Naručilac · Javni subjekt · Obrazovanje
JU "DJEČIJI VRTIĆ DONJI VAKUF"
DONJI VAKUF · JIB 4236264030003
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 77 hilj. KM
- 8 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (1 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 77.236 KM | 8 | – | 0 |
| 2025 | 112.035 KM | 15 | – | 0 |
| 2024 | 8.471 KM | 4 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- BRIST D.O.O.50 hilj. KM · 29 %, 1 ugovora
- UTD BEST D.O.O. TRAVNIK40 hilj. KM · 23 %, 1 ugovora
- FLEX INVEST D.O.O33 hilj. KM · 19 %, 2 ugovora
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)17 hilj. KM · 9 %, 3 ugovora
- EUROSAN D.O.O.16 hilj. KM · 9 %, 3 ugovora
- JKP "GRADINA" D.O.O. DONJI VAKUF7.054 KM · 4 %, 2 ugovora
- ČIZMO D.O.O. DONJI VAKUF6.855 KM · 4 %, 2 ugovora
- HOTEL SUNCE D.O.O.2.063 KM · 1 %, 1 ugovora
- DIONIČARSKO DRUŠTVO BH TELECOM SARAJEVO - DIREKCIJA TRAVNIK1.943 KM · 1 %, 1 ugovora
- NASUP DOO JAJCE1.400 KM · 1 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| BRIST D.O.O. | 1 | 50.000 KM | |
| UTD BEST D.O.O. TRAVNIK | 1 | 40.000 KM | |
| FLEX INVEST D.O.O | 2 | 33.000 KM | |
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 3 | 16.600 KM | |
| EUROSAN D.O.O. | 3 | 16.074 KM | |
| JKP "GRADINA" D.O.O. DONJI VAKUF | 2 | 7.054 KM | |
| ČIZMO D.O.O. DONJI VAKUF | 2 | 6.855 KM | |
| HOTEL SUNCE D.O.O. | 1 | 2.063 KM | |
| DIONIČARSKO DRUŠTVO BH TELECOM SARAJEVO - DIREKCIJA TRAVNIK | 1 | 1.943 KM | |
| NASUP DOO JAJCE | 1 | 1.400 KM |
Zadnji ugovori
27 najnovijih, po datumu ugovora
oktobar 2026.1 · 3.500 KM
avgust 2026.1 · 50 hilj. KM
mart 2026.4 · 18 hilj. KM
- Nabavka usluga sistematski pregled za zaposlenike181 KMDirektni sporazum04. 03. 2026.
- Nabavka roba toplotna pumpa6.000 KMDirektni sporazum04. 03. 2026.
- Nabavka roba higijenskih proizvoda6.000 KMDirektni sporazum03. 03. 2026.
- Nabavka roba hljeba za potrebe ove ustanove6.000 KMDirektni sporazum03. 03. 2026.
februar 2026.2 · 5.555 KM
septembar 2025.1 · 40 hilj. KM
maj 2025.3 · 33 hilj. KM
april 2025.2 · 6.663 KM
mart 2025.5 · 27 hilj. KM
- Nabavka usluge pružanja komunalnih usluga5.000 KMDirektni sporazum23. 03. 2025.
- Nabavka roba voća i povrća6.000 KMDirektni sporazum23. 03. 2025.
- Nabavka roba hljeba za potrebe ove ustanove6.000 KMDirektni sporazum23. 03. 2025.
- Nabavka roba higijenskih proizvodaza potrebe ustanove6.000 KMDirektni sporazum23. 03. 2025.
- Nabavka roba papira i sapuna4.074 KMDirektni sporazum23. 03. 2025.
januar 2025.4 · 5.059 KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 384 hilj. KM
- 28 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 23. 02. 2026.
- budžet usvojen 01. 02. 2026.
Po vrsti
- Radovi220 hilj. KM · 2 · 57 %
- Robe131 hilj. KM · 16 · 34 %
- Usluge33 hilj. KM · 10 · 9 %
Po planiranom postupku
- Otvoreni postupak150 hilj. KM · 1 · 39 %
- Konkurentski zahtjev120 hilj. KM · 2 · 31 %
- Direktni sporazum114 hilj. KM · 25 · 30 %
Najveće planirane stavke
- Radovi na dogradnji vrtića150.000 KM
Otvoreni postupak · okvirno 02. 02. 2026. · 45200000-9 - Radovi na objektima ili dijelovima objekata visokogradnje i niskogradnje
- Izgradnja dječijeg igrališta70.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 02. 02. 2026. · 45000000-7 - Građevinski radovi
- Nabavka hrane i srodnih proizvoda50.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 01. 02. 2026. · 15000000-8 - Hrana, piće, duhan i srodni proizvodi
- Nabavka građevinskog materijala za održavanje objekta6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 05. 05. 2026. · 44000000-0 - Građevinske konstrukcije i materijali; pomoćni proizvodi u građevinarstvu (osim električnih aparata)
- Usluge stručnog usavršavanja6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 03. 2026. · 80530000-8 - Usluge stručnog osposobljavanja
- Knjigovodstvene usluge6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 02. 02. 2026. · 66000000-0 - Finansijske i usluge osiguranja
- Nabavka toplotne pumpe6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 02. 2026. · 42511110-5 - Dizalice topline
- Nabavka usluga fiksne i mobilne telefonije, interneta i kablovske6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 02. 02. 2026. · 64200000-8 - Telekomunikacijske usluge
- Sanitarni pregledi radnika6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 09. 2026. · 85147000-1 - Zdravstvene usluge u preduzećima
- Nabavka računarske opreme6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 02. 02. 2026. · 30200000-1 - Kompjuterska oprema i potrepštine
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 3 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 0
- odluke o poništenju, po lotu
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke