Naručilac · Javni subjekt · Obrazovanje
JAVNA USTANOVA DJEČIJE OBDANIŠTE "EDINA ČAMDŽIĆ"
KLADANJ · JIB 4209677570009
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 1.500 KM
- 1 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (0 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 1.500 KM | 1 | – | 0 |
| 2025 | 29.951 KM | 42 | – | 0 |
| 2024 | 9.557 KM | 15 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)9.596 KM · 39 %, 6 ugovora
- ELEKTROCENTAR PETEK D.O.O. TUZLA4.000 KM · 16 %, 1 ugovora
- AVAZ ROTO PRESS D.O.O.2.146 KM · 9 %, 3 ugovora
- ALFADIVIT DOO ŽIVINICE1.772 KM · 7 %, 1 ugovora
- VETERINARSKI LABORATORIJ "MULTI LAB" D.O.O. TUZLA1.365 KM · 6 %, 10 ugovora
- BINGO D.O.O. EXPORT IMPORT1.327 KM · 5 %, 2 ugovora
- "GRAWE OSIGURANJE" D.D. SARAJEVO1.249 KM · 5 %, 2 ugovora
- RUDNIK MRKOG UGLJA ''ĐURĐEVIK'' D.O.O. - ĐURĐEVIK1.175 KM · 5 %, 1 ugovora
- JAVNO PREDUZEĆE ELEKTROPRIVREDA BOSNE I HERCEGOVINE D.D. - SARAJEVO1.050 KM · 4 %, 10 ugovora
- DIONIČARSKO DRUŠTVO BH TELECOM SARAJEVO - REGIONALNA DIREKCIJA TUZLA921 KM · 4 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 6 | 9.596 KM | |
| ELEKTROCENTAR PETEK D.O.O. TUZLA | 1 | 4.000 KM | |
| AVAZ ROTO PRESS D.O.O. | 3 | 2.146 KM | |
| ALFADIVIT DOO ŽIVINICE | 1 | 1.772 KM | |
| VETERINARSKI LABORATORIJ "MULTI LAB" D.O.O. TUZLA | 10 | 1.365 KM | |
| BINGO D.O.O. EXPORT IMPORT | 2 | 1.327 KM | |
| "GRAWE OSIGURANJE" D.D. SARAJEVO | 2 | 1.249 KM | |
| RUDNIK MRKOG UGLJA ''ĐURĐEVIK'' D.O.O. - ĐURĐEVIK | 1 | 1.175 KM | |
| JAVNO PREDUZEĆE ELEKTROPRIVREDA BOSNE I HERCEGOVINE D.D. - SARAJEVO | 10 | 1.050 KM | |
| DIONIČARSKO DRUŠTVO BH TELECOM SARAJEVO - REGIONALNA DIREKCIJA TUZLA | 1 | 921 KM |
Zadnji ugovori
58 najnovijih, po datumu ugovora
mart 2026.1 · 1.500 KM
decembar 2025.2 · 4.594 KM
oktobar 2025.1 · 75 KM
septembar 2025.1 · 149 KM
avgust 2025.7 · 781 KM
- Nabavka usluga edukacije400 KMDirektni sporazum30. 08. 2025.
- Nabavka usluga dezinfekcije, dezinsekcije i deratizacije120 KMDirektni sporazum13. 08. 2025.
- Nabavka usluga mikrobiološko ispitivanje hrane30 KMDirektni sporazum13. 08. 2025.
- Nabavka roba električne energije142 KMDirektni sporazum04. 08. 2025.
- Nabavka usluga sanitarni pregled25 KMDirektni sporazum02. 08. 2025.
- Nabavka usluga mikrobiološko ispitivanje hrane30 KMDirektni sporazum02. 08. 2025.
- Nabavka usluga poštanske usluge34 KMDirektni sporazum02. 08. 2025.
juli 2025.2 · 4.921 KM
juni 2025.3 · 987 KM
maj 2025.5 · 3.412 KM
- Nabavka roba školskih paketića za potrebe ove ustanove1.772 KMDirektni sporazum07. 05. 2025.
- Nabavka instaliranja ormarića za videonadzor229 KMDirektni sporazum06. 05. 2025.
- Nabavka roba električne energije88 KMDirektni sporazum06. 05. 2025.
- Nabavka usluga sanitarnih pregleda radnika250 KMDirektni sporazum05. 05. 2025.
- Nabavka usluge oglašavanja u dnevnim novinama1.073 KMDirektni sporazum02. 05. 2025.
april 2025.2 · 110 KM
mart 2025.15 · 13 hilj. KM
- Nabavka roba hrana i srodnih proizvoda6.000 KMDirektni sporazum28. 03. 2025.
- Nabavka roba mesa i mesnih proizvoda1.400 KMDirektni sporazum28. 03. 2025.
- Nabavkausluga mikrobiološkog ispitivanja brisa30 KMDirektni sporazum28. 03. 2025.
- Nabavka restoranske usluge126 KMDirektni sporazum28. 03. 2025.
- Nabavka roba higijena i higijenskih proizvoda1.000 KMDirektni sporazum26. 03. 2025.
- Nabavka roba hljeba i pekarskih proizvoda1.500 KMDirektni sporazum26. 03. 2025.
- Nabavka robe hrana553 KMDirektni sporazum26. 03. 2025.
- Nabavka usluge o osiguranju imovine812 KMDirektni sporazum25. 03. 2025.
- Nabavka roba sanitarni proizvodi18 KMDirektni sporazum18. 03. 2025.
- Nabavka roba plahta232 KMDirektni sporazum18. 03. 2025.
- Nabavka usluga o plaćanju premije kolektivnog osiguranja zaposlenika437 KMDirektni sporazum17. 03. 2025.
- Nabavka usluga dezinfekcije,dezinsekcije i deratizacije240 KMDirektni sporazum16. 03. 2025.
- Nabavka usluga mikrobiološka analiza hrane360 KMDirektni sporazum16. 03. 2025.
- Nabavka usluga sanitarnih pregleda250 KMDirektni sporazum16. 03. 2025.
- Nabavka električne energije178 KMDirektni sporazum14. 03. 2025.
februar 2025.1 · 536 KM
januar 2025.3 · 1.251 KM
decembar 2024.9 · 7.479 KM
- Nabavka poštanskih usluga7 KMDirektni sporazum31. 12. 2024.
- Ugovor o nabavci računovodstvenih usluga3.590 KMDirektni sporazum30. 12. 2024.
- Objava oglasa536 KMDirektni sporazum24. 12. 2024.
- Nabavka prevoza mrkog uglja171 KMDirektni sporazum24. 12. 2024.
- Nabavka usluga prevoza , rezanja i cijepanja ogrijevnog drveta560 KMDirektni sporazum24. 12. 2024.
- Mikrobiološko ispitivanje30 KMDirektni sporazum18. 12. 2024.
- Nabavka usluge brendiranja188 KMDirektni sporazum16. 12. 2024.
- Nabavka ostalih stručnih usluga1.500 KMDirektni sporazum09. 12. 2024.
- Nabavka paketića za djecu897 KMDirektni sporazum04. 12. 2024.
novembar 2024.4 · 750 KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 42 hilj. KM
- 28 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 27. 01. 2026.
- budžet usvojen 31. 12. 2025.
Po vrsti
- Robe21 hilj. KM · 11 · 50 %
- Usluge13 hilj. KM · 16 · 31 %
- Radovi8.000 KM · 1 · 19 %
Po planiranom postupku
- Direktni sporazum34 hilj. KM · 27 · 81 %
- Konkurentski zahtjev8.000 KM · 1 · 19 %
Najveće planirane stavke
- Rekonstrukcija sobe8.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 10. 03. 2026. · 45400000-1 - Završni građevinski radovi
- Nabavka hrane i srodnih proizvoda6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 17. 03. 2026. · 15000000-8 - Hrana, piće, duhan i srodni proizvodi
- Knjigovodstvene usluge4.200 KM
Direktni sporazum · okvirno 15. 12. 2026. · 79211100-7 - Knjigovodstvene usluge
- Nabavka općih sredstava i učila3.419 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 12. 2026. · 39300000-5 - Razna oprema
- Nabavka školskih poklon paketića3.030 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 12. 2026. · 37500000-3 - Igre i igračke; predmeti u zabavnim parkovima (lunaparkovima)
- Usluge objavljivanja u dnevnim i službenim novinama1.609 KM
Direktni sporazum · okvirno 15. 01. 2026. · 79340000-9 - Usluge oglašavanja i marketinga
- Nabavka ostalih stručnih usluga iz oblasti javnih nabavki1.500 KM
Direktni sporazum · okvirno 09. 12. 2026. · 98300000-6 - Razne usluge
- Nabavka i ugradnja klima uređaja1.453 KM
Direktni sporazum · okvirno 20. 04. 2026. · 42512000-8 - Klimatizacijski uređaji
- Nabavka uglja1.410 KM
Direktni sporazum · okvirno 06. 09. 2026. · 09111100-1 - Ugalj
- Nabavka električne energije1.282 KM
Direktni sporazum · okvirno 15. 01. 2026. · 09310000-5 - Električna energija
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Izuzeća od Zakona o javnim nabavkama
Ugovori na koje se, po Zakonu, postupak javne nabavke ne primjenjuje (npr. zakup prostora, određene pravne i finansijske usluge, ugovori između javnih subjekata). Naručilac ih prijavljuje na e-Nabavke. Zadnja 24 mjeseca.
- Ugovoreno uz izuzeće
- 85 KM
- 1 prijavljenih izuzeća
- Član 10a. tačka a)Izuzeća za ugovore o nabavci usluga85 KM · 1 · 100 %
Po pravnom osnovu
- Zakup ili najam (opis skraćen)85 KM
Član 10a. tačka a) · 24. 12. 2024.
Izuzeće je zakonom dozvoljeno; broj i vrijednost izuzeća nisu dokaz nepravilnosti. Tačan osnov piše u zvaničnom zapisu i u objašnjenju osnova.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke