Naručilac · Javni subjekt · Obrazovanje
JU OŠ "SVETI SAVA" ISTOČNO NOVO SARAJEVO
ISTOČNO NOVO SARAJEVO · REPUBLIKA SRPSKA · JIB 4400549100000
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 19 hilj. KM
- 8 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (0 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 19.416 KM | 8 | – | 0 |
| 2025 | 5.940 KM | 1 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- JP ZAVOD ZA UDZBENIKE I NASTAVNA SREDSTVA A.D.5.983 KM · 24 %, 1 ugovora
- PREVENTA D.O.O. UGLJEVIK5.940 KM · 23 %, 1 ugovora
- POWER DOO ROGATICA4.274 KM · 17 %, 1 ugovora
- A.S. MEDIA MARKET D.O.O.4.274 KM · 17 %, 1 ugovora
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)2.564 KM · 10 %, 1 ugovora
- BOBO GRAF D.O.O.1.026 KM · 4 %, 1 ugovora
- JAVNA USTANOVA SLUŽBENI GLASNIK REPUBLIKE SRPSKE532 KM · 2 %, 1 ugovora
- PARAGRAF LEX D.O.O. SARAJEVO404 KM · 2 %, 1 ugovora
- FINRAR D.O.O. BANJA LUKA360 KM · 1 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| JP ZAVOD ZA UDZBENIKE I NASTAVNA SREDSTVA A.D. | 1 | 5.983 KM | |
| PREVENTA D.O.O. UGLJEVIK | 1 | 5.940 KM | |
| POWER DOO ROGATICA | 1 | 4.274 KM | |
| A.S. MEDIA MARKET D.O.O. | 1 | 4.274 KM | |
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 1 | 2.564 KM | |
| BOBO GRAF D.O.O. | 1 | 1.026 KM | |
| JAVNA USTANOVA SLUŽBENI GLASNIK REPUBLIKE SRPSKE | 1 | 532 KM | |
| PARAGRAF LEX D.O.O. SARAJEVO | 1 | 404 KM | |
| FINRAR D.O.O. BANJA LUKA | 1 | 360 KM |
Zadnji ugovori
9 najnovijih, po datumu ugovora
april 2026.1 · 4.274 KM
mart 2026.7 · 15 hilj. KM
- Usluga štampanja i kopiranja1.026 KMDirektni sporazum27. 03. 2026.
- Nabavka materijala za potrebe obrazovnog procesa5.983 KMDirektni sporazum24. 03. 2026.
- Stručna literatura i časopisi - nabavka360 KMDirektni sporazum23. 03. 2026.
- Stručna literatura i časopisi - nabavka532 KMDirektni sporazum23. 03. 2026.
- Stručna literatura i časopisi - nabavka404 KMDirektni sporazum23. 03. 2026.
- Nabavka materijala za čišćenje4.274 KMDirektni sporazum23. 03. 2026.
- Nabavka kancelarijskog materijala2.564 KMDirektni sporazum23. 03. 2026.
oktobar 2025.1 · 5.940 KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 122 hilj. KM
- 37 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 13. 03. 2026.
- budžet usvojen 18. 02. 2026.
Po vrsti
- Usluge84 hilj. KM · 20 · 69 %
- Robe38 hilj. KM · 17 · 31 %
Po planiranom postupku
- Posebne usluge (NPS)67 hilj. KM · 8 · 55 %
- Direktni sporazum47 hilj. KM · 28 · 38 %
- Konkurentski zahtjev7.692 KM · 1 · 6 %
Najveće planirane stavke
- Gas29.231 KM
Posebne usluge (NPS) · okvirno 30. 03. 2026. · 09123000-7 - Prirodni gas
- Električna energija17.179 KM
Posebne usluge (NPS) · okvirno 30. 03. 2026. · 09310000-5 - Električna energija
- Voda i kanalizacija9.231 KM
Posebne usluge (NPS) · okvirno 30. 03. 2026. · 65111000-4 - Distribucija pitke vode
- Odvoz smeća8.718 KM
Posebne usluge (NPS) · okvirno 30. 03. 2026. · 90512000-9 - Usluge prevoza otpada
- Ugalj7.692 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 05. 05. 2026. · 09111210-5 - Mrki ugalj
- Usluge ljekarskih pregleda5.128 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 06. 2026. · 85100000-0 - Usluge u području zdravstva
- Materijal za potrebe obrazovnog procesa3.846 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 04. 2026. · 22900000-9 - Razni štampani materijal
- Nabavka opreme3.419 KM
Direktni sporazum · okvirno 03. 08. 2026. · 30200000-1 - Kompjuterska oprema i potrepštine
- Materijal za tekuće popravke i održavanje zgrada2.564 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 04. 2026. · 50000000-5 - Usluge popravaka i održavanja
- Usluge prevoza i premještaja2.564 KM
Direktni sporazum · okvirno 27. 04. 2026. · 60172000-4 - Najam autobusa i međugradskih autobusa s vozačem
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke