Naručilac · Javni subjekt · Obrazovanje
JAVNA USTANOVA ZA PREDŠKOLSKI ODGOJ I OBRAZOVANJE VISOKO
VISOKO · JIB 4218176350008
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 26 hilj. KM
- 98 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (0 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 26.306 KM | 98 | – | 0 |
| 2025 | 52.917 KM | 229 | – | 0 |
| 2024 | 1.938 KM | 23 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- KOVO COMMERCE DOO30 hilj. KM · 45 %, 227 ugovora
- IK VRIJEME DOO8.462 KM · 13 %, 2 ugovora
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)8.362 KM · 12 %, 30 ugovora
- "VIZIJA" DOO VISOKO6.000 KM · 9 %, 1 ugovora
- IM SEMIĆ D.O.O. VISOKO3.486 KM · 5 %, 3 ugovora
- INSTITUT ZA ZDRAVLJE I SIGURNOST HRANE ZENICA2.909 KM · 4 %, 23 ugovora
- ŠING D.O.O.2.420 KM · 4 %, 1 ugovora
- JKP "VISOKO" D.O.O. VISOKO2.359 KM · 4 %, 10 ugovora
- JAVNO PREDUZEĆE ELEKTROPRIVREDA BOSNE I HERCEGOVINE D.D. - SARAJEVO2.237 KM · 3 %, 6 ugovora
- FIRING DOO.1.000 KM · 1 %, 3 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| KOVO COMMERCE DOO | 227 | 30.166 KM | |
| IK VRIJEME DOO | 2 | 8.462 KM | |
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 30 | 8.362 KM | |
| "VIZIJA" DOO VISOKO | 1 | 6.000 KM | |
| IM SEMIĆ D.O.O. VISOKO | 3 | 3.486 KM | |
| INSTITUT ZA ZDRAVLJE I SIGURNOST HRANE ZENICA | 23 | 2.909 KM | |
| ŠING D.O.O. | 1 | 2.420 KM | |
| JKP "VISOKO" D.O.O. VISOKO | 10 | 2.359 KM | |
| JAVNO PREDUZEĆE ELEKTROPRIVREDA BOSNE I HERCEGOVINE D.D. - SARAJEVO | 6 | 2.237 KM | |
| FIRING DOO. | 3 | 1.000 KM |
Zadnji ugovori
60 najnovijih, po datumu ugovora
oktobar 2026.3 · 266 KM
septembar 2026.20 · 2.844 KM
- Štampani materijal i srodni proizvodi160 KMDirektni sporazum30. 09. 2026.
- Građevinski materijali i pridruženi artikli42 KMDirektni sporazum29. 09. 2026.
- Građevinski materijali i pridruženi artikli155 KMDirektni sporazum28. 09. 2026.
- Nabavka raznih prehrambenih proizvoda111 KMDirektni sporazum28. 09. 2026.
- Nabavka materijala za održavanje čistoće i srodni artikli100 KMDirektni sporazum28. 09. 2026.
- Građevinski materijali i pridruženi artikli8 KMDirektni sporazum23. 09. 2026.
- Građevinski materijali i pridruženi artikli192 KMDirektni sporazum23. 09. 2026.
- Nabavka mlijeka i mliječnih proizvoda86 KMDirektni sporazum21. 09. 2026.
- Nabavka voća i povrća126 KMDirektni sporazum21. 09. 2026.
- Nabavka raznih prehrambenih proizvoda116 KMDirektni sporazum21. 09. 2026.
- Nabavka materijala za održavanje čistoće i srodni artikli132 KMDirektni sporazum21. 09. 2026.
- Usluge ispitivanja i analize sastava i čistoće57 KMDirektni sporazum16. 09. 2026.
- Građevinski materijali i pridruženi artikli180 KMDirektni sporazum14. 09. 2026.
- Nabavka voća i povrća133 KMDirektni sporazum14. 09. 2026.
- Nabavka raznih prehrambenih proizvoda125 KMDirektni sporazum14. 09. 2026.
- Nabavka materijala za održavanje čistoće i srodni artikli111 KMDirektni sporazum14. 09. 2026.
- Nabavka mlijeka i mliječnih proizvoda99 KMDirektni sporazum14. 09. 2026.
- Štampani materijal i srodni proizvodi283 KMDirektni sporazum12. 09. 2026.
- Usluge savjetovanja na području javne nabavke350 KMDirektni sporazum11. 09. 2026.
- Hljebni proizvodi, svježa peciva i kolači278 KMDirektni sporazum11. 09. 2026.
juli 2026.19 · 3.958 KM
- Nabavka materijala za održavanje čistoće i srodni artikli30 KMDirektni sporazum21. 07. 2026.
- Nabavka materijala za održavanje čistoće i srodni artikli173 KMDirektni sporazum20. 07. 2026.
- Nabavka mlijeka i mliječnih proizvoda61 KMDirektni sporazum20. 07. 2026.
- Nabavka raznih prehrambenih proizvoda136 KMDirektni sporazum20. 07. 2026.
- Nabavka voća i povrća118 KMDirektni sporazum20. 07. 2026.
- Nabavka hljeba i peciva471 KMDirektni sporazum20. 07. 2026.
- Nabavka materijala za održavanje zgrade i instalacija sa ugradnjom230 KMDirektni sporazum17. 07. 2026.
- Nabavka usluga sanitarnih pregleda70 KMDirektni sporazum15. 07. 2026.
- Nabavka administrativnog/kancelarijskog materijala, sitnog inventara, kancelarijskih mašina i uređaja108 KMDirektni sporazum14. 07. 2026.
- Nabavka materijala za održavanje čistoće i srodni artikli127 KMDirektni sporazum13. 07. 2026.
- Nabavka raznih prehrambenih proizvoda126 KMDirektni sporazum13. 07. 2026.
- Nabavka mlijeka i mliječnih proizvoda44 KMDirektni sporazum13. 07. 2026.
- Nabavka raznih prehrambenih proizvoda81 KMDirektni sporazum07. 07. 2026.
- Usluge ispitivanja i analize sastava i čistoće525 KMDirektni sporazum07. 07. 2026.
- Nabavka mlijeka i mliječnih proizvoda31 KMDirektni sporazum06. 07. 2026.
- Nabavka voća i povrća118 KMDirektni sporazum06. 07. 2026.
- Nabavka materijala za održavanje čistoće i srodni artikli108 KMDirektni sporazum04. 07. 2026.
- Nabavka usluga sanitarnih pregleda720 KMDirektni sporazum03. 07. 2026.
- Nabavka uređaja (mašine za pranje, pegle, frižideri i srodni uređaji)683 KMDirektni sporazum02. 07. 2026.
juni 2026.18 · 2.203 KM
- Nabavka telefonskih usluga21 KMDirektni sporazum30. 06. 2026.
- Distribucija vode i srodne usluge227 KMDirektni sporazum30. 06. 2026.
- Usluge deratizacije54 KMDirektni sporazum30. 06. 2026.
- Usluge popravaka i održavanja239 KMDirektni sporazum30. 06. 2026.
- Nabavka voća i povrća7 KMDirektni sporazum29. 06. 2026.
- Nabavka voća i povrća116 KMDirektni sporazum29. 06. 2026.
- Nabavka mlijeka i mliječnih proizvoda78 KMDirektni sporazum29. 06. 2026.
- Proizvodi za čišćenje37 KMDirektni sporazum27. 06. 2026.
- Nabavka raznih prehrambenih proizvoda107 KMDirektni sporazum27. 06. 2026.
- Električne mašine, aparati, oprema i potrošni materijal; rasvjeta397 KMDirektni sporazum24. 06. 2026.
- Nabavka voća i povrća175 KMDirektni sporazum22. 06. 2026.
- Nabavka materijala za održavanje čistoće i srodni artikli173 KMDirektni sporazum22. 06. 2026.
- Nabavka mlijeka i mliječnih proizvoda39 KMDirektni sporazum22. 06. 2026.
- Nabavka raznih prehrambenih proizvoda123 KMDirektni sporazum22. 06. 2026.
- Usluge ispitivanja i analize sastava i čistoće175 KMDirektni sporazum18. 06. 2026.
- Nabavka raznih prehrambenih proizvoda112 KMDirektni sporazum15. 06. 2026.
- Nabavka mlijeka i mliječnih proizvoda72 KMDirektni sporazum15. 06. 2026.
- Nabavka materijala za održavanje čistoće i srodni artikli51 KMDirektni sporazum15. 06. 2026.
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 111 hilj. KM
- 44 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 15. 01. 2026.
- budžet usvojen 30. 12. 2025.
Po vrsti
- Robe75 hilj. KM · 19 · 68 %
- Usluge35 hilj. KM · 24 · 32 %
- Radovi540 KM · 1 · 0 %
Po planiranom postupku
- Direktni sporazum110 hilj. KM · 43 · 99 %
- Posebne usluge (NPS)600 KM · 1 · 1 %
Najveće planirane stavke
- Nabavka mesa6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 11. 01. 2026. · 15110000-2 - Meso
- Nabavka mlijeka i mliječnih proizvoda6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 11. 01. 2026. · 15500000-3 - Mliječni proizvodi
- Nabavka hljeba i peciva6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 11. 01. 2026. · 15810000-9 - Hljebni proizvodi, svježa peciva i kolači
- Nabavka raznih prehrambenih proizvoda6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 11. 01. 2026. · 15800000-6 - Razni prehrambeni proizvodi
- Didaktički i kancelarijski materijal i srodni proizvodi6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 11. 01. 2026. · 22000000-0 - Štampani materijal i srodni proizvodi
- Nabavka uređaja (mašine za pranje, pegle, frižideri i srodni uređaji)6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 11. 01. 2026. · 31000000-6 - Električne mašine, aparati, oprema i potrošni materijal; rasvjeta
- Nabavka voća i povrća6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 11. 01. 2026. · 03220000-9 - Povrće, voće i orašasti plodovi
- Nabavka administrativnog/kancelarijskog materijala, sitnog inventara, kancelarijskih mašina i uređaja6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 11. 01. 2026. · 30000000-9 - Kancelarijski i kompjuterske mašine, oprema i potrepštine osim namještaja i paketa programske podrške
- Nabavka materijala za održavanje zgrade i instalacija sa ugradnjom6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 11. 01. 2026. · 44100000-1 - Građevinski materijali i pridruženi artikli
- Nabavka knjiga5.500 KM
Direktni sporazum · okvirno 11. 01. 2026. · 22111000-1 - Školske knjige
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 27. 10. 2026.
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke