Naručilac · Javni subjekt · Obrazovanje
JU UGOSTITELjSKO-EKONOMSKA ŠKOLA PRIJEDOR
PRIJEDOR · REPUBLIKA SRPSKA · JIB 4400706050003
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 50 hilj. KM
- 24 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (0 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 50.440 KM | 24 | – | 0 |
| 2025 | 74.529 KM | 42 | – | 0 |
| 2024 | 4.420 KM | 20 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- EASTCODE DOO17 hilj. KM · 21 %, 7 ugovora
- JP ZAVOD ZA UDZBENIKE I NASTAVNA SREDSTVA A.D.11 hilj. KM · 13 %, 3 ugovora
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)10 hilj. KM · 12 %, 5 ugovora
- ASA CENTRAL OSIGURANJE D.D. SARAJEVO8.492 KM · 10 %, 4 ugovora
- FERUM DOO7.125 KM · 9 %, 6 ugovora
- TROPIC MALOPRODAJA DOO6.933 KM · 8 %, 10 ugovora
- KOMUNALNE USLUGE A.D. PRIJEDOR6.771 KM · 8 %, 2 ugovora
- EUROSAN DOO BANJA LUKA5.847 KM · 7 %, 2 ugovora
- ROBINI DESIGN D.O.O. PRIJEDOR5.051 KM · 6 %, 1 ugovora
- JZU ZAVOD ZA MEDICINU RADA I SPORTA REPUBLIKE SRPSKE4.060 KM · 5 %, 2 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| EASTCODE DOO | 7 | 17.046 KM | |
| JP ZAVOD ZA UDZBENIKE I NASTAVNA SREDSTVA A.D. | 3 | 10.911 KM | |
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 5 | 10.245 KM | |
| ASA CENTRAL OSIGURANJE D.D. SARAJEVO | 4 | 8.492 KM | |
| FERUM DOO | 6 | 7.125 KM | |
| TROPIC MALOPRODAJA DOO | 10 | 6.933 KM | |
| KOMUNALNE USLUGE A.D. PRIJEDOR | 2 | 6.771 KM | |
| EUROSAN DOO BANJA LUKA | 2 | 5.847 KM | |
| ROBINI DESIGN D.O.O. PRIJEDOR | 1 | 5.051 KM | |
| JZU ZAVOD ZA MEDICINU RADA I SPORTA REPUBLIKE SRPSKE | 2 | 4.060 KM |
Zadnji ugovori
60 najnovijih, po datumu ugovora
oktobar 2026.2 · 782 KM
- Nabavka karata za obilazak Nacionalnog parka Kozara za potrebe 14. Međunarodnog takmičenja ugostiteljskih i turističkih šklola „Gatus – 2026“256 KMDirektni sporazum05. 10. 2026.
- Nabavka i isporuka poklon paketa za potrebe 14. Međunarodnog takmičenja ugostiteljskih i turističkih šklola „Gatus – 2026“525 KMDirektni sporazum02. 10. 2026.
septembar 2026.4 · 7.044 KM
- Nabavka i isporuka prehrambenih proizvoda za potrebe 14. Međunarodnog takmičenja ugostiteljskih i turističkih šklola „Gatus – 2026“.1.707 KMDirektni sporazum28. 09. 2026.
- Nabavka i isporuka elektro uređaja za potrebe 14. Međunarodnog takmičenja ugostiteljskih i turističkih šklola „Gatus – 2026“671 KMDirektni sporazum24. 09. 2026.
- Nabavka i isporuka posuđaza potrebe 14. Međunarodnog takmičenja ugostiteljskih i turističkih šklola „Gatus – 2026“1.879 KMDirektni sporazum24. 09. 2026.
- Usluge obaveznog osiguranja učenika i radnika2.787 KMDirektni sporazum04. 09. 2026.
juni 2026.2 · 3.271 KM
maj 2026.7 · 16 hilj. KM
- nabavka i isporuka kancelarijskog materijala4.981 KMDirektni sporazum28. 05. 2026.
- Nabavka, isporuka i postavljanje klima uređaja2.560 KMDirektni sporazum26. 05. 2026.
- Nabavka i isporuka smrznutog voća i povrća za potrebe školske kuhinje – kabinet praktične nastave1.055 KMDirektni sporazum13. 05. 2026.
- Nabavka i isporuka potrošnog materijala za računare2.017 KMDirektni sporazum08. 05. 2026.
- Usluge štampanja, kopiranja i uvezivanja3.000 KMDirektni sporazum08. 05. 2026.
- Nabaka i isporuka kafe za aparate897 KMDirektni sporazum07. 05. 2026.
- Nabavka i isporuka posuda za pakovanje hrane1.251 KMDirektni sporazum07. 05. 2026.
april 2026.2 · 7.399 KM
mart 2026.4 · 10 hilj. KM
- Usluge poštanskog saobraćaja800 KMDirektni sporazum30. 03. 2026.
- Nabavka i isporuka sredstava za održavanje čistoće3.000 KMDirektni sporazum18. 03. 2026.
- Nabaka i isporuka sredstava za tekuće održavanje zgrade3.101 KMDirektni sporazum04. 03. 2026.
- Usluge odvoza smeća3.385 KMDirektni sporazum02. 03. 2026.
februar 2026.3 · 5.896 KM
- Nabavka i isporuka svježeg voća i povrća za potrebe školske kuhinje-kabinet praktične nastave1.796 KMDirektni sporazum27. 02. 2026.
- Usluge održavanja i popravke računarske opreme u računarskim i ostalim kabinetima2.400 KMDirektni sporazum10. 02. 2026.
- Usluge snabdjevanja vodom i kanalizacione usluge1.700 KMDirektni sporazum06. 02. 2026.
decembar 2025.1 · 5.051 KM
novembar 2025.1 · 1.557 KM
oktobar 2025.2 · 6.807 KM
septembar 2025.1 · 6.000 KM
avgust 2025.2 · 4.492 KM
april 2025.5 · 12 hilj. KM
- Nabavka i isporuka voća i povrća (zaleđeno, svježe)2.012 KMDirektni sporazum14. 04. 2025.
- Nabavka i isporuka posuda za pakovanje hrane939 KMDirektni sporazum14. 04. 2025.
- Nabavka i isporuka svježeg voća i povrća za potrebe školske kuhinje-kabinet praktične nastave1.360 KMDirektni sporazum14. 04. 2025.
- Nabavka i isporuka prehrambenih proizvoda3.593 KMDirektni sporazum11. 04. 2025.
- Usluge prevoza3.846 KMDirektni sporazum10. 04. 2025.
mart 2025.21 · 38 hilj. KM
- Usluga štampanja, kopiranja i uvezivanja3.000 KMDirektni sporazum26. 03. 2025.
- Nabavka i isporuka ribe3.000 KMDirektni sporazum24. 03. 2025.
- Nabaka i isporuka sredstava za tekuće održavanje zgrade2.954 KMDirektni sporazum21. 03. 2025.
- Nabavka i isporuka potrošnog materijala za računare2.117 KMDirektni sporazum20. 03. 2025.
- Nabavka, isporuka i ugradnja elektronskih brava1.000 KMDirektni sporazum19. 03. 2025.
- nabavka i isporuka kancelarijskog materijala3.060 KMDirektni sporazum18. 03. 2025.
- Usluge poštanskog saobraćaja800 KMDirektni sporazum18. 03. 2025.
- Nabavka i isporuka mesa i mesnih proizvoda6.000 KMDirektni sporazum17. 03. 2025.
- Nabaka i isporuka kafe za aparate1.034 KMDirektni sporazum14. 03. 2025.
- Usluge održavanja i popravke računarske opreme u računarskim i ostalim kabinetima2.400 KMDirektni sporazum13. 03. 2025.
- Nabavka i isporuka pilića3.000 KMDirektni sporazum10. 03. 2025.
- Nabavka i isporuka pilića59 KMDirektni sporazum10. 03. 2025.
- Nabavka i isporuka sredstava za održavanje čistoće2.847 KMDirektni sporazum07. 03. 2025.
- Uslzge odvoza smeća3.385 KMDirektni sporazum06. 03. 2025.
- Nabavka i isporuka sredstava za tekuće održavanje zgrade366 KMDirektni sporazum06. 03. 2025.
- nabavka i isporuka mesa i mesnih proizvoda123 KMDirektni sporazum06. 03. 2025.
- nabavka i isporuka ribe219 KMDirektni sporazum06. 03. 2025.
- Nabavka i isporuka pilića53 KMDirektni sporazum05. 03. 2025.
- pružanje usluge poravke vrata684 KMDirektni sporazum05. 03. 2025.
- Usluge snabdjevanja vodom i kanalizacione usluge1.700 KMDirektni sporazum05. 03. 2025.
- Usluge analize i uzorkovanja hrane240 KMDirektni sporazum03. 03. 2025.
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 127 hilj. KM
- 36 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 12. 01. 2026.
- budžet usvojen 15. 12. 2025.
Po vrsti
- Usluge74 hilj. KM · 14 · 58 %
- Robe53 hilj. KM · 22 · 42 %
Po planiranom postupku
- Direktni sporazum84 hilj. KM · 35 · 66 %
- Konkurentski zahtjev43 hilj. KM · 1 · 34 %
Najveće planirane stavke
- Usluge isporuke toplotne energije42.735 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 15. 01. 2026. · 09323000-9 - Gradsko grijanje
- Nabavka i isporuka mesa i mesnih proizvoda6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 19. 01. 2026. · 15110000-2 - Meso
- Nabavka i isporuka prehrambenih proizvoda6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 20. 01. 2026. · 15800000-6 - Razni prehrambeni proizvodi
- Nabavka i isporuka kancelarijskog materijala5.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 02. 02. 2026. · 30192000-1 - Kancelarijske potrepštine
- Usluge prevoza4.274 KM
Direktni sporazum · okvirno 15. 01. 2026. · 60172000-4 - Najam autobusa i međugradskih autobusa s vozačem
- Usluge odvoza smeća3.500 KM
Direktni sporazum · okvirno 15. 01. 2026. · 90512000-9 - Usluge prevoza otpada
- Usluge održavanja i popravke računarske opreme u računarskim i ostalim kabinetima3.500 KM
Direktni sporazum · okvirno 15. 01. 2026. · 50312000-5 - Održavanje i popravak kompjuterske opreme
- Nabavka i isporuka sredstavaza tekuće održavanje zgrade3.418 KM
Direktni sporazum · okvirno 19. 01. 2026. · 44423000-1 - Razni proizvodi
- Navka i isporuka pilića3.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 19. 01. 2026. · 15112130-6 - Pilići
- Usluge štampanja, kopiranja i uvezvaa3.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 15. 01. 2026. · 79800000-2 - Štampanje i s tim povezane usluge
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 27. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 3
- odluke o poništenju, po lotu
Razlog poništenja
- Razlog nije naveden3 · 100 %
- Usluge analize i uzorkovanja hrane14630-8-2-4/26 · zapis
Razlog nije naveden · 12. 02. 2026.
- Usluge snabdijevanja električnom energijom14630-8-2-1/26 · zapis
Razlog nije naveden · 10. 02. 2026.
- Usluge snabdijevanja električnom energijom14630-8-2-32/25 · zapis
Razlog nije naveden · 07. 04. 2025.
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke