Naručilac · Javni subjekt · Obrazovanje
DJEČIJI VRTIĆ "LOPARE"
LOPARE · JIB 4400465180008
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 54 hilj. KM
- 13 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (1 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 53.990 KM | 13 | – | 0 |
| 2025 | 26.240 KM | 13 | – | 0 |
| 2024 | 6.502 KM | 2 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)59 hilj. KM · 68 %, 18 ugovora
- "INTEGRAL MCG" D.O.O.12 hilj. KM · 14 %, 2 ugovora
- OXINT DOO5.412 KM · 6 %, 1 ugovora
- TERMAL INT DOO3.742 KM · 4 %, 2 ugovora
- NESTRO PETROL A.D. BANJA LUKA2.561 KM · 3 %, 1 ugovora
- PREVENTA D.O.O. UGLJEVIK1.200 KM · 1 %, 1 ugovora
- JAVNA ZDRAVSTVENA USTANOVA DOM ZDRAVLJA "DR ROSA HADŽIVUKOVIĆ"LOPARE1.140 KM · 1 %, 1 ugovora
- JP ZAVOD ZA UDZBENIKE I NASTAVNA SREDSTVA A.D.800 KM · 1 %, 1 ugovora
- BAU CENTAR SD548 KM · 1 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 18 | 59.329 KM | |
| "INTEGRAL MCG" D.O.O. | 2 | 11.999 KM | |
| OXINT DOO | 1 | 5.412 KM | |
| TERMAL INT DOO | 2 | 3.742 KM | |
| NESTRO PETROL A.D. BANJA LUKA | 1 | 2.561 KM | |
| PREVENTA D.O.O. UGLJEVIK | 1 | 1.200 KM | |
| JAVNA ZDRAVSTVENA USTANOVA DOM ZDRAVLJA "DR ROSA HADŽIVUKOVIĆ"LOPARE | 1 | 1.140 KM | |
| JP ZAVOD ZA UDZBENIKE I NASTAVNA SREDSTVA A.D. | 1 | 800 KM | |
| BAU CENTAR SD | 1 | 548 KM |
Zadnji ugovori
28 najnovijih, po datumu ugovora
oktobar 2026.1 · 1.140 KM
septembar 2026.4 · 36 hilj. KM
- Nabavka i isporuka peleta za potrebe grijanja zgrade Dječijeg vrtića Lopare5.412 KMDirektni sporazum24. 09. 2026.
- Nabavka i isporuka električnih aparata za domaćinstvo56 KMDirektni sporazum18. 09. 2026.
- Nabavka i isporuka materijala za tekuće održavanje zgrade548 KMDirektni sporazum15. 09. 2026.
- Nabavka i isporuka raznih prehrambenih proizvoda za potrebe Dječijeg vrtića "Lopare"29.884 KMKonkurentski zahtjev · ponuda: 108. 09. 2026.
maj 2026.1 · 316 KM
mart 2026.1 · 6.000 KM
februar 2026.2 · 3.226 KM
januar 2026.4 · 7.408 KM
- Nabavka sredstava za održavanje higijene u JU "Dječiji vrtić Lopare"2.007 KMDirektni sporazum29. 01. 2026.
- Nabavke usluga tehničke pomoći i zaštite na radu za JU Dječiji vrtić "Lopare"1.200 KMDirektni sporazum26. 01. 2026.
- Nabavka mesa za ishranu radnika i djece JU Dječijeg vrtića Lopare3.401 KMDirektni sporazum26. 01. 2026.
- Nabavka obaveznog paketa materijala za igru i rano učenje800 KMDirektni sporazum16. 01. 2026.
oktobar 2025.1 · 2.039 KM
septembar 2025.1 · 9.999 KM
juni 2025.2 · 65 KM
maj 2025.1 · 5.999 KM
april 2025.5 · 587 KM
- Nabavka i isporuka kancelarijskih potrepština i tonera5 KMDirektni sporazum30. 04. 2025.
- Nabavka i isporuka materijala za tekuće održavanje zgrade17 KMDirektni sporazum30. 04. 2025.
- Nabavka i isporuka materijala za tekuće održavanje zgrade52 KMDirektni sporazum03. 04. 2025.
- Nabavka igračaka, materijala i pribora za obrazovanje257 KMDirektni sporazum03. 04. 2025.
- Nabavka i isporoku električnih aparat - tv256 KMDirektni sporazum03. 04. 2025.
mart 2025.2 · 4.311 KM
januar 2025.1 · 3.240 KM
decembar 2024.1 · 503 KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 67 hilj. KM
- 15 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 12. 01. 2026.
- budžet usvojen 15. 12. 2025.
Po vrsti
- Robe59 hilj. KM · 12 · 87 %
- Radovi6.000 KM · 1 · 9 %
- Usluge2.400 KM · 2 · 4 %
Po planiranom postupku
- Direktni sporazum37 hilj. KM · 14 · 55 %
- Konkurentski zahtjev30 hilj. KM · 1 · 45 %
Najveće planirane stavke
- Nabavka i isporuka namjernica za spremanje toplog obroka zaposlenima u Dječijem vrtiću Lopare30.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 01. 06. 2026. · 15800000-6 - Razni prehrambeni proizvodi
- Radovi na sanaciji kanalizacione mreže u JU Dječiji vrtić "Lopare"6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 16. 03. 2026. · 45232410-9 - Radovi na kanalizacijskoj mreži
- Nabavka i isporuka materijala za tekuće održavanje zgrade6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 03. 2026. · 44000000-0 - Građevinske konstrukcije i materijali; pomoćni proizvodi u građevinarstvu (osim električnih aparata)
- Nabavka i isporuka peletaza potrebe grijanja zgrade5.500 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 03. 2026. · 09111400-4 - Goriva na bazi drva
- Nabavka i isporuka mesa za spremanje toplog obroka za djecu i radnike u Dječijem vrtiću Lopare4.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 02. 2026. · 15130000-8 - Mesni proizvodi
- Nabavka tečnih pogonskih goriva3.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 20. 01. 2026. · 09100000-0 - Goriva
- Nabavka i isporuka mrkog uglja (kocka-orah) za potrebe grijanja prostorije JU Dječijeg vrtića Lopare-organizacione jedinice Priboj2.700 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 03. 2026. · 09111100-1 - Ugalj
- Nabavka i isporuka sredstava za održavanje higijene2.500 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 02. 2026. · 39800000-0 - Proizvodi za čišćenje i poliranje
- Nabavka i isporuka kancelarijskih potrebđtina i tonera2.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 02. 2026. · 30000000-9 - Kancelarijski i kompjuterske mašine, oprema i potrepštine osim namještaja i paketa programske podrške
- Nabavka zdravstvenih usluga za potrebe JU Dječijeg vrtića Lopare1.200 KM
Direktni sporazum · okvirno 05. 10. 2026. · 85140000-2 - Razne zdravstvene usluge
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 27. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 1
- od 2 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 50,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 2
- odluke o poništenju, po lotu
Razlog poništenja
- Dokazivi razlozi koji su izvan kontrole ugovornog organa i koji se nisu mogli predvidjeti u vrijeme pokretanja postupka javne nabavke2 · 100 %
- Nabavka i isporuka raznih prehrambenih proizvodaLOT 2: Nabavka i isporuka raznih prehrambenih proizvoda za ishranu radnika32442-7-1-2/25 · zapis
Dokazivi razlozi koji su izvan kontrole ugovornog organa i koji se nisu mogli predvidjeti u vrijeme pokretanja postupka javne nabavke · 02. 04. 2025.
- Nabavka i isporuka raznih prehrambenih proizvodaLOT 1: Nabavka i isporuka raznih prehrambenih proizvoda za ishranu djece32442-7-1-2/25 · zapis
Dokazivi razlozi koji su izvan kontrole ugovornog organa i koji se nisu mogli predvidjeti u vrijeme pokretanja postupka javne nabavke · 02. 04. 2025.
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke