Naručilac · Javni subjekt · Obrazovanje
JAVNA USTANOVA ZA PREDŠKOLSKO OBRAZOVANJE I VASPITANJE "UMIHANA ČUVIDINA"BREZA
BREZA · JIB 4218226630007
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 30 hilj. KM
- 1 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (1 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 30.000 KM | 1 | – | 0 |
| 2025 | 13.524 KM | 9 | – | 0 |
| 2024 | 35.304 KM | 6 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- GOLD MIGNON DOO60 hilj. KM · 79 %, 2 ugovora
- JAVNO PREDUZEĆE "KOMUNALNO" D.O.O. BREZA8.408 KM · 11 %, 4 ugovora
- JAVNO PREDUZEĆE ELEKTROPRIVREDA BOSNE I HERCEGOVINE D.D. - SARAJEVO4.440 KM · 6 %, 3 ugovora
- DIONIČARSKO DRUŠTVO BH TELECOM SARAJEVO - REGIONALNA DIREKCIJA ZENICA1.805 KM · 2 %, 3 ugovora
- KOVO COMMERCE DOO1.656 KM · 2 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| GOLD MIGNON DOO | 2 | 60.000 KM | |
| JAVNO PREDUZEĆE "KOMUNALNO" D.O.O. BREZA | 4 | 8.408 KM | |
| JAVNO PREDUZEĆE ELEKTROPRIVREDA BOSNE I HERCEGOVINE D.D. - SARAJEVO | 3 | 4.440 KM | |
| DIONIČARSKO DRUŠTVO BH TELECOM SARAJEVO - REGIONALNA DIREKCIJA ZENICA | 3 | 1.805 KM | |
| KOVO COMMERCE DOO | 1 | 1.656 KM |
Zadnji ugovori
16 najnovijih, po datumu ugovora
februar 2026.1 · 30 hilj. KM
avgust 2025.3 · 2.608 KM
maj 2025.1 · 1.295 KM
april 2025.2 · 2.295 KM
januar 2025.3 · 7.325 KM
decembar 2024.5 · 5.304 KM
- Nabavka ostalih stručnih usluga1.800 KMDirektni sporazum09. 12. 2024.
- Nabavka električne energije746 KMDirektni sporazum09. 12. 2024.
- Nabavka razni prehrambeni proizvoda za potrebe ustanove1.656 KMDirektni sporazum06. 12. 2024.
- Nabavka telekomunikacijskih usluga152 KMDirektni sporazum06. 12. 2024.
- Nabavka komunalnih usluga950 KMDirektni sporazum06. 12. 2024.
novembar 2024.1 · 30 hilj. KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 96 hilj. KM
- 24 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 28. 02. 2026.
- budžet usvojen 02. 02. 2026.
Po vrsti
- Robe64 hilj. KM · 11 · 66 %
- Usluge23 hilj. KM · 11 · 24 %
- Radovi9.000 KM · 2 · 9 %
Po planiranom postupku
- Direktni sporazum66 hilj. KM · 23 · 69 %
- Konkurentski zahtjev30 hilj. KM · 1 · 31 %
Najveće planirane stavke
- Nabavka hrane i srodnih proizvoda30.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 01. 10. 2026. · 15000000-8 - Hrana, piće, duhan i srodni proizvodi
- Higijenski proizvodi6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 04. 2026. · 44411000-4 - Sanitarni proizvodi
- Nabavka i isporuka opreme za kuhinju vrtića5.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 08. 2026. · 39721000-2 - Oprema za kuhanje ili grijanje u domaćinstvu
- Izvođenje radova na renoviranju hod-nika5.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 09. 2026. · 45214100-1 - Građevinski radovi na zgradama za dječiji vrtić
- Meso i mesni proizvodi5.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 04. 2026. · 15100000-9 - Proizvodi životinjskog porijekla, mesa i mesni proizvodi
- Usluge vodovoda i kanalizacije4.800 KM
Direktni sporazum · okvirno 04. 04. 2026. · 65000000-3 - Komunalne usluge
- Odvoz smeća4.680 KM
Direktni sporazum · okvirno 04. 04. 2026. · 90512000-9 - Usluge prevoza otpada
- Izvođenje radova na obnovi igrališta4.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 30. 06. 2026. · 44000000-0 - Građevinske konstrukcije i materijali; pomoćni proizvodi u građevinarstvu (osim električnih aparata)
- Hljeb i pekarski proizvodi4.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 04. 2026. · 15612500-6 - Pekarski proizvodi
- Nabavka električne energije4.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 02. 02. 2026. · 09310000-5 - Električna energija
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 2 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 0
- odluke o poništenju, po lotu
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke