Naručilac · Institucija vlasti · Izvršna vlast
REPUBLIČKA DIREKCIJA ZA PROMET NAORUŽANjA I VOJNE OPREME
BANJA LUKA · REPUBLIKA SRPSKA · JIB 4400239840003
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 13 hilj. KM
- 5 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (0 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 13.152 KM | 5 | – | 0 |
| 2025 | 16.196 KM | 5 | – | 0 |
| 2024 | 11.598 KM | 4 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- NESTRO PETROL A.D. BANJA LUKA12 hilj. KM · 38 %, 2 ugovora
- INFOCOM RAČUNARI D.O.O.9.767 KM · 31 %, 3 ugovora
- AUTOCENTAR-MERKUR D.O.O.3.275 KM · 10 %, 2 ugovora
- KECKOM D.O.O. BANJA LUKA3.000 KM · 9 %, 2 ugovora
- GRAWE OSIGURANJE AD BANJA LUKA2.212 KM · 7 %, 2 ugovora
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)1.720 KM · 5 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| NESTRO PETROL A.D. BANJA LUKA | 2 | 12.000 KM | |
| INFOCOM RAČUNARI D.O.O. | 3 | 9.767 KM | |
| AUTOCENTAR-MERKUR D.O.O. | 2 | 3.275 KM | |
| KECKOM D.O.O. BANJA LUKA | 2 | 3.000 KM | |
| GRAWE OSIGURANJE AD BANJA LUKA | 2 | 2.212 KM | |
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 1 | 1.720 KM |
Zadnji ugovori
14 najnovijih, po datumu ugovora
juli 2026.1 · 6.000 KM
maj 2026.1 · 2.971 KM
april 2026.1 · 1.232 KM
februar 2026.2 · 2.948 KM
decembar 2025.1 · 1.500 KM
juli 2025.1 · 6.000 KM
april 2025.1 · 980 KM
mart 2025.1 · 1.720 KM
februar 2025.1 · 5.996 KM
novembar 2024.4 · 12 hilj. KM
- Javna nabavka usluga - pranja motornih vozila6.000 KMDirektni sporazum26. 11. 2024.
- Javnna nabavka robe - računarska oprema2.118 KMDirektni sporazum26. 11. 2024.
- Javna nabavka robe -kancelarijskog materijala, sitnog inventara i tonera1.500 KMDirektni sporazum26. 11. 2024.
- Javna nabavka robe - zimskih pneumatika za službeno vozilo1.980 KMDirektni sporazum20. 11. 2024.
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 80 hilj. KM
- 24 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 28. 01. 2026.
- budžet usvojen 01. 01. 2026.
Po vrsti
- Usluge47 hilj. KM · 14 · 58 %
- Robe33 hilj. KM · 10 · 42 %
Po planiranom postupku
- Direktni sporazum80 hilj. KM · 24 · 100 %
Najveće planirane stavke
- Nabavka usluga održavanja i opravke službenih vozila i zamjene guma6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 31. 03. 2026. · 50112000-3 - Usluge popravaka i održavanja vozila
- Nabavka računarske opreme6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 27. 02. 2026. · 30200000-1 - Kompjuterska oprema i potrepštine
- Sistematski pregled radnika6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 31. 03. 2026. · 85100000-0 - Usluge u području zdravstva
- Nabavka kancelarijskog namještaja6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 29. 10. 2026. · 39000000-2 - Namještaj (uključujući kancelarijski namještaj), unutrašnja oprema, naprave za domaćinstvo (osim rasvjete) i sredstva za čišćenje
- Nabavka goriva6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 06. 2026. · 09100000-0 - Goriva
- Telefonske usluge6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 09. 2026. · 64210000-1 - Telefonske usluge i usluge prenosa podataka
- Usluge objavljivanja tendera i oglasa5.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 31. 03. 2026. · 92400000-5 - Usluge novinske agencije
- Usluge osiguranja5.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 31. 03. 2026. · 66510000-8 - Usluge osiguranja
- Nabavka usluga reprezentacije5.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 06. 2026. · 55000000-0 - Usluge hotela, restorana i trgovine na malo
- Gume za automobile4.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 31. 03. 2026. · 34351100-3 - Gume za automobile
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 29. 10. 2026.
Izuzeća od Zakona o javnim nabavkama
Ugovori na koje se, po Zakonu, postupak javne nabavke ne primjenjuje (npr. zakup prostora, određene pravne i finansijske usluge, ugovori između javnih subjekata). Naručilac ih prijavljuje na e-Nabavke. Zadnja 24 mjeseca.
- Ugovoreno uz izuzeće
- 3 mil. KM
- 1 prijavljenih izuzeća
- Član 10. Stav (1) Tačka a)3 mil. KM · 1 · 100 %
Po pravnom osnovu
- Kupovina poslovnog prostora za obavljanje djelatnosti Republičke direkcije za promet naoružanja i vojne opreme2.999.000 KM
Član 10. Stav (1) Tačka a) · 29. 09. 2026.
Izuzeće je zakonom dozvoljeno; broj i vrijednost izuzeća nisu dokaz nepravilnosti. Tačan osnov piše u zvaničnom zapisu i u objašnjenju osnova.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 28. 10. 2026.
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke