Naručilac · Institucija vlasti · Izvršna vlast
MINISTARSTVO PRIVREDE
TUZLA · TUZLANSKI KANTON · JIB 4210313720003
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 18 hilj. KM
- 22 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (0 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 17.795 KM | 22 | – | 0 |
| 2025 | 52.553 KM | 23 | – | 0 |
| 2024 | 1.025 KM | 4 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- DMF OFFICE DOO TUZLA13 hilj. KM · 34 %, 3 ugovora
- NUHANOVIĆ DOO LUKAVAC6.989 KM · 18 %, 2 ugovora
- AGENCIJA FMC6.000 KM · 16 %, 1 ugovora
- DUN & BRADSTREET DOO5.950 KM · 16 %, 1 ugovora
- COSMOS COMMERCE DOO1.988 KM · 5 %, 10 ugovora
- DOO BABILON TUZLA1.706 KM · 4 %, 1 ugovora
- JAVNO KOMUNALNO PREDUZEĆE "KOMUNALAC" TUZLA768 KM · 2 %, 1 ugovora
- LEFTOR D.O.O. TUZLA629 KM · 2 %, 3 ugovora
- FINEKS D.O.O.600 KM · 2 %, 2 ugovora
- R&S D.O.O. SARAJEVO521 KM · 1 %, 2 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| DMF OFFICE DOO TUZLA | 3 | 13.174 KM | |
| NUHANOVIĆ DOO LUKAVAC | 2 | 6.989 KM | |
| AGENCIJA FMC | 1 | 6.000 KM | |
| DUN & BRADSTREET DOO | 1 | 5.950 KM | |
| COSMOS COMMERCE DOO | 10 | 1.988 KM | |
| DOO BABILON TUZLA | 1 | 1.706 KM | |
| JAVNO KOMUNALNO PREDUZEĆE "KOMUNALAC" TUZLA | 1 | 768 KM | |
| LEFTOR D.O.O. TUZLA | 3 | 629 KM | |
| FINEKS D.O.O. | 2 | 600 KM | |
| R&S D.O.O. SARAJEVO | 2 | 521 KM |
Zadnji ugovori
49 najnovijih, po datumu ugovora
oktobar 2026.1 · 1.185 KM
septembar 2026.3 · 768 KM
avgust 2026.1 · 137 KM
juni 2026.2 · 385 KM
maj 2026.4 · 4.360 KM
- Usluge zbrinjavanja otpada768 KMDirektni sporazum13. 05. 2026.
- nABAVKA USLUGE ZAKUPA ŠTANDA (IZLOŽBENI PROSTOR NA SAJMU)3.419 KMDirektni sporazum11. 05. 2026.
- Nabavka usluge montaže i demontaže guma za službena vozila Ministarstva privrede98 KMDirektni sporazum07. 05. 2026.
- Nabavka usluge hosting domene WINS za aplikaciju E-registarjpp.tk.kim.ba75 KMDirektni sporazum06. 05. 2026.
april 2026.1 · 5.997 KM
mart 2026.2 · 351 KM
februar 2026.7 · 4.574 KM
- Usluge organizacije službenog putovanja u okviru projekta SYSTEMEU2.940 KMDirektni sporazum27. 02. 2026.
- Nabavka rezervnih dijelova za vozilo Toyota Corolla51 KMDirektni sporazum19. 02. 2026.
- Nabavka godišnje pretplate na Služeni list Bosne i Hercegovine za 2026. godinu205 KMDirektni sporazum04. 02. 2026.
- Nabavka parking karata za službena vozila Ministarstva privrede Tuzlanskog kantona1.026 KMDirektni sporazum04. 02. 2026.
- Nabavka stručne literature i knjiga (Komentar Zakona o upravnom postupku)110 KMDirektni sporazum03. 02. 2026.
- Nabavka stručne literature i knjiga43 KMDirektni sporazum03. 02. 2026.
- Nabavka stručne literature i knjiga (Komentar Zakona o javnim nabavkama)199 KMDirektni sporazum02. 02. 2026.
januar 2026.1 · 38 KM
decembar 2025.5 · 21 hilj. KM
- Nabavka kancelarijskih stolica za potrebe Ministarstva privrede Tuzlanskog kantona1.706 KMDirektni sporazum31. 12. 2025.
- Nabavka usluga pranja službenih vozila Ministarstva privrede900 KMDirektni sporazum30. 12. 2025.
- Usluga nabavke elektronske platforme za uspostavu i upravljanje sistemom finansijskog upravljanja i kontrole6.000 KMDirektni sporazum10. 12. 2025.
- Nabavka baze podataka za analizu stanja privrede na području Tuzlanskog kantona5.950 KMDirektni sporazum08. 12. 2025.
- Nabavka promotivnog materijala za potrebe Ministarstva privrede TK5.993 KMDirektni sporazum05. 12. 2025.
novembar 2025.1 · 158 KM
oktobar 2025.5 · 4.622 KM
- Usluge montaže i demontaže(zamjena,balansiranja i lagerovanje guma)službenih vozila Ministarstva38 KMDirektni sporazum31. 10. 2025.
- Nabavka usuge održavanja i ažuriranja web stranice za 2025 godinu479 KMDirektni sporazum27. 10. 2025.
- Nabavka usluge dubinskog pranja službenog vozila Ministarstva privrede TK300 KMDirektni sporazum17. 10. 2025.
- Nabavka usluge organizovanja službenog putovanja3.325 KMDirektni sporazum15. 10. 2025.
- Nabavka tehničke podrške 12 mjeseci ( održavanje, proširenje i nadogradnja aplikacije za sistem evidencije radnog vremena)480 KMDirektni sporazum10. 10. 2025.
septembar 2025.1 · 328 KM
juli 2025.3 · 1.445 KM
juni 2025.1 · 404 KM
maj 2025.1 · 3.570 KM
april 2025.4 · 578 KM
- Nabavka i usluga zamjene akumulatota 45 AH za automobil Toyota koji je u vlasništvu Ministarstva privrede TK118 KMDirektni sporazum29. 04. 2025.
- Nabavka Hosting domene WINS za aplikaciju e-registarjpp.tk.gov.ba (34.04.2025-23.04.2026)75 KMDirektni sporazum25. 04. 2025.
- Usluge montaže i demontaže(zamjena,balansiranja i lagerovanje guma)službenih vozila Ministarstva85 KMDirektni sporazum16. 04. 2025.
- Nabavka registra propisa za 2025. godinu300 KMDirektni sporazum15. 04. 2025.
januar 2025.1 · 15 hilj. KM
novembar 2024.4 · 1.025 KM
- Montaža i demontaža guma za službenih vozila Ministarstva125 KMDirektni sporazum13. 11. 2024.
- Redovni servis za putnički automobil Ministarstva209 KMDirektni sporazum11. 11. 2024.
- Usluge popravke i ugradnje rezervnog dijela laptopa za potrebe Ministarstva280 KMDirektni sporazum04. 11. 2024.
- Redovni servis za putnički automobil Ministarstva (nabavka i usluge zamjene motornog ulja, filtera goriva, filter zraka, polen filtera i vijka kartera) Škoda Karoq“.411 KMDirektni sporazum01. 11. 2024.
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 150 hilj. KM
- 48 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 2
- stavki plana
- Plan objavljen
- 21. 01. 2026.
- budžet usvojen 30. 12. 2025.
Po vrsti
- Usluge104 hilj. KM · 32 · 69 %
- Robe40 hilj. KM · 15 · 27 %
- Radovi6.000 KM · 1 · 4 %
Po planiranom postupku
- Direktni sporazum118 hilj. KM · 45 · 79 %
- Konkurentski zahtjev20 hilj. KM · 1 · 13 %
- Posebne usluge (NPS)12 hilj. KM · 2 · 8 %
Najveće planirane stavke
- Usluga organizacije međunarodnog događaja SYSTEMEU Summit Tuzla '26odustalo se96.120 KM
Otvoreni postupak · okvirno 05. 05. 2026. · 79952000-2 - Usluge organiziranja događanja
- Usluga izrade evaluacije Strategije razvoja Tuzlanskog kantona za period 2021-2027. godina20.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 01. 06. 2026. · 79419000-4 - Usluge savjetovanja na području ocjenjivanja
- Nabavka usluge geodetskog snimanja površinskih kopova koncesionaraodustalo se10.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 05. 05. 2026. · 71355000-1 - Geodetske usluge
- Poziv za dostavu ponuda za hotelske i ugostiteljske usluge6.000 KM
Posebne usluge (NPS) · okvirno 25. 01. 2026. · 55100000-1 - Hotelske usluge
- Nabavka usluge geodetskog snimanja površinskih kopova koncesionara6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 31. 07. 2026. · 71355000-1 - Geodetske usluge
- Nabavka usluga servisiranja i održavanja klima uređaja6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 05. 04. 2026. · 50730000-1 - Usluge popravaka i održavanja rashladnih grupa
- Nabavka usluge sistematskog pregleda za zaposlenike Ministarstva privrede6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 06. 2026. · 85147000-1 - Zdravstvene usluge u preduzećima
- Nabavka molerskih usluga sa materijalom6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 25. 05. 2026. · 45450000-6 - Ostali završni građevinski radovi
- Nabavka usluge zakupa štanda (izložbenog prostora na sajmu)6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 05. 05. 2026. · 70340000-6 - Usluge u vezi s vremenskim zakupom (time-sharing)
- Nabavka usluga popravke i održavanja telekomunikacijske opreme6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 15. 04. 2026. · 50332000-1 - Usluge popravaka i održavanja telekomunikacijske infrastrukture
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 27. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 1 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 0
- odluke o poništenju, po lotu
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke