Naručilac · Javni subjekt · Obrazovanje
MJEŠOVITA SREDNJA ŠKOLA "NORDBAT-2" VAREŠ
VAREŠ · ZENIČKO-DOBOJSKI KANTON · JIB 4218178050001
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 49 hilj. KM
- 49 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (2 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 49.315 KM | 49 | – | 0 |
| 2025 | 30.600 KM | 1 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- ENSA BH D.O.O.32 hilj. KM · 42 %, 1 ugovora
- BIOCONCEPT D.O.O.31 hilj. KM · 39 %, 1 ugovora
- MONSUN D.O.O.O LUKAVAC2.880 KM · 4 %, 1 ugovora
- Fizička lica i obrti (zbirno, bez imena)2.435 KM · 3 %, 5 ugovora
- NAHONAL-GAS D.O.O. BREZA2.007 KM · 3 %, 7 ugovora
- "PERO" ZENICA D.O.O.2.005 KM · 3 %, 16 ugovora
- LIŠĆEVICA-PROMET D.O.O.1.909 KM · 2 %, 1 ugovora
- LUMBERJACK D.O.O.1.800 KM · 2 %, 1 ugovora
- NIPD "NAŠA RIJEČ" D.O.O. ZENICA1.010 KM · 1 %, 2 ugovora
- VATROTEH INŽINJERING D.O.O. SARAJEVO500 KM · 1 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| ENSA BH D.O.O. | 1 | 32.379 KM | |
| BIOCONCEPT D.O.O. | 1 | 30.600 KM | |
| MONSUN D.O.O.O LUKAVAC | 1 | 2.880 KM | |
| Fizička lica i obrti (zbirno) | 5 | 2.435 KM | |
| NAHONAL-GAS D.O.O. BREZA | 7 | 2.007 KM | |
| "PERO" ZENICA D.O.O. | 16 | 2.005 KM | |
| LIŠĆEVICA-PROMET D.O.O. | 1 | 1.909 KM | |
| LUMBERJACK D.O.O. | 1 | 1.800 KM | |
| NIPD "NAŠA RIJEČ" D.O.O. ZENICA | 2 | 1.010 KM | |
| VATROTEH INŽINJERING D.O.O. SARAJEVO | 1 | 500 KM |
Zadnji ugovori
50 najnovijih, po datumu ugovora
avgust 2026.13 · 35 hilj. KM
- Nabavka (roba) kancelarijskog i adminstrativnog materijala,svjedožbi, diploma i sl256 KMDirektni sporazum26. 08. 2026.
- Nabavka (roba) kancelarijskog i adminstrativnog materijala,svjedožbi, diploma i sl847 KMDirektni sporazum21. 08. 2026.
- Nabavka (usluga) sanitacije objekta50 KMDirektni sporazum21. 08. 2026.
- Nabavka (roba) materijala za čišćenje prostorija JU MSŠ Nordbat 2137 KMDirektni sporazum21. 08. 2026.
- Nabavka (roba) materijala za održavanje zgrade i opreme121 KMDirektni sporazum21. 08. 2026.
- Nabavka (roba) materijala za održavanje zgrade i opreme100 KMDirektni sporazum12. 08. 2026.
- Nabavka (roba) materijala za čišćenje prostorija JU MSŠ Nordbat 299 KMDirektni sporazum12. 08. 2026.
- NABAVKA (ROBE) PELETA SA DOSTAVOM ZA MSŠ NORDBAT 2 VAREŠ32.379 KMOtvoreni postupak · ponuda: 207. 08. 2026.
- Nabavka (roba) materijala za održavanje zgrade i opreme40 KMDirektni sporazum06. 08. 2026.
- Nabavka (roba) materijala za održavanje zgrade i opreme144 KMDirektni sporazum06. 08. 2026.
- Nabavka (roba) materijala za održavanje zgrade i opreme42 KMDirektni sporazum06. 08. 2026.
- Nabavka (roba) goriva za potrebe JU MSŠ Nordbat 2190 KMDirektni sporazum06. 08. 2026.
- Nabavka (usluga) oglašavanja (javno informisanje, objavljivanje tendera i oglasa)640 KMDirektni sporazum06. 08. 2026.
juli 2026.1 · 98 KM
juni 2026.4 · 2.214 KM
- Nabavka (roba) materijala za održavanje zgrade i opreme144 KMDirektni sporazum29. 06. 2026.
- NABAVKU (ROBE) OGRJEVNOG DRVETA ZA POTREBE JU MSŠ NORDBAT 2 VAREŠ1.800 KMKonkurentski zahtjev · ponuda: 125. 06. 2026.
- Nabavka (roba) materijala za održavanje zgrade i opreme34 KMDirektni sporazum10. 06. 2026.
- Nabavka (roba) goriva za potrebe JU MSŠ Nordbat 2236 KMDirektni sporazum02. 06. 2026.
maj 2026.6 · 4.289 KM
- Nabavka (roba) materijala za čišćenje prostorija JU MSŠ Nordbat 2120 KMDirektni sporazum28. 05. 2026.
- Nabavka (roba) kancelarijskog i adminstrativnog materijala,svjedožbi, diploma i sl131 KMDirektni sporazum28. 05. 2026.
- Nabavka (roba) računarska oprema278 KMDirektni sporazum14. 05. 2026.
- Nabavka (usluga) sanitacije objekta170 KMDirektni sporazum08. 05. 2026.
- Nabavka (usluga) ostale stručne usluge2.880 KMDirektni sporazum06. 05. 2026.
- Nabavka (roba) goriva za potrebe JU MSŠ Nordbat 2710 KMDirektni sporazum06. 05. 2026.
april 2026.7 · 2.318 KM
- Nabavka (usluga) održavanje opreme (vozila)510 KMDirektni sporazum21. 04. 2026.
- Nabavka (roba) goriva za potrebe JU MSŠ Nordbat 2342 KMDirektni sporazum17. 04. 2026.
- Nabavka (roba) materijala za čišćenje prostorija JU MSŠ Nordbat 2104 KMDirektni sporazum15. 04. 2026.
- Nabavka (roba) kancelarijskog i adminstrativnog materijala,svjedožbi, diploma i sl709 KMDirektni sporazum15. 04. 2026.
- Nabavka (roba) materijala za održavanje zgrade i opreme100 KMDirektni sporazum09. 04. 2026.
- Nabavka (roba) kancelarijskog i adminstrativnog materijala,svjedožbi, diploma i sl309 KMDirektni sporazum08. 04. 2026.
- Nabavka (roba) materijala za održavanje zgrade i opreme243 KMDirektni sporazum07. 04. 2026.
mart 2026.8 · 2.844 KM
- Nabavka (roba) materijala za čišćenje prostorija JU MSŠ Nordbat 2178 KMDirektni sporazum30. 03. 2026.
- Nabavka (roba) materijala za održavanje zgrade i opreme48 KMDirektni sporazum30. 03. 2026.
- Nabavka (roba) kancelarijskog i adminstrativnog materijala,svjedožbi, diploma i sl245 KMDirektni sporazum29. 03. 2026.
- Nabavka (roba) materijala za održavanje zgrade i opreme31 KMDirektni sporazum26. 03. 2026.
- Nabavka (roba) materijala za održavanje zgrade i opreme141 KMDirektni sporazum12. 03. 2026.
- Nabavka (roba) materijala za održavanje zgrade i opreme19 KMDirektni sporazum09. 03. 2026.
- Nabavka (roba) materijala za održavanje zgrade i opreme1.909 KMDirektni sporazum04. 03. 2026.
- Nabavka (roba) goriva za potrebe JU MSŠ Nordbat 2274 KMDirektni sporazum04. 03. 2026.
februar 2026.10 · 2.510 KM
- Nabavka (roba) kancelarijskog i adminstrativnog materijala,svjedožbi, diploma i sl324 KMDirektni sporazum25. 02. 2026.
- Nabavka (usluga) oglašavanja (javno informisanje, objavljivanje tendera i oglasa)370 KMDirektni sporazum25. 02. 2026.
- Nabavka (roba) materijala za održavanje zgrade i opreme626 KMDirektni sporazum25. 02. 2026.
- Nabavka (usluga) ostale stručne usluge500 KMDirektni sporazum18. 02. 2026.
- Nabavka (usluga) sanitacije objekta50 KMDirektni sporazum17. 02. 2026.
- Nabavka (roba) materijala za održavanje zgrade i opreme165 KMDirektni sporazum17. 02. 2026.
- Nabavka (usluga) održavanje opreme158 KMDirektni sporazum17. 02. 2026.
- Nabavka (roba) materijala za čišćenje prostorija JU MSŠ Nordbat 2117 KMDirektni sporazum17. 02. 2026.
- Nabavka (roba) materijala za održavanje zgrade i opreme43 KMDirektni sporazum17. 02. 2026.
- Nabavka (roba) goriva za potrebe JU MSŠ NORDBAT 2156 KMDirektni sporazum03. 02. 2026.
oktobar 2025.1 · 31 hilj. KM
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 61 hilj. KM
- 13 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 1
- stavki plana
- Plan objavljen
- 28. 01. 2026.
- budžet usvojen 23. 12. 2025.
Po vrsti
- Robe51 hilj. KM · 7 · 84 %
- Usluge9.774 KM · 6 · 16 %
Po planiranom postupku
- Otvoreni postupak32 hilj. KM · 1 · 53 %
- Direktni sporazum26 hilj. KM · 11 · 44 %
- Konkurentski zahtjev1.800 KM · 1 · 3 %
Najveće planirane stavke
- Nabavka (roba) peleta sa dostavom za potrebe JU MSŠ NORDBAT 232.380 KM
Otvoreni postupak · okvirno 12. 06. 2026. · 03413000-8 - Drvo za ogrjev
- Nabavka (roba) peleta sa dostavom za potrebe JU MSŠ NORDBAT 2odustalo se32.380 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 06. 04. 2026. · 03413000-8 - Drvo za ogrjev
- Nabavka (roba) kancelarijskog i administrativnog materijala, svedodžbi, diploma i sl.5.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 02. 02. 2026. · 22800000-8 - Papirni ili kartonski registratori, knjigovodstvene knjige, uvezi, obrasci i drugi štampani kancelarijski materijal
- Nabavka (usluga) ostale stručne usluge5.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 06. 04. 2026. · 98390000-3 - Ostale usluge
- Nabavka (roba) materijala za održavanje zgrade i opreme3.850 KM
Direktni sporazum · okvirno 02. 02. 2026. · 44100000-1 - Građevinski materijali i pridruženi artikli
- Nabavka (roba) goriva za potrebe JU MSŠ NORDBAT 23.420 KM
Direktni sporazum · okvirno 02. 02. 2026. · 09100000-0 - Goriva
- Nabavka (roba) računarska oprema2.564 KM
Direktni sporazum · okvirno 17. 08. 2026. · 30200000-1 - Kompjuterska oprema i potrepštine
- Nabavka (roba) materijala za čišćenje prostorija JU MSŠ NORDBAT 21.838 KM
Direktni sporazum · okvirno 02. 02. 2026. · 39830000-9 - Proizvodi za čišćenje
- Nabavka (roba) ogrjevnog drveta za potrebe JU MSŠ NORDBAT 21.800 KM
Konkurentski zahtjev · okvirno 06. 04. 2026. · 03413000-8 - Drvo za ogrjev
- Nabavka (usluga) oglašavanja (javno informisanje, objavljivanje tendera i oglasa)1.600 KM
Direktni sporazum · okvirno 02. 02. 2026. · 79341000-6 - Usluge oglašavanja
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 3 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 1
- odluke o poništenju, po lotu
Razlog poništenja
- Nijedna ponuda nije dostavljena u određenom krajnjem roku1 · 100 %
- NABAVKU (ROBE) PELETA SA DOSTAVOM ZA MSŠ NORDBAT 2 VAREŠ34487-7-1-25/26 · zapis
Nijedna ponuda nije dostavljena u određenom krajnjem roku · 09. 06. 2026.
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke