Naručilac · Institucija vlasti · Izvršna vlast
KSB/SBK MINISTARSTVO FINANSIJA/FINANSIJA
TRAVNIK · SREDNJOBOSANSKI KANTON · JIB 4236283840008
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 16 hilj. KM
- 4 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (0 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 16.495 KM | 4 | – | 0 |
| 2025 | 129.176 KM | 15 | – | 0 |
| 2024 | 235.369 KM | 5 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- CORE D.O.O.222 hilj. KM · 61 %, 2 ugovora
- TRIAB D.O.O.87 hilj. KM · 24 %, 1 ugovora
- WOLF359 D.O.O.16 hilj. KM · 4 %, 3 ugovora
- J.U. DOM ZDRAVLJA TRAVNIK10 hilj. KM · 3 %, 2 ugovora
- HERA DOO6.000 KM · 2 %, 1 ugovora
- JAVNO KOMUNALNO PREDUZEĆE "BAŠBUNAR" TRAVNIK6.000 KM · 2 %, 1 ugovora
- XT-COMPUTERS DOO5.999 KM · 2 %, 1 ugovora
- UNION BANKA DD SARAJEVO5.400 KM · 1 %, 1 ugovora
- HART D.O.O VITEZ4.188 KM · 1 %, 1 ugovora
- FIS D.O.O. VITEZ1.904 KM · 1 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| CORE D.O.O. | 2 | 222.220 KM | |
| TRIAB D.O.O. | 1 | 86.650 KM | |
| WOLF359 D.O.O. | 3 | 15.666 KM | |
| J.U. DOM ZDRAVLJA TRAVNIK | 2 | 10.030 KM | |
| HERA DOO | 1 | 6.000 KM | |
| JAVNO KOMUNALNO PREDUZEĆE "BAŠBUNAR" TRAVNIK | 1 | 6.000 KM | |
| XT-COMPUTERS DOO | 1 | 5.999 KM | |
| UNION BANKA DD SARAJEVO | 1 | 5.400 KM | |
| HART D.O.O VITEZ | 1 | 4.188 KM | |
| FIS D.O.O. VITEZ | 1 | 1.904 KM |
Zadnji ugovori
24 najnovijih, po datumu ugovora
septembar 2026.1 · 6.969 KM
juli 2026.1 · 1.622 KM
juni 2026.1 · 1.904 KM
februar 2026.1 · 6.000 KM
decembar 2025.1 · 5.285 KM
oktobar 2025.1 · 5.400 KM
avgust 2025.3 · 13 hilj. KM
juli 2025.1 · 1.622 KM
juni 2025.1 · 87 hilj. KM
april 2025.3 · 12 hilj. KM
mart 2025.1 · 1.242 KM
februar 2025.1 · 998 KM
januar 2025.3 · 2.419 KM
decembar 2024.4 · 231 hilj. KM
- LOT 2 - Tehnička i funkcionalna podrška196.579 KMOtvoreni postupak · ponuda: 131. 12. 2024.
- LOT 1 - Cloud integracijska platforma25.641 KMOtvoreni postupak · ponuda: 131. 12. 2024.
- Ugovor o nabavi i ugradnji mrežne opreme4.216 KMDirektni sporazum24. 12. 2024.
- Sistematski zdravstveni pregled zaposlenika4.745 KMDirektni sporazum03. 12. 2024.
novembar 2024.1 · 4.188 KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 1,9 mil. KM
- 21 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 16. 01. 2026.
- budžet usvojen 17. 12. 2025.
Po vrsti
- Usluge1,9 mil. KM · 16 · 97 %
- Radovi26 hilj. KM · 1 · 1 %
- Robe24 hilj. KM · 4 · 1 %
Po planiranom postupku
- Otvoreni postupak1,8 mil. KM · 1 · 93 %
- Direktni sporazum93 hilj. KM · 18 · 5 %
- Konkurentski zahtjev26 hilj. KM · 1 · 1 %
- Posebne usluge (NPS)6.000 KM · 1 · 0 %
Najveće planirane stavke
- Usluge iz oblasti informatike1.785.000 KM
Otvoreni postupak · okvirno 30. 10. 2026. · 72000000-5 - Usluge informacijske tehnologije: savjetovanje, razvoj programske podrške, internet i podrška
- Renoviranje toaleta25.641 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 02. 03. 2026. · 45330000-9 - Vodoinstalaterski i sanitarni radovi
- Usluge održavanje opreme i objekata7.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 02. 02. 2026. · 50700000-2 - Usluge popravaka i održavanja instalacija u zgradama
- Pretplate na stručne časopise i literaturu6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 02. 02. 2026. · 22200000-2 - Novine, stručni časopisi, periodične publikacije i časopisi
- Usluge popravke i održavanj vozila6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 02. 02. 2026. · 50110000-9 - Usluge popravljanje i održavanja za motorna vozila i pripadajuću opremu
- Komunalne usluge6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 18. 01. 2026. · 65000000-3 - Komunalne usluge
- Sistematski i zdravstveni pregled zaposlenika6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 12. 2026. · 85147000-1 - Zdravstvene usluge u preduzećima
- Usluge elektroske pretplate na stručne portale, časopise i literaturu6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 02. 02. 2026. · 48610000-7 - Sistemi baza podataka
- Usluge stručnog obrazovanja (seminari, obuke, edukacije i sl)6.000 KM
Posebne usluge (NPS) · okvirno 02. 02. 2026. · 80511000-9 - Usluge obuke kadrova
- Električna energija6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 30. 01. 2026. · 09310000-5 - Električna energija
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 27. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 3 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 0
- odluke o poništenju, po lotu
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke