Naručilac · Sektorski naručilac (javno preduzeće) · Električna energija
DRUŠTVO SA OGRANIČENOM ODGOVORNOŠĆU "OBNOVLjIVI IZVORI ELEKTRIČNE ENERGIJE" ZVORNIK
ZVORNIK · REPUBLIKA SRPSKA · JIB 4404826950003
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 126 hilj. KM
- 61 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (3 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 126.114 KM | 61 | – | 0 |
| 2025 | 111.013 KM | 110 | – | 0 |
| 2024 | 43.409 KM | 36 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- "ELEKTROINVEST" DOO ISTOČNA ILIDŽA89 hilj. KM · 46 %, 9 ugovora
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)34 hilj. KM · 18 %, 17 ugovora
- DOO PROFI NOVA25 hilj. KM · 13 %, 15 ugovora
- GRANT THORNTON D.O.O. BANJA LUKA12 hilj. KM · 6 %, 2 ugovora
- EURO PETROL OIL DOO ZVORNIK, KARAKAJ BR. 88A, 75 400 ZVORNIK6.000 KM · 3 %, 1 ugovora
- STRUJA BN DOO5.840 KM · 3 %, 1 ugovora
- MTEL A.D. BANJA LUKA5.800 KM · 3 %, 1 ugovora
- DRAFIN D.O.O. BANJA LUKA5.000 KM · 3 %, 1 ugovora
- DOO INSTITUT ZA VODE BIJELJINA4.580 KM · 2 %, 1 ugovora
- KORONA D.O.O4.000 KM · 2 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| "ELEKTROINVEST" DOO ISTOČNA ILIDŽA | 9 | 88.520 KM | |
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 17 | 34.258 KM | |
| DOO PROFI NOVA | 15 | 25.250 KM | |
| GRANT THORNTON D.O.O. BANJA LUKA | 2 | 12.000 KM | |
| EURO PETROL OIL DOO ZVORNIK, KARAKAJ BR. 88A, 75 400 ZVORNIK | 1 | 6.000 KM | |
| STRUJA BN DOO | 1 | 5.840 KM | |
| MTEL A.D. BANJA LUKA | 1 | 5.800 KM | |
| DRAFIN D.O.O. BANJA LUKA | 1 | 5.000 KM | |
| DOO INSTITUT ZA VODE BIJELJINA | 1 | 4.580 KM | |
| KORONA D.O.O | 1 | 4.000 KM |
Zadnji ugovori
60 najnovijih, po datumu ugovora
septembar 2026.1 · 52 hilj. KM
avgust 2026.13 · 15 hilj. KM
- Sitni potrošni materijal za potrebe MHE340 KMDirektni sporazum31. 08. 2026.
- Usluge reprezentacije196 KMDirektni sporazum31. 08. 2026.
- Usluge reprezentacije513 KMDirektni sporazum31. 08. 2026.
- Usluge reprezentacije38 KMDirektni sporazum31. 08. 2026.
- Popravka elektronskih kartica3.000 KMDirektni sporazum31. 08. 2026.
- Usluge reprezentacije350 KMDirektni sporazum03. 08. 2026.
- Usluge tehničke podrške72 KMDirektni sporazum03. 08. 2026.
- Nabavka hidrauličnog ulja za potrebe MHE1.230 KMDirektni sporazum03. 08. 2026.
- Usluge reprezentacije76 KMDirektni sporazum03. 08. 2026.
- Usluge reprezentacije119 KMDirektni sporazum03. 08. 2026.
- Molerski radovi na MHE Tišča i MHE Vlasenica2.643 KMDirektni sporazum03. 08. 2026.
- Usluge održavanja i tehničke podrške29 KMDirektni sporazum02. 08. 2026.
- Usluge revizije finansijskih izvještaja6.000 KMDirektni sporazum01. 08. 2026.
juli 2026.9 · 13 hilj. KM
- Nabavka kancelarijskog namještaja3.042 KMDirektni sporazum01. 07. 2026.
- Usluge reprezentacije212 KMDirektni sporazum01. 07. 2026.
- Usluge reprezentacije244 KMDirektni sporazum01. 07. 2026.
- Nabavka materijala za održavanje higijene117 KMDirektni sporazum01. 07. 2026.
- Preuređenje kancelarijskog prostorija3.670 KMDirektni sporazum01. 07. 2026.
- Ispitivanje elektroizolacionih prostirki200 KMDirektni sporazum01. 07. 2026.
- Mjerenje i ispitivanje statorskog namotaja hidrogeneratora1.300 KMDirektni sporazum01. 07. 2026.
- Nabavka kancelarijskog namještaja933 KMDirektni sporazum01. 07. 2026.
- Reparacija i ojačanje betonske konstrukcije nosača transformatora2.996 KMDirektni sporazum01. 07. 2026.
juni 2026.7 · 5.169 KM
- Usluge održavanja i podrške fiskalne kase29 KMDirektni sporazum17. 06. 2026.
- Nabavka pogonskih dnevnika160 KMDirektni sporazum17. 06. 2026.
- Materijali za održavanje higijene130 KMDirektni sporazum17. 06. 2026.
- Nabavka kancelarijskog materijala355 KMDirektni sporazum17. 06. 2026.
- Nabavka motornog trimera256 KMDirektni sporazum16. 06. 2026.
- Rasječa trase tlačnog cjevovoda4.000 KMDirektni sporazum16. 06. 2026.
- Usluge reprezentacije239 KMDirektni sporazum16. 06. 2026.
april 2026.16 · 9.971 KM
- Usluge transporta900 KMDirektni sporazum29. 04. 2026.
- Usluge objavljivanja u službenom glasniku294 KMDirektni sporazum28. 04. 2026.
- Usluge reprezentacije199 KMDirektni sporazum23. 04. 2026.
- Usluge reprezentacije69 KMDirektni sporazum23. 04. 2026.
- Usluge reprezentacije124 KMDirektni sporazum23. 04. 2026.
- Nabavka materijala za održavanje higijene78 KMDirektni sporazum23. 04. 2026.
- Usluge reprezentacije237 KMDirektni sporazum23. 04. 2026.
- Defektaža regulatora turbine agregata broj 2790 KMDirektni sporazum23. 04. 2026.
- Usluge sanitacije270 KMDirektni sporazum23. 04. 2026.
- Godišnja pretplata na Paragraf na pravnu bazu445 KMDirektni sporazum23. 04. 2026.
- Usluge osiguranja1.139 KMDirektni sporazum23. 04. 2026.
- Konsultantske usluge - izrada studije o transfernim cijenama1.000 KMDirektni sporazum06. 04. 2026.
- Usluge održavanja i podrške fiskalne kase58 KMDirektni sporazum06. 04. 2026.
- Nabavka alata657 KMDirektni sporazum06. 04. 2026.
- Usluge reprezentacije256 KMDirektni sporazum06. 04. 2026.
- Nabavka HT3 opreme3.455 KMDirektni sporazum06. 04. 2026.
mart 2026.11 · 31 hilj. KM
- Nabavka sitnog alata za potrebe MHE30 KMDirektni sporazum27. 03. 2026.
- REMONT PREDTURBINSKOG KUGLASTOG ZATVARAČA I TURBINSKOG REGULATORA BROJ 2 U MHE VLASENICA17.800 KMKonkurentski zahtjev · ponuda: 124. 03. 2026.
- Nabavka računovodstvenih, poreskih i finansijskih usluga12.200 KMKonkurentski zahtjev · ponuda: 111. 03. 2026.
- Nabavka sitnog alata za potrebe MHE21 KMDirektni sporazum03. 03. 2026.
- Nabavka sitnog alata za potrebe MHE74 KMDirektni sporazum03. 03. 2026.
- Usluge održavanja i podrške fiskalne kase29 KMDirektni sporazum03. 03. 2026.
- Materijali za održavanje higijene74 KMDirektni sporazum03. 03. 2026.
- Usluge reprezentacije43 KMDirektni sporazum02. 03. 2026.
- Usluge reprezentacije101 KMDirektni sporazum02. 03. 2026.
- Usluge reprezentacije132 KMDirektni sporazum02. 03. 2026.
- Zdravstvene usluge900 KMDirektni sporazum02. 03. 2026.
februar 2026.1 · 35 KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a). Plan je donesen uz privremeno finansiranje.
- Planirano (procjena)
- 317 hilj. KM
- 39 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 03. 02. 2026.
Po vrsti
- Radovi153 hilj. KM · 10 · 48 %
- Usluge83 hilj. KM · 17 · 26 %
- Robe82 hilj. KM · 12 · 26 %
Po planiranom postupku
- Direktni sporazum146 hilj. KM · 33 · 46 %
- Konkurentski zahtjev127 hilj. KM · 4 · 40 %
- Otvoreni postupak44 hilj. KM · 2 · 14 %
Najveće planirane stavke
- Remont generatora 1 i 2 u MHE Tišča68.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 10. 08. 2026. · 45453000-7 - Remontni i sanacijski radovi
- Prelijevanje ležajeva i sanacija kuđišta ležajeva agregata broj 2 u MHE Vlasenica34.000 KM
Otvoreni postupak · okvirno 01. 05. 2026. · 14212200-2 - Agregati
- Nabavka putničkog vozila25.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 01. 05. 2026. · 34100000-8 - Motorna vozila
- Remont predturbinskog kuglastog zatvarača i turbinskog regulatora broj 2 u MHE Vlasenica19.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 01. 03. 2026. · 42112200-9 - Hidraulične turbine
- Knjigovodstvene usluge15.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 04. 02. 2026. · 79211100-7 - Knjigovodstvene usluge
- Izrada projekta automatizacije agregata br. 1 i br. 2 u MHE Tišča10.000 KM
Otvoreni postupak · okvirno 01. 05. 2026. · 71323100-9 - Usluge projektiranja elektroenergetskih sistema
- Sistem za nadzor temperature ležajeva u MHE Tišča6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 03. 2026. · 44440000-6 - Ležajevi
- Najam putničkog vozila6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 04. 02. 2026. · 34100000-8 - Motorna vozila
- Rasječa trase tlačnog cjevovoda MHE Tišča6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 04. 2026. · 45111200-0 - Radovi pripreme gradilišta i čišćenja gradilišta
- Nabavka kancelarijskog namještaja6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 15. 06. 2026. · 39130000-2 - Kancelarijski namještaj
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 3 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 0
- odluke o poništenju, po lotu
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke