Naručilac · Javni subjekt · Obrazovanje
JU POLjOPRIVREDNO-PREHRAMBENA ŠKOLA PRIJEDOR
PRIJEDOR · JIB 4400695690005
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 49 hilj. KM
- 29 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (0 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 48.533 KM | 29 | – | 0 |
| 2025 | 64.639 KM | 26 | – | 0 |
| 2024 | 21.256 KM | 80 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)11 hilj. KM · 21 %, 10 ugovora
- AD "TOPLANA" PRIJEDOR9.741 KM · 19 %, 3 ugovora
- FERUM DOO9.341 KM · 18 %, 4 ugovora
- NESTRO PETROL A.D. BANJA LUKA6.298 KM · 12 %, 5 ugovora
- DOO STIJEPIC3.846 KM · 7 %, 1 ugovora
- BEBEN DOO2.750 KM · 5 %, 1 ugovora
- JP ZAVOD ZA UDZBENIKE I NASTAVNA SREDSTVA A.D.2.336 KM · 5 %, 4 ugovora
- MALINIC D.O.O. PRIJEDOR2.105 KM · 4 %, 4 ugovora
- ASA CENTRAL OSIGURANJE D.D. SARAJEVO2.085 KM · 4 %, 1 ugovora
- MEGASTIL DOO1.974 KM · 4 %, 2 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 10 | 10.842 KM | |
| AD "TOPLANA" PRIJEDOR | 3 | 9.741 KM | |
| FERUM DOO | 4 | 9.341 KM | |
| NESTRO PETROL A.D. BANJA LUKA | 5 | 6.298 KM | |
| DOO STIJEPIC | 1 | 3.846 KM | |
| BEBEN DOO | 1 | 2.750 KM | |
| JP ZAVOD ZA UDZBENIKE I NASTAVNA SREDSTVA A.D. | 4 | 2.336 KM | |
| MALINIC D.O.O. PRIJEDOR | 4 | 2.105 KM | |
| ASA CENTRAL OSIGURANJE D.D. SARAJEVO | 1 | 2.085 KM | |
| MEGASTIL DOO | 2 | 1.974 KM |
Zadnji ugovori
60 najnovijih, po datumu ugovora
avgust 2026.4 · 7.298 KM
juni 2026.1 · 987 KM
maj 2026.3 · 2.839 KM
april 2026.2 · 3.737 KM
februar 2026.17 · 29 hilj. KM
- Nabavka i isporuka papirnih ubrusa i toaletnog papira256 KMDirektni sporazum25. 02. 2026.
- Nabavka nafte i naftnih derivata5.556 KMDirektni sporazum25. 02. 2026.
- Nabavka lima za nadstrešicu571 KMDirektni sporazum25. 02. 2026.
- Nabavka i isporuka ubrusa i toaletnog papira256 KMDirektni sporazum25. 02. 2026.
- Nabavka i isporuka pesticida i herbicida867 KMDirektni sporazum24. 02. 2026.
- Nabavka i isporuka đubriva za poljoprivrednu proizvodnju2.137 KMDirektni sporazum23. 02. 2026.
- Nabavka i isporuka sredstava za tekuće održavanje zgrade3.213 KMDirektni sporazum19. 02. 2026.
- Nabavka i ugradnja aparata za sušenje ruku846 KMDirektni sporazum19. 02. 2026.
- Nabavka i isporuka obrazaca i pedagoške dokumentacije1.538 KMDirektni sporazum16. 02. 2026.
- Nabavka i isporuka kancelarijskog materijala684 KMDirektni sporazum16. 02. 2026.
- Godišnja pretplata Finrar308 KMDirektni sporazum13. 02. 2026.
- Godišnja pretplata na Službeni glasnik RS335 KMDirektni sporazum13. 02. 2026.
- Nabavka i isporuka plastične ambalaže i čaša za proizvodnju rasada703 KMDirektni sporazum09. 02. 2026.
- Nabavka i isporuka sjemena povrća2.542 KMDirektni sporazum09. 02. 2026.
- Nabavka i isporuka supstrata za proizvodnju rasada1.897 KMDirektni sporazum09. 02. 2026.
- Nabavka i isporuka materijala za pekaru i prehrambeni kabinet i manifestacije5.556 KMDirektni sporazum02. 02. 2026.
- Nabavka i isporuka sredstava za održavanje higijene1.709 KMDirektni sporazum02. 02. 2026.
januar 2026.2 · 4.700 KM
oktobar 2025.1 · 9.040 KM
septembar 2025.9 · 27 hilj. KM
- Nabavka mašine za obradu zemljišta - plug2.966 KMDirektni sporazum19. 09. 2025.
- Nabavka fermentacione komore2.700 KMDirektni sporazum19. 09. 2025.
- Nabavka peći za pekaru3.850 KMDirektni sporazum19. 09. 2025.
- uSLUGE SANITARNOG PREGLEDA RADNIKA275 KMDirektni sporazum15. 09. 2025.
- Usluge osiguranja učenika i radnika škole2.085 KMDirektni sporazum12. 09. 2025.
- Usluge popravke i održavanje namještaja950 KMDirektni sporazum10. 09. 2025.
- Nabavka kontejnera5.985 KMDirektni sporazum09. 09. 2025.
- Nabavka i isporuka robe, Radni sto, radne površine5.952 KMDirektni sporazum08. 09. 2025.
- Nabavka mašine za obradu zemlje2.521 KMDirektni sporazum03. 09. 2025.
avgust 2025.4 · 7.218 KM
juli 2025.1 · 3.889 KM
mart 2025.5 · 11 hilj. KM
- Nabavka i isporuka sredstava za tekuće održavanje zgrade i učeničke radove6.000 KMDirektni sporazum20. 03. 2025.
- Nabavka i isporuka papirnih ubrusa i toalet papira388 KMDirektni sporazum19. 03. 2025.
- Usluge održavanja i popravke motornih vozila3.846 KMDirektni sporazum18. 03. 2025.
- Nabavka i isporuka ostalog materijala za pekaru i prehrambeni kabinet i materijal za manifestacije192 KMDirektni sporazum12. 03. 2025.
- Nabavka i isporuka računarske opreme 2025739 KMDirektni sporazum03. 03. 2025.
februar 2025.6 · 6.043 KM
- Nabavka i isporuka plastične ambalaže i čaša za proizvodnju rasada722 KMDirektni sporazum20. 02. 2025.
- Nabavka i isporuka supstrata za proizvodnju rasada1.970 KMDirektni sporazum20. 02. 2025.
- Nabavka i isporuka sjemena povrća2.480 KMDirektni sporazum20. 02. 2025.
- Nabavka laboratorijske opreme228 KMDirektni sporazum20. 02. 2025.
- Stručni časopis307 KMDirektni sporazum20. 02. 2025.
- Službena glasila335 KMDirektni sporazum20. 02. 2025.
decembar 2024.5 · 4.138 KM
- nabavka i isporuka radne uniforme120 KMDirektni sporazum31. 12. 2024.
- Usluge odvoza smeća201 KMDirektni sporazum31. 12. 2024.
- Usluge isporuke toplotne energije3.757 KMDirektni sporazum31. 12. 2024.
- Usluge interneta16 KMDirektni sporazum31. 12. 2024.
- TELEKOMUNIKACIJSKE USLUGE43 KMDirektni sporazum31. 12. 2024.
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 166 hilj. KM
- 75 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 15. 01. 2026.
- budžet usvojen 16. 12. 2025.
Po vrsti
- Robe105 hilj. KM · 51 · 63 %
- Usluge52 hilj. KM · 19 · 31 %
- Radovi8.952 KM · 5 · 5 %
Po planiranom postupku
- Direktni sporazum156 hilj. KM · 74 · 94 %
- Konkurentski zahtjev9.390 KM · 1 · 6 %
Najveće planirane stavke
- Usluge isporuke toplotne energije25.641 KM
Direktni sporazum · okvirno 19. 01. 2026. · 09323000-9 - Gradsko grijanje
- Nabavka i isporuka robe - kuhinjski namještaj i oprema9.390 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 21. 10. 2026. · 39141000-2 - Kuhinjski namještaj i oprema
- Nabavka i isporuka robe - zadnja traktorska kosa dupleks5.990 KM
Direktni sporazum · okvirno 21. 10. 2026. · 16311100-9 - Kosilice za travnjake, parkove ili sportske terene
- Nabavka i isporuka robe - plakari i ormari5.976 KM
Direktni sporazum · okvirno 21. 10. 2026. · 39122100-4 - Ormari
- Nabavka i isporuka robe - malčer5.600 KM
Direktni sporazum · okvirno 21. 10. 2026. · 16320000-4 - Mašine za kosidbu
- Nabavka i isporuka ostalog materijala za pekaru i prehrambeni kabinet i materijala za manifestaciju5.556 KM
Direktni sporazum · okvirno 19. 01. 2026. · 15800000-6 - Razni prehrambeni proizvodi
- Nabavka nafte i naftnih derivata5.556 KM
Direktni sporazum · okvirno 19. 01. 2026. · 09100000-0 - Goriva
- Usluge snadbijevanja električnom energijom5.556 KM
Direktni sporazum · okvirno 19. 01. 2026. · 65310000-9 - Distribucija električne struje
- Usluge popravke i održavanja motornih vozila3.504 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 02. 2026. · 50112000-3 - Usluge popravaka i održavanja vozila
- Nabavka i isporuka namještaja3.419 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 03. 2026. · 39100000-3 - Namještaj
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 27. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 1 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 0
- odluke o poništenju, po lotu
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke