i održavanja
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke