Naručilac · Javni subjekt · Slobodno vrijeme, kultura i religija
JAVNA USTANOVA NARODNO POZORIŠTE ISTOČNO SARAJEVO
ISTOČNO NOVO SARAJEVO · REPUBLIKA SRPSKA · JIB 4404962540005
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 54 hilj. KM
- 190 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (0 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 54.494 KM | 190 | – | 0 |
| 2025 | 193.778 KM | 230 | – | 0 |
| 2024 | 26.557 KM | 44 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)150 hilj. KM · 73 %, 73 ugovora
- PRINTERA DOO21 hilj. KM · 10 %, 9 ugovora
- INTER-COM DOO ZENICA11 hilj. KM · 5 %, 1 ugovora
- 2M GRUPA D.O.O5.581 KM · 3 %, 1 ugovora
- SHOT D.O.O. ZENICA3.754 KM · 2 %, 2 ugovora
- MTEL A.D. BANJA LUKA3.676 KM · 2 %, 82 ugovora
- KI SISTEMI - KOMPJUTERSKI INZENJERING D.O.O.3.400 KM · 2 %, 21 ugovora
- ECOMATIC DOO3.400 KM · 2 %, 1 ugovora
- D. O. O. DEZINSEKCIJA3.000 KM · 1 %, 2 ugovora
- JU STUDENTSKI CENTAR U LUKAVICI2.564 KM · 1 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 73 | 150.055 KM | |
| PRINTERA DOO | 9 | 20.585 KM | |
| INTER-COM DOO ZENICA | 1 | 10.900 KM | |
| 2M GRUPA D.O.O | 1 | 5.581 KM | |
| SHOT D.O.O. ZENICA | 2 | 3.754 KM | |
| MTEL A.D. BANJA LUKA | 82 | 3.676 KM | |
| KI SISTEMI - KOMPJUTERSKI INZENJERING D.O.O. | 21 | 3.400 KM | |
| ECOMATIC DOO | 1 | 3.400 KM | |
| D. O. O. DEZINSEKCIJA | 2 | 3.000 KM | |
| JU STUDENTSKI CENTAR U LUKAVICI | 1 | 2.564 KM |
Zadnji ugovori
60 najnovijih, po datumu ugovora
oktobar 2026.10 · 4.581 KM
- Nabavka kancelarijskog materijala72 KMDirektni sporazum22. 10. 2026.
- Nabavka kancelarijskog materijala123 KMDirektni sporazum22. 10. 2026.
- Razni proizvodi463 KMDirektni sporazum17. 10. 2026.
- Nabavka drvenih proizvoda za izradu scenografije90 KMDirektni sporazum16. 10. 2026.
- Nabavka željeza za izradu scenografije188 KMDirektni sporazum15. 10. 2026.
- Nabavka hrane,pića i napitaka102 KMDirektni sporazum08. 10. 2026.
- Nabavka drvenih proizvoda za izradu scenografije753 KMDirektni sporazum08. 10. 2026.
- Ugostiteljske usluge2.564 KMDirektni sporazum06. 10. 2026.
- Nabavka računarske opreme32 KMDirektni sporazum02. 10. 2026.
- Nabavka hrane,pića i napitaka193 KMDirektni sporazum01. 10. 2026.
septembar 2026.24 · 7.743 KM
- Usluge prevoza3.400 KMDirektni sporazum30. 09. 2026.
- Usluge održavanja fiskalne kase29 KMDirektni sporazum30. 09. 2026.
- Usluge isporuke vode36 KMDirektni sporazum30. 09. 2026.
- Usluge isporuke vode27 KMDirektni sporazum30. 09. 2026.
- Telekomunikacijske usluge38 KMDirektni sporazum30. 09. 2026.
- Usluge interneta115 KMDirektni sporazum30. 09. 2026.
- Telekomunikacijske usluge18 KMDirektni sporazum30. 09. 2026.
- Telekomunikacijske usluge17 KMDirektni sporazum30. 09. 2026.
- Nabavka goriva393 KMDirektni sporazum30. 09. 2026.
- Poštanske usluge81 KMDirektni sporazum30. 09. 2026.
- Nabavka usluga pranja i hemijskog čišćenja586 KMDirektni sporazum30. 09. 2026.
- Usluge iznajmljivanja kopir aparata68 KMDirektni sporazum29. 09. 2026.
- Nabavka drvenih proizvoda za izradu scenografije38 KMDirektni sporazum29. 09. 2026.
- Razni proizvodi727 KMDirektni sporazum26. 09. 2026.
- Usluge oglašavanja i marketinga855 KMDirektni sporazum24. 09. 2026.
- Usluge instaliranja i održavanja računovodstvenog programa120 KMDirektni sporazum24. 09. 2026.
- Nabavka odjeće i obuće za kostime130 KMDirektni sporazum24. 09. 2026.
- Nabavka usluga pranja i hemijskog čišćenja90 KMDirektni sporazum18. 09. 2026.
- Nabavka proizvoda za održavanje čistoće319 KMDirektni sporazum17. 09. 2026.
- Nabavka drvenih proizvoda za izradu scenografije303 KMDirektni sporazum14. 09. 2026.
- Nabavka odjeće i obuće za kostime60 KMDirektni sporazum14. 09. 2026.
- Nabavka odjeće i obuće za kostime43 KMDirektni sporazum14. 09. 2026.
- Usluge prevođenja teksta70 KMDirektni sporazum10. 09. 2026.
- Usluge ATA karneta180 KMDirektni sporazum09. 09. 2026.
avgust 2026.11 · 593 KM
- Telekomunikacijske usluge16 KMDirektni sporazum31. 08. 2026.
- Telekomunikacijske usluge38 KMDirektni sporazum31. 08. 2026.
- Usluge interneta115 KMDirektni sporazum31. 08. 2026.
- Telekomunikacijske usluge16 KMDirektni sporazum31. 08. 2026.
- Usluge isporuke vode27 KMDirektni sporazum31. 08. 2026.
- Usluge isporuke vode21 KMDirektni sporazum31. 08. 2026.
- Poštanske usluge50 KMDirektni sporazum31. 08. 2026.
- Usluge održavanja fiskalne kase29 KMDirektni sporazum31. 08. 2026.
- Usluge iznajmljivanja kopir aparata60 KMDirektni sporazum28. 08. 2026.
- Usluge instaliranja i održavanja računovodstvenog programa120 KMDirektni sporazum24. 08. 2026.
- Usluge popravka i održavanja instalacija u zgradama100 KMDirektni sporazum07. 08. 2026.
juli 2026.14 · 1.070 KM
- Usluge interneta115 KMDirektni sporazum31. 07. 2026.
- Telekomunikacijske usluge16 KMDirektni sporazum31. 07. 2026.
- Telekomunikacijske usluge38 KMDirektni sporazum31. 07. 2026.
- Telekomunikacijske usluge17 KMDirektni sporazum31. 07. 2026.
- Usluge održavanja fiskalne kase29 KMDirektni sporazum31. 07. 2026.
- Poštanske usluge60 KMDirektni sporazum31. 07. 2026.
- Usluge isporuke vode27 KMDirektni sporazum31. 07. 2026.
- Usluge isporuke vode30 KMDirektni sporazum31. 07. 2026.
- Usluge iznajmljivanja kopir aparata70 KMDirektni sporazum30. 07. 2026.
- Usluge održavanja fiskalne kase29 KMDirektni sporazum30. 07. 2026.
- Usluge instaliranja i održavanja računovodstvenog programa120 KMDirektni sporazum24. 07. 2026.
- Nabavka kancelarijskog materijala15 KMDirektni sporazum22. 07. 2026.
- Nabavka kancelarijskog materijala187 KMDirektni sporazum20. 07. 2026.
- Nabavka proizvoda za održavanje čistoće316 KMDirektni sporazum13. 07. 2026.
juni 2026.1 · 200 KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 445 hilj. KM
- 82 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 0
- stavki plana
- Plan objavljen
- 27. 03. 2026.
- budžet usvojen 27. 02. 2026.
Po vrsti
- Usluge316 hilj. KM · 47 · 71 %
- Robe129 hilj. KM · 35 · 29 %
Po planiranom postupku
- Direktni sporazum227 hilj. KM · 77 · 51 %
- Posebne usluge (NPS)190 hilj. KM · 3 · 43 %
- Konkurentski zahtjev28 hilj. KM · 2 · 6 %
Najveće planirane stavke
- Umjetničke i pozorišne usluge80.000 KM
Posebne usluge (NPS) · okvirno 01. 04. 2026. · 92312000-1 - Umjetničke usluge
- Umjetničke i pozorišne usluge80.000 KM
Posebne usluge (NPS) · okvirno 02. 02. 2026. · 92312000-1 - Umjetničke usluge
- Usluge smještaja30.000 KM
Posebne usluge (NPS) · okvirno 01. 04. 2026. · 55110000-4 - Usluge hotelskog smještaja
- Nabavka komunalnih usluga-odvoz smeća19.000 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 01. 04. 2026. · 65000000-3 - Komunalne usluge
- Nabavka rasvjetne opreme9.200 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 02. 02. 2026. · 31500000-1 - Rasvjetna oprema i električne svjetiljke
- Usluge prevoza6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 04. 2026. · 60100000-9 - Usluge cestovnog prevoza
- Nabavka promotivnog materijala6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 04. 2026. · 22458000-5 - Materijal štampan po narudžbi
- Nabavka namještaja6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 06. 2026. · 39100000-3 - Namještaj
- Izrada konstrukcija6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 04. 2026. · 44212300-2 - Konstrukcije i dijelovi
- Usluge oglašavanja i marketniga6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 01. 04. 2026. · 79340000-9 - Usluge oglašavanja i marketinga
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 29. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 2 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 0
- odluke o poništenju, po lotu
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke