Naručilac · Institucija vlasti · Sudska vlast
OSNOVNI SUD U ŠAMCU
ŠAMAC · JIB 4404553370009
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 40 hilj. KM
- 25 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (0 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 40.352 KM | 25 | – | 0 |
| 2025 | 60.475 KM | 22 | – | 0 |
| 2024 | 3.000 KM | 1 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)25 hilj. KM · 32 %, 5 ugovora
- TINK COMPANY D.O.O.17 hilj. KM · 22 %, 9 ugovora
- NESTRO PETROL A.D. BANJA LUKA11 hilj. KM · 14 %, 2 ugovora
- CENTAR ZA PROFESIONALNU REHABILITACIJU I ZAPOŠLJAVANJE INVALIDA A. D. BANJA LUKA11 hilj. KM · 14 %, 2 ugovora
- TOP INŽENJERING DOO5.000 KM · 6 %, 2 ugovora
- DRUŠTVO ZA OSIGURANJE "PREMIUM OSIGURANJE" A.D.3.040 KM · 4 %, 2 ugovora
- SALON BANKARSKE OPREME D.O.O.2.195 KM · 3 %, 1 ugovora
- GRAWE OSIGURANJE AD BANJA LUKA2.110 KM · 3 %, 1 ugovora
- AUDIO VIDEO CONSULTING DOO841 KM · 1 %, 1 ugovora
- ELEKTRON GROUP D.O.O.705 KM · 1 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 5 | 24.774 KM | |
| TINK COMPANY D.O.O. | 9 | 16.931 KM | |
| NESTRO PETROL A.D. BANJA LUKA | 2 | 10.980 KM | |
| CENTAR ZA PROFESIONALNU REHABILITACIJU I ZAPOŠLJAVANJE INVALIDA A. D. BANJA LUKA | 2 | 10.980 KM | |
| TOP INŽENJERING DOO | 2 | 5.000 KM | |
| DRUŠTVO ZA OSIGURANJE "PREMIUM OSIGURANJE" A.D. | 2 | 3.040 KM | |
| SALON BANKARSKE OPREME D.O.O. | 1 | 2.195 KM | |
| GRAWE OSIGURANJE AD BANJA LUKA | 1 | 2.110 KM | |
| AUDIO VIDEO CONSULTING DOO | 1 | 841 KM | |
| ELEKTRON GROUP D.O.O. | 1 | 705 KM |
Zadnji ugovori
48 najnovijih, po datumu ugovora
oktobar 2026.4 · 2.184 KM
septembar 2026.1 · 63 KM
avgust 2026.2 · 825 KM
juli 2026.1 · 2.444 KM
juni 2026.6 · 3.283 KM
- Zamjena vatrodojavne vanjske sirene319 KMDirektni sporazum30. 06. 2026.
- Usluge servisiranja štampača109 KMDirektni sporazum26. 06. 2026.
- Usluga popravaka i održavanja centralnog grijanja700 KMDirektni sporazum22. 06. 2026.
- Servis vatrodojavnog sistema360 KMDirektni sporazum17. 06. 2026.
- Edukacija zaposlenih-obuka zaštite na radu i zaštite od požara1.025 KMDirektni sporazum15. 06. 2026.
- Dezinfekcija i čišćenje klima uređaja770 KMDirektni sporazum09. 06. 2026.
maj 2026.3 · 1.408 KM
mart 2026.2 · 2.895 KM
februar 2026.5 · 21 hilj. KM
- Službeni glasnik Republike Srpske za 2026.250 KMDirektni sporazum19. 02. 2026.
- Toneri6.000 KMDirektni sporazum12. 02. 2026.
- Kancelarijski materijal6.000 KMDirektni sporazum05. 02. 2026.
- Omoti spisa, koverte, dostavnice-štampani materijal6.000 KMDirektni sporazum05. 02. 2026.
- Sredstva za čišćenje i higijenu3.000 KMDirektni sporazum04. 02. 2026.
januar 2026.1 · 6.000 KM
decembar 2025.11 · 20 hilj. KM
- Kancelarijske stolice705 KMDirektni sporazum30. 12. 2025.
- Monitor i SSD332 KMDirektni sporazum30. 12. 2025.
- Usluga čišćenja zgrade650 KMDirektni sporazum30. 12. 2025.
- Neprekidno električno napajanje - UPS750 KMDirektni sporazum29. 12. 2025.
- Mixer za snimanje zvuka841 KMDirektni sporazum25. 12. 2025.
- Multifunkcionalni uređaj - štampač420 KMDirektni sporazum24. 12. 2025.
- Izrada projekta za investiciono održavanje zgrade suda2.000 KMDirektni sporazum22. 12. 2025.
- Izrada projekta za sanaciju i adaptaciju potkrovlja zgrade suda3.000 KMDirektni sporazum22. 12. 2025.
- Lim za garažu3.896 KMDirektni sporazum19. 12. 2025.
- Metalna konstrukcija za garažu5.974 KMDirektni sporazum19. 12. 2025.
- Izrada projekta za garažu1.400 KMDirektni sporazum10. 12. 2025.
septembar 2025.1 · 3.800 KM
avgust 2025.2 · 6.042 KM
maj 2025.4 · 13 hilj. KM
februar 2025.3 · 12 hilj. KM
januar 2025.1 · 4.980 KM
oktobar 2024.1 · 3.000 KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 57 hilj. KM
- 22 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 13. 01. 2026.
- budžet usvojen 29. 12. 2025.
Po vrsti
- Robe21 hilj. KM · 8 · 37 %
- Usluge20 hilj. KM · 12 · 35 %
- Radovi16 hilj. KM · 2 · 28 %
Po planiranom postupku
- Direktni sporazum42 hilj. KM · 21 · 74 %
- Konkurentski zahtjev15 hilj. KM · 1 · 26 %
Najveće planirane stavke
- Dogradnja bezbedonosnog područja15.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 01. 03. 2026. · 45216112-2 - Građevinski radovi na zgradi suda
- Računari i računarska oprema6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 04. 2026. · 30200000-1 - Kompjuterska oprema i potrepštine
- Omoti spisa, koverte, dostavnice (štampani materijal)6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 31. 01. 2026. · 22000000-0 - Štampani materijal i srodni proizvodi
- Toneri (Toneri za laserske štampače)6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 31. 01. 2026. · 30125110-5 - Toner za laserske štampače/faksimil uređaje
- Sistematski pregled4.500 KM
Direktni sporazum · okvirno 20. 10. 2026. · 85147000-1 - Zdravstvene usluge u preduzećima
- Usluge popravaka i održavanja vozila3.600 KM
Direktni sporazum · okvirno 15. 07. 2026. · 50112000-3 - Usluge popravaka i održavanja vozila
- Nabavka i ugradnja laminata3.500 KM
Direktni sporazum · okvirno 11. 03. 2026. · 44112200-0 - Podne obloge
- Osiguranje osnovnih sredstava i radnika2.500 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 07. 2026. · 66510000-8 - Usluge osiguranja
- Nabavka i ugradnja klima uređaja1.700 KM
Direktni sporazum · okvirno 21. 10. 2026. · 42512000-8 - Klimatizacijski uređaji
- Edukacija zaposlenih (obuka zaštite na radu i zaštite protiv požara)1.300 KM
Direktni sporazum · okvirno 10. 06. 2026. · 80550000-4 - Usluge obuke na području sigurnosti
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 27. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 2
- odluke o poništenju, po lotu
Razlog poništenja
- Razlog nije naveden2 · 100 %
- Sistematski pregled radnika26446-8-2-13/26 · zapis
Razlog nije naveden · 12. 06. 2026.
- Nabavka sistema za video nadzor26446-8-2-12/25 · zapis
Razlog nije naveden · 04. 09. 2025.
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke