Naručilac · Institucija vlasti · Izvršna vlast
MINISTARSTVO ZA PITANJE BORACA I RATNIH VOJNIH INVALIDA UNSKO-SANSKOG KANTONA
BIHAĆ · UNSKO-SANSKI KANTON · JIB 4263252770009
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 25. 10. 2026.
- Ugovoreno 2026.
- 19 hilj. KM
- 6 ugovora
- Jedna ponuda (konkurentni postupci, 2026.)
- premalo postupaka za pokazatelj (0 < 20)
- Pregovarački bez objave (2026.)
- 0
- 0 KM
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti. Jedna ponuda ili pregovarački postupak mogu imati sasvim opravdane razloge. Kako računamo
Ugovoreno po godinama
| Godina | Vrijednost | Ugovora | Jedna ponuda | Bez objave |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 18.688 KM | 6 | – | 0 |
| 2025 | 9.098 KM | 3 | – | 0 |
| 2024 | 53.507 KM | 9 | – | 0 |
Godine prije početka našeg preuzimanja mogu biti nepotpune. Vidi metodologiju.
Najveći dobavljači
Po ukupnoj vrijednosti ugovora (vodeći ponuđač). Fizička lica i obrti su prikazani zbirno, bez imena.
- R.E.D. COMPUTERS DOO18 hilj. KM · 24 %, 6 ugovora
- DOLA D.O.O.CAZIN15 hilj. KM · 20 %, 1 ugovora
- INTER-COM DOO ZENICA11 hilj. KM · 14 %, 1 ugovora
- KING ICT D.O.O. SARAJEVO7.381 KM · 10 %, 3 ugovora
- HAJ CODE D.O.O.6.000 KM · 8 %, 2 ugovora
- IDK STUDIO DOO BIHAĆ6.000 KM · 8 %, 1 ugovora
- SRODNA DJELATNOST "AD ACTA" BIHAĆ6.000 KM · 8 %, 1 ugovora
- AVITEH BH D.O.O.3.904 KM · 5 %, 1 ugovora
- JAVNO PREDUZEĆE "RADIO TELEVIZIJA UNSKO-SANSKOG KANTONA" D.O.O. BIHAĆ3.000 KM · 4 %, 1 ugovora
Tabela sa linkovima na firme
| Dobavljač | Ugovora | Vrijednost | Udio |
|---|---|---|---|
| R.E.D. COMPUTERS DOO | 6 | 18.308 KM | |
| DOLA D.O.O.CAZIN | 1 | 15.000 KM | |
| INTER-COM DOO ZENICA | 1 | 10.999 KM | |
| KING ICT D.O.O. SARAJEVO | 3 | 7.381 KM | |
| HAJ CODE D.O.O. | 2 | 6.000 KM | |
| IDK STUDIO DOO BIHAĆ | 1 | 6.000 KM | |
| SRODNA DJELATNOST "AD ACTA" BIHAĆ | 1 | 6.000 KM | |
| AVITEH BH D.O.O. | 1 | 3.904 KM | |
| JAVNO PREDUZEĆE "RADIO TELEVIZIJA UNSKO-SANSKOG KANTONA" D.O.O. BIHAĆ | 1 | 3.000 KM |
Zadnji ugovori
18 najnovijih, po datumu ugovora
septembar 2026.1 · 3.686 KM
juli 2026.1 · 2.298 KM
juni 2026.1 · 3.904 KM
maj 2026.3 · 8.800 KM
decembar 2025.1 · 1.397 KM
avgust 2025.1 · 4.701 KM
juli 2025.1 · 3.000 KM
decembar 2024.2 · 26 hilj. KM
novembar 2024.7 · 28 hilj. KM
- Nabavka usluga reklamnog oglašavanja3.000 KMDirektni sporazum11. 11. 2024.
- Nabavka usluga sredivanja dokumentacije u fizičkom obliku uz dopunu Arhivske knjige, transport, izmještanje i skladištenje arhive, odnosno deponovanje arhivske i dokumentarne (registraturne) građe i uništenje nepotrebne dokumentacije6.000 KMDirektni sporazum04. 11. 2024.
- Nabavka usluga održavanja kompletnog sistema za upravljanje dokumentima e-protokol i evidenciju i kontrolu radnog vremena6.000 KMDirektni sporazum04. 11. 2024.
- Nabavka ugostiteljske opreme1.485 KMDirektni sporazum04. 11. 2024.
- Nabavka računarske opreme2.857 KMDirektni sporazum04. 11. 2024.
- Nabavka računarskih komponenti2.182 KMDirektni sporazum04. 11. 2024.
- Nabavka, isporuka i montaža klima uređaja5.983 KMDirektni sporazum04. 11. 2024.
Plan nabavki za 2026.
Šta je naručilac planirao nabaviti ove godine: stavke iz plana nabavki objavljenog na e-Nabavkama, sa procijenjenom vrijednošću (bez PDV-a).
- Planirano (procjena)
- 28 hilj. KM
- 9 aktivnih stavki
- Odustalo se od
- 1
- stavki plana
- Plan objavljen
- 26. 01. 2026.
- budžet usvojen 26. 12. 2025.
Po vrsti
- Robe25 hilj. KM · 8 · 89 %
- Usluge3.000 KM · 1 · 11 %
Po planiranom postupku
- Direktni sporazum28 hilj. KM · 9 · 100 %
Najveće planirane stavke
- Nabavka uređaja za osiguranje sigurnog rada ISVDV programa u Ministarstvu za pitanje boraca i ratnih vojnih invalida Usk-a6.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 19. 08. 2026. · 30200000-1 - Kompjuterska oprema i potrepštine
- Nabavka fotoaparata i opreme4.300 KM
Direktni sporazum · okvirno 14. 05. 2026. · 38650000-6 - Fotografska oprema
- Nabavka,isporuka i implementacija softvera za internu evidenciju Sektora za finansijsko-računovodstvene poslove i izvještavanje4.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 15. 10. 2026. · 48000000-8 - Programski paketi i informacijski sistemi
- Nabavka, isporuka i montaža klima uređaja4.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 02. 03. 2026. · 42512000-8 - Klimatizacijski uređaji
- Nabavka usluga održavanja i ažuriranja softvera za vođenje evidencije Spomen obilježja Unsko-sanskog kantona3.000 KM
Direktni sporazum · okvirno 09. 02. 2026. · 50324100-3 - Usluge održavanja sistema
- Nabavka skenera2.200 KM
Direktni sporazum · okvirno 02. 03. 2026. · 30216110-0 - Skeneri za kompjutere
- Nabavka printera1.800 KM
Direktni sporazum · okvirno 07. 04. 2026. · 30232100-5 - Štampači i ploteri
- Nabavka tonera i ketriđa1.400 KM
Direktni sporazum · okvirno 07. 04. 2026. · 30125100-2 - Patrone s tonerom
- Nabavka licenci1.300 KM
Direktni sporazum · okvirno 14. 05. 2026. · 48624000-8 - Programski paket za operativni sistem personalnog kompjutera (PC)
- Nabavka fotoaparataodustalo se1.200 KM
Direktni sporazum · okvirno 02. 03. 2026. · 38651600-9 - Digitalni fotografski aparati
Plan je namjera, ne obaveza: stavke se mijenjaju tokom godine, a ugovorena vrijednost može biti i manja i veća od procjene.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis · podaci preuzeti: 26. 10. 2026.
Žalbe i poništenja
Koliko je ugovora prošlo kroz pravnu zaštitu (žalbu) i koliko je postupaka poništeno, sa razlogom iz zvaničnog šifarnika. Kako se žaliti
- Ugovori uz korištenu žalbu
- 0
- od 2 učitanih ugovora (bez direktnih sporazuma) · 0,0 %
- Poništeni postupci (24 mjeseca)
- 0
- odluke o poništenju, po lotu
Pokazatelj nije dokaz nepravilnosti: postupak se najčešće poništava jer nije stigla nijedna (prihvatljiva) ponuda, a žalba je redovno pravo svakog ponuđača.
Izvor: Agencija za javne nabavke BiH, portal e-Nabavke · zvanični zapis
Vidiš grešku ili se ovo tiče tebe?
Prenosimo zvanične podatke, ali i oni znaju biti pogrešni. Javi nam i provjerićemo u roku od 7 dana. Kako radimo ispravke