Naručilac · Javni subjekt · Upravljanje i održavanje stambenih objekata i ostale komunalne djelatnosti
KP"KOMUNALAC"DD KALESIJA
KALESIJA · JIB 4209384980008
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 139 hilj. KM
- 9 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (2 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 138.990 KM | 9 | – | 0 |
| 2025 | 263.601 KM | 14 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- POLO D.O.O. KALESIJA210 hilj. KM · 55 %, 3 ugovora
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)79 hilj. KM · 21 %, 6 ugovora
- A&N-METALI DOO62 hilj. KM · 16 %, 3 ugovora
- VALVOSON DOO BUSOVAČA15 hilj. KM · 4 %, 1 ugovora
- ZULEX D.O.O.5.970 KM · 2 %, 1 ugovora
- COMTRONIC D.O.O. KALESIJA3.971 KM · 1 %, 1 ugovora
- DOO GEO MEHANIC GORNJE PETROVICE BB KALESIJA2.400 KM · 1 %, 1 ugovora
- PGL PROTECT D.O.O.1.590 KM · 0 %, 1 ugovora
- GALEB GROUP DOO1.200 KM · 0 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| POLO D.O.O. KALESIJA | 3 | 210.000 KM | |
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 6 | 79.385 KM | |
| A&N-METALI DOO | 3 | 61.983 KM | |
| VALVOSON DOO BUSOVAČA | 1 | 15.000 KM | |
| ZULEX D.O.O. | 1 | 5.970 KM | |
| COMTRONIC D.O.O. KALESIJA | 1 | 3.971 KM | |
| DOO GEO MEHANIC GORNJE PETROVICE BB KALESIJA | 1 | 2.400 KM | |
| PGL PROTECT D.O.O. | 1 | 1.590 KM | |
| GALEB GROUP DOO | 1 | 1.200 KM |
Zadnji ugovori
23 najnovijih, po datumu ugovora
maj 2026.1 · 5.999 KM
april 2026.3 · 116 hilj. KM
mart 2026.1 · 5.801 KM
februar 2026.4 · 11 hilj. KM
decembar 2025.6 · 25 hilj. KM
- Nabavka kompjuterske opreme3.971 KMDirektni sporazum31. 12. 2025.
- LOT 21.329 KMDirektni sporazum30. 12. 2025.
- LOT 11.856 KMDirektni sporazum30. 12. 2025.
- Nabavka kompresora5.970 KMDirektni sporazum25. 12. 2025.
- Nabavka plamenika6.000 KMDirektni sporazum22. 12. 2025.
- Usluge servisiranja motornih vozila5.983 KMDirektni sporazum09. 12. 2025.
oktobar 2025.2 · 115 hilj. KM
septembar 2025.1 · 3.500 KM
april 2025.5 · 120 hilj. KM
- Nabavka htz opreme za 2025.4.792 KMDirektni sporazum11. 04. 2025.
- Nabavka kancelarijskog materijala- štamparske usluge1.818 KMDirektni sporazum10. 04. 2025.
- Nabavka kancelarijskog materijala3.383 KMDirektni sporazum10. 04. 2025.
- Nabavka maziva za 2025. godinu20.000 KMKonkurentski zahtjev · ponuda: 507. 04. 2025.
- Nabavka goriva za 2025. godinu90.000 KMOtvoreni postupak · ponuda: 207. 04. 2025.
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 493 hilj. KM
- 59 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 1
- stavki plana
- Plan objavljen
- 26. 01. 2026.
- budžet usvojen 27. 12. 2025.
Po vrsti
- Robe373 hilj. KM · 30 · 76 %
- Usluge76 hilj. KM · 24 · 15 %
- Radovi44 hilj. KM · 5 · 9 %
Po planiranom postupku
- Otvoreni postupak215 hilj. KM · 3 · 44 %
- Direktni sporazum171 hilj. KM · 50 · 35 %
- Konkurentski zahtjev107 hilj. KM · 6 · 22 %
Najveće planirane stavke
- Nabavka goriva100.000 KM
Otvoreni postupak · okvirno 02. 02. 2026. · 09100000-0 - Goriva
- Nabavka vozila65.000 KM
Otvoreni postupak · okvirno 03. 08. 2026. · 34137000-6 - Teretna vozila, korištena
- Nabavka uglja50.000 KM
Otvoreni postupak · okvirno 03. 08. 2026. · 09111100-1 - Ugalj
- Nabavka građevinskog materijala20.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 01. 10. 2026. · 44190000-8 - Razni građevinski materijali
- Nabavka kanti za otpad20.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 01. 05. 2026. · 44613700-7 - Posude za otpad
- Nabavka rezervnih dijelova za vozila20.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 02. 02. 2026. · 34300000-0 - Dijelovi i pribor za vozila i njihove motore
- Sanacija deponije Vis20.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 01. 10. 2026. · 45222110-3 - Građevinski radovi na deponiji
- Nabavka maziva15.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 02. 02. 2026. · 24951100-6 - Maziva
- Nabavka radova na uređenju i asfaltiranju parking-prostora12.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 01. 10. 2026. · 45223300-9 - Građevinski radovi na parkinzima
- Nabavka i ugradnja PVC stolarije6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 10. 2026. · 45420000-7 - Radovi na ugradnji stolarije
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 6 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 0
- odluke o poništenju, po lotu
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke